Перейти на мобільну версію сайту


31.03.2017

ЖИТТЯ В ОДНІЙ ПИСАНЦІ

писанка-1Фестиваль писанкового шаленства, де збираються найкращі художники та просто аматори, для того, аби розмалювати великодні яйця розміром від 5 см до 2 м пройде 8-23 квітня в Києві.

Цього року в ньому візьмуть участь 585 авторів зі всієї України, кожен з яких розмалює власну мега-писанку. Загалом буде 374 авторських писанки-мальованки, 111 дитячих писанок та 100 - традиційних.

Авторські писанки розмістять на Софійській площі, дитячі та традиційні - на Михайлівській.

Долучилася до проекту і кам’янецька художниця, мисткиня, методист районного Будинку школяра відділу освіти РДА Юлія Степанюк.

Взяти участь у конкурсі Юлія мріяла ще минулого року, та не встигла вчасно подати заявку. Цьогоріч художниці пощастило, хоч і писанка, заввишки 90 см, приїхала трохи з запізненням. Разом з нею прибули і декілька акрилових фарб від організаторів фестивалю ГО «Столичні ініціативи».

- Думала, маписанкалюватиму маки, - каже Юлія Степанюк, - але в групі, де художники-писанкарі фестивалю діляться своїми роботами, побачила подібний задум. Не хотілося, щоб моя писанка, яку, до речі, виконую в авторській техніці, загубилася серед інших. Думала, чим би таким здивувати - простим і незвичним водночас. Так народилася ідея «Життєвого шляху».

Писанка увібрала у себе сім образів - таких собі сім етапів життя чи не кожної жінки. Перший - освідчення в коханні, далі - весілля, вагітність, народження дитини. У житті не буває без самотності, суперечок та примирення, важливим епатом є сім’я та діти і, звичайно ж, немає нічого кращого, аніж удвох зустріти старість.

Писанка прийшла пізно, тож доводиться малювати до 3-ох ночі, аби встигнути вчасно виконати роботу. До речі, багато в чому мені допомагає мій 5-річний син Назар. Малювання для нього - це таке ж задоволення, як і для мене. Сподіваюсь, виросте художником.

Вчора авторська писанка Юлії Степанюк помандрувала до столиці. А 8 квітня вона красуватиметься на Софіївській площі.

Виставка національного мистецтва триватиме не лише в Києві, а й подорожуватиме протягом року по всій Україні та за кордоном. 

Теги: писанка, Фестиваль писанок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.