Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2019

ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!

9 травняДорогі кам’янчани! Шановні гості нашого міста!

Сьогодні ми в глибокій повазі низько схиляємо свої голови перед воїнами, які загинули, захищаючи рідну землю від німецько-фашистських загарбників. У цей час ми також низько схиляємо свої голови перед партизанами і підпільниками, всіма людьми доброї волі, хто у той важкий час чинив опір ворогові і загинув в ім’я життя прийдешніх поколінь, в ім’я Перемоги, в ім’я світлого майбутнього людства. Живим ветеранам наша синівська любов, повага і найкращі вітання та побажання міцного здоров’я і довгих років життя. 

Рожевого ранку, в неділю 22 червня 1941 року, фашистська Німеччина, віроломно порушивши договір про ненапад, почала військові дії проти СРСР. Німецько-фашистська авіація нанесла масовані удари по наших аеродромах, залізничних вузлах, військово-морських базах і мирних містах на глибину 250-300 км від кордону. Після потужної артпідготовки в межі Радянського Союзу вторглися головні сили німецько-фашистської армії. Разом з Німеччиною в війну проти СРСР вступили Угорщина, Італія, Румунія і Фінляндія.

Розв’язана фашистською Німеччиною і мілітаристською Японією Друга світова війна палала страшним полум’ям з 1 вересня 1939 року до 2 вересня 1945 року. Вона втягнула в свою криваву орбіту 61 державу всіх континентів з населенням 1 мільярд 700 мільйонів осіб. Бойові дії велися на території 40 країн. У війні проти Радянського Союзу німецько-фашистське керівництво ставило своєю ціллю знищити радянську державу, захопити її територію і багатства, перетворити радянських людей на рабів. Гітлер заявив: «Моя місія – знищити слов’ян. Слов’янство є собою біологічне питання, а не політичне... І ми повинні застосувати колонізаторські і біологічні засоби для знищення слов’ян».

22 червня 1941 року здригнувся світ. Цього ж дня здригнулося місто Кам’янець-Подільський від вибухів авіаційних бомб, які скидали німецькі літаки на його вулиці. Палали будинки, гинули люди – всюди були втрати, біль, сльози, розпач. Почалася Велика Вітчизняна війна. Уже 10 липня 1941 року ворожа нога ступила на вулиці нашого міста. А в серпні 1941 року в місті почалося неймовірне за своїми масштабами та жорстокістю знищення мирного населення різних національностей. Особливою мішеню для німецько-фашистських загарбників були євреї – місцеві і пригнані з Угорщини, Чехословаччини та інших країн Європи. Тільки за 27-29 серпня 1941 року в місті було розстріляно близько 30 тисяч ні в чому не винних людей. Саме тут, у місті Кам’янець-Подільський, почався сумнозвісний київський Бабин Яр. 

Ми ніколи не повинні забувати про ті страшні роки війни. Звертаємося і просимо вас, щоб ви ніколи не забували, якою дорогою ціною дісталася нам і всьому людству наша Перемога! За звільнення нашого міста в березні 1944 року смертю хоробрих полягли 6495 воїнів Червоної Армії. Більше 85 тисяч людей із числа військовополонених, мирних жителів – жінок, дітей, людей похилого віку було розстріляно, закатовано, закопано ще живими в братських могилах у нашому місті за роки фашистської окупації. Ці страшні жертви – це пересторога прийдешнім поколінням, щоб бути завжди пильними, не допустити відродження фашизму.

Згадуючи про наших мужніх захисників Батьківщини, ветеранів Другої світової війни, ми справедливо називаємо їх поколінням сильних і нескорених духом. Вони мужньо і непохитно вистояли в найстрашніші роки війни в двобої із сильним підступним ворогом. Вони вистояли в окопах і в смертельних атаках, героїчно воювали стікаючи кров’ю в палаючих танках і літаках, у спеку і в лютий холод, наближаючи світлий День Перемоги. Вони – наша історія, наша честь і гордість, яскравий приклад того, як треба жити, працювати, як треба берегти і захищати свою Батьківщину. Вони показали всьому світові високі зразки мужності і героїзму, високої моральності і порядності, патріотизму і самопожертви. День Перемоги – це всенародне свято. Це свято всього прогресивного людства світу, свято всіх людей доброї волі. І ніхто, ніякі чорні, злі, підступні сили, як би вони не намагалися, як би не випускали сьогодні свої отруйні жала, не в змозі затьмарити це всенародне, весняне, світле свято. У цей чудовий, світлий, весняний день ми щиро вітаємо наших дорогих ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій, всіх мешканців нашого славного міста зі святом Великої Перемоги! 

Усе прогресивне людство світу знає і пам’ятає про героїчний подвиг нашого народу, безсмертний подвиг радянських воїнів, які врятували світ від коричневої чуми.

Ми щиро вдячні нашим дорогим ветеранам за їхній героїчний подвиг у роки Другої світової війни, за їх ратний подвиг з відбудови народного господарства в післявоєнний період, їхню сумлінну працю та військово-патріотичне виховання підростаючого покоління. Бажаємо їм міцного здоров’я, щастя, злагоди, сімейного благополуччя, мирного неба над головою. Нехай кожний прожитий день приносить їм тільки добрі новини і дає надії на краще! 

О, сивий ветеран жорстокої війни!
Європу ти звільняв від чорної навали,
Щоб люди не боялися фашистської чуми
Та щоб сади весною розцвітали!
Фронтовики! Не Ваша в тім вина,
Що рани спати не дають ночами...
Війни гірку Ви чашу випили до дна.
Тож вічна Слава Вам!
Завжди Ви з нами!

Шановні кам’янчани! Шановні гості нашого міста! Нехай ні на мить не залишає вас оптимізм, віра в краще майбутнє нашої держави! Зі святом вас, дорогі ветерани! Зі святом вас, дорогі кам’янчани!

Вічна слава і пам’ять героям, що полягли за честь, свободу і незалежність нашої Батьківщини! Нехай земля буде їм пухом! Живим героям наша турбота, шана, повага і любов!

З повагою і найкращими побажаннями Почесний ветеран України,
голова Ради ветеранів, член виконкому міста,
член обласної організації ветеранів України
полковник у відставці Леонтій Рогаль.


Теги: до 9 травня

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.