Перейти на мобільну версію сайту

24.05.2019

ГЕРОЯМ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ...

Павловський23 травня. День Героїв. Свято, що встановлене на честь українських вояків, борців за волю України. Передусім – лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни. День героїв – це не офіційне державне свято, але щороку все більше відзначається в Україні.

На жаль, минуле та сьогодення зазнало чимало втрат борців за волю нашої країни – справжніх символів незборимості української нації! Тому збереження та вшанування пам’яті про них, напевно, найменше, що ми можемо зробити зараз. Але ми маємо це робити, бо допоки пам’ятатимемо їх, доти вони і житимуть серед нас – герої відомі та невідомі. Тож не дивина, що у наші дні слово «герой» вживають доволі часто. Адже за ним стоять ті люди, які пожертвували СОБОЮ заради блага інших. Люди, для яких героїзм – найвищий вияв людяності.

Над визначенням цього слова думала не одна мудра людина і, якщо ми б зараз відкрили один із тлумачних словників, то прочитали б щось на кшталт, що герой – це «видатна своїми здібностями і діяльністю людина, що виявляє відвагу, самовідданість і хоробрість у бою і в труді». Але жодне з них, певно, не вкладе у свій зміст усю глибину поняття. Адже тут і миттєвий вибір, і обставини, що часто виникають унаслідок безвідповідальності тих, хто виконуючі свої посадові обов’язки мав би уникнути ситуацій, що виникли. Тут і неминучий трагізм жертви, розплата за чужу провину, загибель, втрата побратимів. Тут і подвиг пожежників-ліквідаторів на Чорнобильській АЕС, самовідданість Небесної сотні, героїзм волонтерів АТО, які, ризикуючи своїм життям, допомагають бійцям та біженцям. Одним словом, лічити не перелічити.

Певно, слова, що звучать із вуст Олекси Мельника у багатьох відео інтернет-мережі, знайомі багатьом. Але вони досі залишаються актуальними. Отже, «Герой... Що це за образ для нас? Пересичені блокбастерами ми уявляємо його в суперкостюмі, з горою м’язів та бластером в руці чи неймовірними надлюдськими здібностями.

Як же це штучно й наївно!

Насправді ж герой ніколи не матиме великої надсили, він має велике серце. Справжній герой не носитиме блискучого костюму з плащем, він одягнутий в пошарпаний від боротьби одяг. У нього немає секретного штабу, а лише дім, де чекають батьки. Його очі не стріляють смертоносним промінням, вони палають вогнем віри. Істинного героя не захищає кам’яна шкіра, його прикриває плече іншого героя. І його рука завжди простягнеться, пропонуючи допомогу».

Тож, СЛАВА ГЕРОЯМ!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.