Перейти на мобільну версію сайту

23.11.2018

ГЕТЬ ПАХНЮЧКИ ІЗ САЛОНІВ

шухановаБагатьом людям до роботи доводиться добиратися громадським транспортом. У нашому місті це маршрутне таксі. Незважаючи на те, що нещодавно пройшов конкурс з пасажирських перевезень, в якому враховувалося багато різних чинників, за якими нараховувалися бали для успішного його проходження, не було жодної умови, яка би знімала бали за брудні фіранки, чохли, вікна. Хоча перед конкурсом і був огляд маршруток на відповідність технічному стану. Водії та власники добре готувалися: хтось підфарбовував, підлатував, прав чохли, драїв салони, але ніхто не звертав увагу на те, що відволікає водіїв – різні брязкальця та наліпки, якими багато-хто прикрашає салони на лобовому склі. Той несмак просто дратує. Але є такі речі, які ще й шкодять здоров’ю не лише пасажирів, а й самих водіїв – це освіжувачі повітря, які мають жахливий їдкий запах. Інколи просто посере­дині маршруту хочеться вийти з маршрутки. Якось, розмовляючи із лікарем швидкої допомоги, довідалася про те, що їм частенько доводиться виїздити на виклики до астматиків і людей, які страждають на алергію.

Водії використовують різні пахнючки як захист від людей, які неприємно пахнуть, тобто смердять, і щоб пасажири не тікали з салону. Тим більше, що зараз на ринку їх безліч; хочеш – звичайна «ялинка», хочеш – спеціальне желе. Їх можна підібрати на будь-який смак.

До речі, найбільш небезпечним виявився освіжувач «ялинка». Німецькі отоларингологи встановили, що саме така «висюлька» здатна підвищити ризик виникнення і розвитку раку. Адже будь-який ароматизатор – дітище хімічної промисловості, яка апріорі не може бути корисною для здоров’я. Деякі люди не відчувають деструктивного впливу, але менш стійкі запросто можуть захворіти на алергію.

Фахівцями Бристольського університету були проведені дослідження, в яких взяли участь близько десяти тисяч жінок, у яких є діти. Результати показали, що в людей, які використовують освіжувачі повітря у своєму домі, на 26 відсотків частіше наставав депресивний стан у порівнянні з тими, хто цією продукцією не користувався. Отже 20 хвилин їзди пасажира в громадському транспорті можуть загубити здоров’я. Не потрібно забувати, що в громадському транспорті ще їздять і діти, майбутнє нашої нації, яке має бути здоровим.

А якщо вже комусь дуже хочеться ароматизувати салон своєї автівки і щоб той аромат не шкодив насамперед власнику, то його можна зробити самому і це просто: у пляшку з розпилювачем налийте кип’ячену теплу воду, додайте декілька крапель улюбленої ефірної олії або суміші олій. Потрусіть пляшечку з цим ароматним розчином та розбризкайте в салоні. І жодної шкоди, і роботи медикам менше.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.