Перейти на мобільну версію сайту

15.12.2017

ЧИ БУДУТЬ ДОСТУПНИМИ ЛІКИ?

Наташа-1Днями Уряд ухва­лив рішення про розширення Національного переліку ліків, якими кожен медичний заклад має забезпечити кожного пацієнта на 100%. З 1 січня 2018 року він набере чинності, відтак пацієнти почнуть отримувати більше життєво необхідних ліків безоплатно.

Таку новину повідомила міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Також вона зазначила, що раніше медзаклади користувалися старою версією Національного переліку. Він включав понад 1000 лікарських засобів, багато з яких не є пріоритетними для лікування хвороб у розвинених країнах. Уявіть, тільки в 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м’яти, хлорофіліпту та інших засобів, що в кращому випадку прибирають лише симптоми. Натомість на життєво необхідні ліки фінансування не вистачало. Пацієнти мали за них заплатити зі власної кишені.

Щоб люди могли приходити в лікарню та розраховувати на безоплатні ліки, які їм знадобляться в першу чергу, чиновники МОЗу переглянули Нацперелік. Тепер там 427 лікарських засобів від поширених та найважчих хвороб. Список грунтується на базовому переліку лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я за версією 2017 року. Також додали препарати за рекомендаціями експертів, медичної спільноти та пацієнтських організацій.

«Це не є кінцева версія Нацпереліку, – запевнила Уляна Супрун. – Щороку список переглядатиметься. Ми будемо включати нові препарати за рекомендацією фахівців та міжнародними стандартами».

Чи не вперше чиновниці з міністерства хочеться вірити. Зневіри в нас і так вистачає. Нам вкрай потрібні зміни в медичній галузі, бо від нинішньої загнаності в глухий кут потерпають не лише пацієнти, а й лікарі.

На жаль, нині страшно хворіти, адже потрапив у лікарню і розпрощався з гаманцем – від бинта до таблеток, усе потрібно купити. Навіть, миючі засоби – й за ті заплати. Коли за все платиш, значить десь, на підсвідомому рівні закрадається думка, що і лікарю треба заплатити. І платимо: хтось грішми, а хтось майбутнім «блатом» чи крутими зв’язками. Від такої «схеми», звичайно, лікарі будуть погані й усі як один здирники. А якщо глянути на ситуацію їхніми очима?

Медик, який рятує життя, заслуговує на достойну зарплату, на повагу, а не зневагу, на те, щоб перед ним знімали при зустрічі капелюх, а не паскудили останніми словами. І якщо сьогодні немає безкоштовної медицини, і це потрібно визнати, то нехай хоч завтра буде гідна медицина, на яку заслуговує людина. І такими кроками, як розширення Нацпереліку безоплатних ліків, ми рано чи пізно до неї наблизимося.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.