Перейти на мобільну версію сайту

14.02.2020

КОХАННЯ

Андрій ПавловськийЩо перше вам спадає на думку, коли йде мова про 14 лютого? Ймовірніше, що згадуєте саме День закоханих – свято, яке до нас прийшло з-за кордону і дуже скоро стало надзвичайно популярним серед молоді. Наскільки доцільно його святкувати нам, українцям, маючи, зокрема, Івана Купала, питання направду актуальне. Але сьогодні не про це. Сьогодні поговоримо про кохання – почуття, що гуртує всіх навколо Дня святого Валентина.

Запитайте себе, коли ви закохуєтесь, на що це схоже? «На тимчасове безумство», – відповість, певно, більшість із вас. Так, безумства у коханні чимало. Більше того – воно вибухає наче вулкан! А потім… А потім осідає. І що ж далі? А далі все просто, хоч як би банально це не прозвучало: потрібно прийняти рішення. Вирішити для себе: чи переплелися ваші коріння настільки, що навіть розлука стала немислимою. Тому що – у цьому і є суть кохання.

Свого часу досить незвично охарактеризував це почуття відомий англійський письменник Луї де Берньєр: «Кохання – це не нестяма, не захват, не бажання бути разом кожного дня, кожної секунди. Це не безсонні ночі, коли фантазуєш, як він вкриває поцілунками кожну клітинку тіла… Це не бути закоханим, в чому кожний з нас може переконати себе. Кохання, по суті, – те, що залишається, коли вигорає ця закоханість». Оригінально, чи не так? Читаєш і на думку спадає одне: «Щось таки в цьому є!». І це дійсно так! А що є? Правда! Звичайнісінька правда!

«Ніколи не плутай кохання із чимось геть іншим», – зазначає сучасний український письменник Юрій Даценко. – Поруч із кимось ти раптом ніби безпричинно відчуваєш себе щасливим. Просто через те, що ви всього лише разом. Відчуваєш піднесення та мало не екстаз. Сама чиясь присутність задовольняє щось глибоко в твоєму серці... Щось у цьому самому серці починає співати. Ця присутність допомагає тобі бути більш цілісним, ти стаєш більш індивідуальним, більш центрованим, більш врівноваженим. Тоді – це кохання. Кохання це не пристрасть, не емоція. Кохання, це надзвичайно глибоке розуміння того, що хтось завершує тебе. Хтось робить тебе замкнутим колом. Чиясь присутність збільшує твою власну присутність. Кохання дає свободу бути собою!»

Що ж іще тут скажеш чи порадиш? Можна, звісно, додати ще і те, і се. Але чи варто?.. Хіба іще одненьке: ніколи не припиняйте посміхатися, навіть коли вам сумно, бо хтось може закохатися у вашу посмішку!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.