Перейти на мобільну версію сайту


04.08.2017

ЗМІНИ Є, КОЛИ ПОЧИНАЄШ ІЗ СЕБЕ

шморгал4 серпня минає два роки, як замість міліції запрацювала нова поліція. Хтось у зміні назви органу правопорядку бачить позитивні кроки, хтось, навпаки, негативні. Та всі підтверджують той факт, що обличчя силових структур змінилося.

Існує думка, що професія правоохоронця не жіноча. Але цей стереотип миттєво й безапеляційно руйнують жінки у погонах, котрі вибрали для себе шлях забезпечувати правопорядок та боротися зі злочинністю.

Серед них – інспектор сектору реагування патрульної поліції Кам’янець-Подільського міськвідділу, капітан поліції Ольга Шморгал. Стати поліцейською вона мріяла з дитинства.

– Друг нашої сім’ї служив у міліції, дослужився до начальника дільничних інспекторів міліції області, – розповідає Ольга Іванівна. – У нашому селі працював дільничим, і я чомусь мріяла стати як він. Мені його робота видавалася надзвичайно цікавою.

Десь із 6 класу почала говорити батькам, що хочу стати міліціонером. Звичайно, вони були проти, бо хотіли для доньки більш жіночої посади. Але після закінчення навчання, здобувши вищу освіту, вирішила, що свою долю візьму у власні руки.

Мамі й досі важко дається мій вибір, хоч із ним мириться. Вона мріяла, щоб я не пройшла атестацію у нову поліцію (сміється). Її зрозуміти можна: як і будь-яка мама вона хоче для своєї дитини більш спокійного і врівноваженого життя. Тато ж підтримував у будь-яких починаннях. Якщо робота мене влаштовує, то чому би й нею не займатися.

шморгал-4– До омріяної професії дільничного Ти прийшла не одразу?

– Так, спочатку була вільною посада інспектора по зв’язках з громадськістю та громадськими формуваннями. Це була і своєрідна база, і колосальний досвід. Доводилося спілкуватися з різними людьми, маю на увазі членів громадських формувань, серед яких велика кількість розумних і адекватних; знаходити зі всіма спільну мову. 

Навчилася комунікабельності, вмінню слухати, швидко орієнтуватися у ситуації. Узагалі поліція вчить оперативності в роботі, адже випадки бувають різні, коли потрібно вчасно зорієнтуватися а головне – правильно сприйняти подію.

Можливо, я не мудра трохи, але не можу сидіти в кабінеті і перебирати папірці, хоч і таку роботу виконувала. Мені краще працювати з людьми. Отримую задовлення, коли допомагаю. Відчуваю, що тут приношу суспільству більше користі, ніж, наприклад, коли працювала речником.

шморгал-2Й досі приємно чути, коли, до прикладу, виїжджає на виклик слідчо-оперативна група, а їм кажуть: «У нас колись дільничним працювала Ольга Іванівна, вона все знала, і з нею можна було поспілкуватися». Такі відгуки, безумовно, надихають на позитив.

– Тобі доводиться спілкуватися з різними людьми, і не завжди, напевне, є бажання, адже контингент трапляється різний. Маєш якийсь універсальний рецепт, який допомагає знайти зі співрозмовником порозуміння?

– Досить часто в моїй роботі потрібно вимикати емоції, особливо під час виїздів на сімейні конфлікти. Намагаюся максимально об’єктивно дивитися на ситуацію. Якоюсь мірою треба бути психологом. Мала гарних вчителів по життю – це і Микола Мазур, і Василь Ганик, і Олексій Атаманчук. Вони вчили нас, молодих і зелених, ніколи не сприймати ситуацію односторонньо. Потрібно навчитися розуміти обидві думки, принаймні, вислухати. Емоції заважають адекватно сприймати ситуацію, хоч не можу їх стримати, особливо, коли справа стосується дітей – невиконання батьками своїх обов’язків, бездоглядність та подібні. Події одна не схожа на іншу, починаючи від оформлення порушень правил дорожнього руху і закінчуючи виїздами на злочини. Стандартних ситуацій не буває, навпаки, часом доводиться таке бачити! Приміром, виїжджали на виклик, де син жив кілька тижнів з трупом матері, бо, як нам розповів, не мав за що її поховати. Уявляєте, у тому смороді... Як ти маєш зібратися, проявити всю свою витримку і врівноваженість?

– Робота не зробила Тебе черствою?

