Перейти на мобільну версію сайту


21.09.2012

ІЗ ТИХ, ЩО З ДУШЕЮ

Називати депутата міської ради Андрія Гамалія пристрастним колекціонером не варто, він швидше із когорти колекціонерів «з душею». З тих, що про кожен експонат власної колекції готовий говорити годинами. Говорити натхненно, смакуючи деталі, пригадуючи подробиці з життя майстра, що виготовив шедевр. Одним словом, з Андрієм В’ячеславовичем за мистецтво тільки зачепись - так і підеш додому з розкритим від здивування ротом...
Директор ТОВ «БАРС», депутат міськради V та VI скликань Андрій Гамалій з дитинства, як і всі, захоплювався Андрій Гамалійколекціонуванням. Звичайно, це були марки. Але, як зізнається Андрій В’ячеславович, серйозним захопленням це неможливо було назвати. Просто збирав, бо всі збирали.
Першим справжнім захопленням у його житті стали нагороди. Пізніше був живопис, потім - скульптура, тепер же - фарфорові статуетки. Сьогодні «Таблоїд» привідкриє завісу останнього із захоплень, у якого не такий вже й великий термін давності.
Перша фарфорова статуетка у Андрія Гамалія з’явилася три роки тому. Після ремонту вдома виникло логічне для таких випадків запитання: «А чим же новим прикрасити полички?». Вибір упав на статуетки, тим паче, що Андрій В’ячаславович побував у товаристві колекціонерів у Києві.
- Київський фарфор коштує не так уже й дорого, у порівнянні з європейським, - каже Андрій Гамалій. - З часом з’явились знайомі на Київському кераміко-художньому заводі, почалося спілкування. Взагалі, немає нічого кращого, аніж дізнаватись щось нове. Фарфор став для мене ще одним відкриттям, про яке захотілося дізнатися якомога більше. Приємно, що моє захоплення поділяють дружина Наталія і донька Настя.
Першими фігурками, які оселились у домівці Гамаліїв, стали статуетки із серії «Казкові герої». Варто зауважити, що переважна більшість фарфорових експонатів вітчизняного виробництва входять у так звані тематичні групи. Наприклад, «Танці народів світу», «Російська тематика», «Українська тематика», «Літературні герої» тощо. Отож, Кіт у чоботях, Мальвіна, Буратіно, П’єро - перші експонати у колекції Андрія В’ячеславовича.
Через деякий час на поличках «місце проживання» вибили дев’ять гоголівських персонажів. На думку колекціонера, кожна фігурка несе в собі відбиток двох людей - скульптора і художника. Як один, так і другий можуть передати не лише настрій створеного персонажа, а й його характер.
IMG_0132.JPG- Сьогодні варто розвивати виробництво фарфору в країні, - переконаний Андрій Гамалій. - Є багато відомих митців, роботи яких знаходяться на високому рівні. Нашим майстрам не варто переживати: техніка, стиль, майстерність - усе це гармонійно поєднується. І, навіть, якщо знайдуться китайські «умільці», які зможуть підробити оригінали статуеток, у них нічого не вийде. Хоч китайці й навчились робити скульптуру, проте розмальовувати так і не навчилися. Ніколи китайський виробник не зробить фігурку з характером.
Візьміть у руки будь-яку статуетку: тут все продумано до найменших дрібниць та цяточок, кожен рух пензлем тонкий, граційний із глибоким змістом...
На користь українських виробників фарфору нині виступає і ціна на ці вироби. Європейські експонати, у порівнянні з нашими, коштують значних грошей. Вітчизняного виробництва фарфорову статуетку можна придбати, починаючи від суми 150-200 грн. У середньому за прикрасу полички порцеляновою красою доведеться заплатити 600-800 грн. Є звичайно. Настя Гамалійекземпляри із дорогих. Загалом вартість залежить від роботи майстра та техніки розпису.
Поки що у фарфоровій колекції депутата міськради більше 25 статуеток. З останнього придбання - скульптура з колекції «літературні герої», персонажі оповідання Антона Чехова - Товстий і Тонкий.
Щодо улюбленої колекції з «Світу казок», то в ній, як зізнається Андрій Гамалій, не вистачає Ємелі.
- Хотілось би мати статуетки, випущені Київським фарфоровим заводом малим тиражем, - це Медвідь-бюрократ, Лисиця-модниця, Вовк-стиляга, - додає Андрія В’ячеславович.
Хто зна, можливо хтось із друзів триматиме цю підказку на озброєнні, як один із варіантів подарунку на День народження, який, до речі, наш співрозмовник святкуватиме уже за місяць.

Теги: Андрій Гамалій, порцеляна, фарфорові статуетки, колекціонер
Фотогалерея:

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.