Перейти на мобільну версію сайту

25.05.2018

ГАЛЬМО НА ХВИЛІ

наталіяЧас, що рухається з прискореною швидкістю, змушує нас підлаштовуватися під його ритм. Молодість, зрілість, старість – процеси невідворотні, до яких ми підсвідомо готові. Можливо, щось не сприймаємо одразу, до чогось категоричні, а в чомусь мусимо пройти отих п’ять стадій усвідомлення проблеми (заперечення, гнів, торги, депресія, прийняття), аби зрештою зрозуміти – інакше не буде ні сьогодні, ні завтра.

П’ять стадій нині переживають усі, для кого процес реформування в країні став наріжним каменем. Одні заперечують його доцільність, інші обурюються, мовляв, придумали у верхах таке, що на голову не налазить. Хтось торгується, продовжуючи час застою, в якому йому надзвичайно комфортно, а хтось уже впав у депресію, бо в щоденних кроках вперед наштовхується на стіну нерозуміння й гальмування. Найлешге тим, хто прийняв ситуацію, розуміючи її невідворотність.

Усе. Вже сталося. Медична реформа запрацювала. І поки хтось, звиклий протирати штани, обурюється і тягне гуму, шукаючи причини не працювати, інший, як і завжди, від пацієнтів не має відбою. Сьогодні в районі маємо першого сімейного лікаря, який вже навіть перебрав ліміт у 1800 пацієнтів – це Діана Прокопова. До чуйного й уважного медика, що працює в Центральній районній лікарні, звертаються звід­усіль. Лікар переконана, що будь-хто може досягти таких результатів, головне – наполегливо працювати, любити свою роботу і надавати людям якісну допомогу. У результаті твої справи скажуть за тебе більше, ніж тисяча слів.

В освіті довго говорили про Нову українську школу, а тепер перейшли від слів до справ – облаштовують класи для першачків, оптимізують заклади, де утримування кількох учнів обходиться в чималу копійку для держави. І якщо раніше питання закриття малокомплектних шкіл викликало хвилю обурення в населення, то тепер ми не менше обурюємося, що учні, які навчалися за індивідуальною програмою, виходять зі школи відлюдьками та соціально неадаптованими неуками. І батьки перестають йти на повідку у вчителів, які відстоюють своє право на зарплату, надаючи перевагу власній дитині на гідну освіту, нехай і у віддаленій, але відповідно обладнаній школі.

І наостанок про децентралізацію. Реформа, яка для багатьох об’єднаних громад стала рушійною і перспективною, для декого все ще видається міфом, який рано чи пізно скасують. І ось сидять такі «царьки» у своїх кріслах, отримуючи непогану як за сільськими мірками зарплату, і чекають, коли їм дадуть команду «фас». Звичайно, зверху, і обов’язково хтось сильніший та впливовіший. Бо ж самостійно думати не звикли, приймати рішення теж, тим більше – відповідати за життя громади. Тож, можливо, людям варто прийти до своїх керманичів і запитати, чому сусідні села успішно розвиваються, а вони – ні. А тому, що ваші керівники ніби і на хвилі, бо все ж таки розуміють, що цей процес вже не зупинити, але разом з тим і гальмо, яке власні інтереси та вигоди ставить вище за громадські.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.