– Черствішою. Це помічаю не тільки я, а й рідні. Після того, на що іноді доводиться дивитися, в рожевих окулярах ходити не можу. Мабуть, тому люблю дивитися фентезі та фільми зі щасливим кінцем. Реалістичних, життєвих мелодрам не сприймаю, мені їх вистачає в реальному житті.

– Чоловік із донькою часто бачать дружину й маму вдома?

шморгал-1– Хотіли би частіше. Діана дов­гий час ревнувала мене до роботи. Узагалі, до моєї служби в неї двояке ставлення: з одного боку ревнує, бо вона відбирає в мене багато часу, а з іншого – пишається, що мама поліцейська. Чоловік у виборі професії мене підтримав. Тоді ми ще зустрічалися, і я вирішила порадитися, чи не буде він проти моєї мрії. Іван, навпаки, тільки підтримав.

– У засідці доводилося сидіти?

– Так, і не в одній. Був такий період, коли я за місяць може від сили чотири рази ночувала вдома. Тоді почастішали випадки крадіжок з автомобілів, й узагалі нічних крадіжок. Шукали крадіїв скрізь.

– Не страшно затримувати злочинців, адже можуть бути всілякі ситуації?

шморгал-3– По різному буває. Я ніколи не показую свій страх, бо його відчувають, особливо люди, які на емоціях. У багатьох ситуаціях виручає моя балакучість, часто розмови переводжу в жарти, щоб якось розрядити накал негативу. Треба вміти тримати себе в руках, навіть імпровізувати. Зважаючи на мій зріст і зовнішній вигляд, злочинці не завжди сприймають мене серйозно, а даремно (сміється).

– Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. У Тебе які кар’єрні мрії?

– Я якраз із категорії солдат, які не мріють бути генералами. З керівною посадою середньої ланки, думаю, що наразі би впоралася. Але для кожної посади потрібен досвід. Молоді керівники без досвіду роботи – це утопія.

– Реформована поліція значно омолодилася. Невже реформа не спрацювала і немає жодних змін?

– Зміни є: у чомусь кращі, в чомусь гірші. Як історик у душі, переконана, що немає жодної реформи, яка би пройшла за день. Змінити можна багато чого, але найперше потрібно починати зі зміни людської свідомості, а вона якою була, такою і залишилася. Важко достукатися до людей, змінити їхню думку, щоб вони перестали бачити негатив навкруги, а почали з себе. У мене росте дитина, хочу, щоб вона жила в нормальній країні.

– Імідж поліцейського нового покоління будували на відкритості, щирості і... селфі. Селфі-палку возите із собою в патрульній машині?

шморгал-5– Ні, але ніколи не відмовляю, коли зі мною хочуть сфотографуватися діти. Узагалі, якщо бачу, що малеча проявляє інтерес до поліції, то намагаюся розказати, показати патрульний автомобіль. Можливо, комусь це стане в нагоді й підштовхне до вибору професії саме поліцейського.

– Усе ж, як випадає вільна хвилинка, як проводить дозвілля капітан поліції Ольга Шморгал?

– Мені подобається активний відпочинок. Попри те, що проживаю в новій частині міста, обожнюю Старе місто. Облазила там усі закутки, обдивилася всі історичні й архітектурні пам’ятки. Люблю водити на екскурсії друзів, родичів, колег. За 15 років, що живу в Кам’янці, я закохана в уже своє місто. І хочу, щоб воно було тільки кращим, а правопорядок, повірте, ми забезпечимо.

З дос’є «КлюЧа»:
Ольга Шморгал народилася в с.Лісоводи Городоцького району Хмельницької області. 2002 р. закінчила Лісоводську ЗОШ І-ІІІ ступенів. 2002-2007 рр. – навчання на історичному факультеті К-ПНУ. 2007 р. – навчання в столичній школі міліції. З 2007 р. – служба в ОВС.
2007-2012 рр. – інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями райвідділу міліції. 2012-2014 рр. – дільничний інспектор райвідділу міліції. 2015-2015 рр. – дільничний інспектор міськвідділу міліції. 2015-2016 рр. – речник начальника міського відділу поліції. З 2016 р. – інспектор сектору реагування патрульної поліції Кам’янець-Подільського міськвідділу поліції.
Заміжня. Разом із чоловіком Іваном виховують доньку Діану.


Теги: національна поліція, капітан Ольга Шморгал

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.