Перейти на мобільну версію сайту

21.09.2018

КОНТРОЛЬ, ЯК КІСТКА В ГОРЛІ

Наташа-1На 27 році незалежного життя в країні ми нарешті можемо говорити про громадські інституції, як про дієвий механізм контро­лю влади. І нехай останні від цього не в захваті, проте факт існування перших залишається беззаперечним. Якщо тебе критикують чи вказують на недоліки, вмикається інстинкт самозбереження, мовляв, яке твоє псяче діло? Беззаперечно, він має право на існування, але якщо це стосується приватного життя. Конституція, як би хто не хотів, гарантує кожному громадянину України право на вільний розвиток своєї особистості, право на свободу і особисту недотоканність, на свободу світогляду і віросповідання, вільний вибір політичних вподобань. Є набір суб’єктивних понять, які ми можемо обирати за власним вибором, типом характеру, вихованням, середовищем, у якому народилися і в якому нам комфортно. 

Часто саме від останнього поняття відштовхуються люди, даючи характеристику певним процесам чи явищам. Поясню на конкретних прикладах. Якщо ви, приміром, народилися чи живете в мегаполісі зі всіма благами цивілізації, в порядній і заможній родині, здобули якісну освіту, маєте право на належне медичне обслуговування, без остраху висловлюєте власну думку, то, потрапивши, скажімо в соціально незахищену родину, де нормою є бруд і пиятика, побиття чи приниження, ви, звичайно ж, будете шоковані. Але ті, хто там проживає, вас не розумітимуть, а ваші вимоги будуть розцінювати як завищені. 

У реальному житті все так саме. Наприклад, встановлення зупинки в селі вважається заледве не появою якихось іноваційних технологій. Навколо неї будуть ходити з серйозними лицями чиновники, цокати язиками, складати руки в боки, мовляв, дивіться, які ми молодці, який прогрес прийшов у ваші «задрипанці». Агов, панове! Це всього лишень зупинка громадського транспорту. Вона має бути апріорі, якщо є прокладений маршрут. Ми ж не співаємо оди сонцю за те, що воно світить? Це його робота. І ваша робота має бути така ж раціональна – правильно витрачати бюджетні кошти. Не на премії і матеріальні допомоги собі коханим.

Три роки ми їздимо із проектом «Сільський контроль» по селах нашого району. Багато бачимо, пишемо, критикуємо. Приємно, коли на критику реагують, і ситуація кардинально міняється. І дуже смішно, коли з критики намагаються зробити брехню, мовляв, от вони написали, а це неправда. Не так давно ми написали, що в одному з сіл району не працює клуб. І це правда, його дійсно відчиняють лише на вибори. Але тамтешні керівники вирішили самі себе «перехитрити», і щоб довести, що ми нібито написали неправду, влаштовують у клубі свято. Навіть не знаємо, як це розцінити – сміятися чи дякувати проекту «Сільський контроль», після появи якого хоч на один день запрацював заклад культури. Не з тими вітряками боретеся, шановні! Почніть із себе, в першу чергу. Завдання громади – контролювати, а ви вже робіть так, щоб не було за що.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.