Перейти на мобільну версію сайту


12.05.2017

ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ

победаУ сквері Танкістів пройшов мітинг-реквієм, приурочений священному дню ПЕРЕМОГИ. Цього року, більше за минулі кам’янчан прийшло вшанувати солдатів Перемоги. Їх у місті в живих залишилося лише 85, наймолодші з них 1927 року народження. Але вони прийшли вшанувати своїх побратимів, загиблих і померлих вже після війни.

Також на свято прийшли і діти війни, яких теж щороку все менше й менше. Вшанувати своїх дідів і батьків прийшло три молодших покоління – воїни-інтернаціоналісти (афганці), учасники АТО і підростаюче покоління кам’янчан. Влада, громадськість, вчителі, медики, соціальні працівники з шаною слухали спогади 94-річного ветерана війни Івана Задворного, який пройшов усю війну і повернувся в Кам’янець піднімати післявоєнне господарство. Привітав присутніх із Днем Перемоги міський голова Михайло Сімашкевич і помічник народного депутата Тетяна Мельниченко.

Це вони, наші діди і батьки, ціною свого життя дали можливість народитися нам під мирним небом, мати щасливе дитинство і розбудовувати народне господарство. Присутні не могли стримувати сліз від розповідей ветеранів. Але дуже дивно, чому на святкування Дня Перемоги не спромоглися дружно прийти депутати, обранці народу і бодай покласти квіти до Вічного вогню. Зі всього депутатського корпусу лише п’ятеро віддали шану героям. Куди поділися військові гарнізону? Лише військкомат у пов­ному складі та рятувальники знайшли можливість вшанувати легендарне покоління героїв.

Багатьом незрозуміло, куди поділося червоне знамено – символ Перемоги, омите кров’ю наших пращурів.

победа (1)– Пам’ятаю той День Перемоги. О 4-ій ранку 9 травня гучномовець повідомив, що радянський народ переміг німецько-фашистського ворога і над рейхстагом майорить червоний прапор, – розповідає кам’янчанин Юрій Олександрович Фігурський. – Ми тоді мешкали на Білановецькій набережній і мали радіо, тому кинулися всі по сусідах сповіщати про Перемогу. Були сльози і крики радості, люди розмахували червоними прапорами, а вже трішки пізніше місто зібралося на стадіоні (педінституту). У тій проклятущій війні загинули брати мого батька, та й ми отримали повідомлення про безвісти зниклого мого батька. Але потім, як виявилося, під час штурму однієї висотки мій батько з товаришами, озброєні лише по чотири гранати, пішли відволікати ворога, бо ж однополчани зайшли з тилу. Тоді ту висоту взяли радянські солдати, а мій батько разом із бойовими побратимами поранені потрапили в полон і їх німець погнав у Чехословаччину. Там він випікав хліб і підгодовував наших. Згодом їхній табір звільнили, і солдати подалися в партизани. Багато ще всього було, але в 1946 році батько повернувся додому. То була неймовірна радість. Я і мої діти та онуки шануємо це свято, ще краще ніж День народження. Бо насправді це День народження нашого мирного життя, яке продовжувалося 70 років. На жаль, наші онуки тепер теж нюхають порох і в їхні домівки зазирає чорна кульгава смерть.

Готуючись до свята Перемоги, бабуся із вулиці Каньйонної (Войкова) напередодні «вилизувала» територію свого обійстя і прилеглу до її домоволодіння, коментуючи, що це вона робить щороку. І хоча її чоловіка вже 30 років немає в живих, вона до Дня Перемоги чепурить свою господу, щоб її чоловік з того світу бачив, як вона шанує його героїчний вчинок, аби всім жилося щасливо.

І на завершення, зрозуміло, що наслідування поколінь має бути, але День Перемоги не потрібно перемішувати з іншими святами.


Теги: День Перемоги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.