Перейти на мобільну версію сайту

05.10.2018

ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ

НаташаНещодавній виступ у Верховній Раді переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки зібрав шквал коментарів і обговорень у інтернет-мережі. Присутні аплодували звичайному шкільному вчителю стоячи. Як так сталося? Що такого сказав учитель, викликавши своєю промовою загальне захоплення?

Ось уривок із його монологу: «Ніколи не думав, що таке станеться в моєму житті. 25 років я подорожую з нашими дітьми по різних форумах, знайомий з колегами з 30 країн світу. Проблеми освіти скрізь приблизно однакові. У 2012 році ми були запрошені обговорити проблеми освіти США у величезний технопарк, розташований недалечко від Чикаго. Того року група, яку очолювала держсекретар Кондоліза Райс, прийняла дуже цікавий документ «Проблеми освіти і загрози національній безпеці Сполучених Штатів Америки». Ви собі уявляєте, країна, яка має 11 атомних авіаносців і ще 11 будує, вважає освіту своїм пріоритетом, причому, саме в проблемах оборони!

Ще президент Рейган, виступаючи у Пентагоні, сказав, що на той момент бюджет на освіту перевищив бюджет Сполучених Штатів на оборону. Генерали запитали його, як так може бути? Рейган відповів дуже просто: «Якщо ви думаєте, що питання оборони вирішуються у Пентагоні, ви помиляєтеся. Питання оборони вирішуються за шкільною партою».

І справді, за шкільною партою вирішуються усі питання в нашій державі. Не вірите? Даремно. Якщо ви батьки, ви точно знаєте здібності ваших дітей. Можливо, навіть бачите їхній потенціал. І тільки вчитель вміє його розгледіти та спрямувати у правильне русло.

Вчитель-професіонал у нашій країні на вагу золота. До нього, як і до лікаря займатимуть чергу. Спочатку вчитимуться самі, потім віддаватимуть дітей, онуків. Погодьтеся, в пам’яті кожного з нас тепліють спогади про вчителів. Про першу вчительку, яка навчила старанно виводити карлючки і гачечки, була терплячою і лагідною, як мама. Про вчителя, який одного дня побачив у тобі не просто школяра, а дорослу людину. Який допомагав із вибором професії, непомітно направляв у правильне русло. Вчителя, який навчив ризикувати, брати на себе відповідальність за вчинки, навіть, можливо, негідні; який навчив їх виправляти. А ще – був безмежно терплячим і мудрим водночас.

«Затрати на освіту – це не затрати, це інвестиції у майбутнє», – сказав під час виступу у Верховній Раді Паул Пшенічка.

Так, це інвестиції, в кожного громадянина України, зрештою в саму Україну. І так би хотілося, щоб простого вчителя фізики почули державні чиновники, бо ж його міркування про освіту збігаються з нашими. За шкільною партою вирішується багато питань. І яке покоління виросте, залежить від освітян. Тож, із святом вас, дорогі учителі!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.