Перейти на мобільну версію сайту


11.08.2017

З НОВИМ ДИРЕКТОРОМ ДО НОВИХ ЗДОБУТКІВ

ЗТМДвадцять перший день народження 15 серпня святкує ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки». Нині очолює підприємство Артур Ляшенко, досить амбітна молода людина із сучасними методами управління.

Із досьє «КлюЧа»: Артур Юрійович Ляшенко народився в Самарканді (Узбекистан) у родині військового. Хлопчина разом із батьками багато разів переїздили з місця на місце по українським військовим гарнізонам, а школу закінчив в Євпаторії. Після цього вступив до Харківського економічного університету, а цьогоріч здобув другу вищу освіту – ПДАТУ, агроінженерний факультет.

Трудовий шлях на державних підприємствах разпочав із Керченського морського порта начальником комплексу соціально-побутового обслуговування, потім продовжив начальником відділу забезпечення Севастопольского порту, а перед призначенням директором працював начальником збуту в конструкторському бюро артилерійського озброєння, державного підприємства концерну «Укроборона», згодом – першим заступником директора ДП «НТК Завод точної механіки». Артур Юрійович одружений, разом із дружиною виховують сина.

Його життєвий девіз: «Швидше, вище, сильніше!».
За понад два десятки років на підприємстві були злети і падіння, а от нині ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» впевнено крокує вгору. Підприємство постійно має велике державне замовлення. Як і раніше, воно продовжує випускати та модернізовувати аналоги радянських зразків озброєння. Також «ЗТМ» виробляє ланки до 30-мм снарядів, магазини до автоматів Калашникова, всі види патронних коробок, кулеметних стрічок, запасних інструментів та приладь до кулеметів КТ-7,62 та КТ-12,7.

ЗТМ-1– З серпня 2015 року ріст виробництва складав 730%, у 2017 році вже 300-600%, – розповідає Артур Юрійович. – Раніше робили 3-4 гармати за місяць, то тепер їх випускаємо 25-30. Але це не межа, адже в планах керівництва виробляти ще більше. Щодо заробітної плати, то вона збільшувалася сім разів. Лише цього року піднімалася двічі. І сьогодні вона на ЗТМ одна з найвищих на Хмельниччині. Хто побажає працювати на заводі, а тут є вільні вакансії, то він не буде заздрити тим, хто поїхав на роботу за кордон, бо оплата праці робітникам не менша, ніж там. І ще із преференцій, чому слід йти працювати на ДП, перше – це те, що людина не відривається від сім’ї, а щодня бачить, як ростуть її діти і не тиняється по чужих кутках. На підприємстві повний соціальний пакет, куди входить оплачувана відпустка, медичне обслуговування. Відкриті вакансії для людей з вищою освітою в інженерні, конструкторсько-технологічні служби.

– Артуре Юрійовичу, підприємство гарно зарекомендувало себе у зовнішньо-економічній діяльності. Чи продовжуєте Ви й надалі нарощувати його м’язи?

ЗТМ-2– Так, ми продовжуємо рух у цьому напрямку. Беремо активну участь у всіх можливих виставках, аби гідно представити нашу продукцію. Цього року ми вже виставлялися в Арабських Еміратах, восени збираємося до Польщі. Це відчиняє нам дорогу на міжнародний ринок. І результатом нашої роботи є укладені за останній рік близько десяти контрактів. Це Європа, Ближній Схід, Азія. Вони виявили справжній інтерес до наших якісних виробів.

Лише зовнішньо-економічні контракти й наші напрацювання за останні два роки дали можливість забезпечити підприємство на три роки вперед роботою. Але головні контракти в нас – держзамовлення, яке вже третій рік поспіль ми здаємо достроково, щоб отримати наступного разу ще більший контракт.

Крім того, ми маємо нові розробки на сучасні вироби різних калібрів, навіть, вже проводяться напрацювання в цьому напрямку і дослідні роботи. Також ми виготовили ланку під гранатомети, її в Україні ніхто не робить, вона користується великим попитом на бронетанкових заводах. Щодо гарматної зброї, то ЗТМ-1, ЗТМ-2 успішно продовжуємо випускати.

ЗТМ-3– Чим ще можете похвалитися?

– У нас замкнутий цикл виробництва. Ми відійшли від кооперації й самі від моменту отримання металу все узяли в свої руки, тобто всі виробничі процеси виконуємо до остаточної ланки, до готового виробу. А це дає можливість самим заробляти гроші.

– А от що до металу, його важко нині отримати?

– Важко, але ми налагодили контакти із Запорізьким металургійним заводом, який для нас виготовляє метал спеціальної марки на замовлення.

ЗТМ-4– Якось була в цехах Вашого підприємства, але не бачила найсучаснішого обладнання.

– Станки у нас дійсно старенькі, але ми їх ремонтуємо, реставруємо і нас поки що це влаштовує. Нові надто дороговартісні, й це плани на майбутнє, тому дбаємо про ті, що маємо. Вони в нас повністю завантажені роботою і простою зовсім не буває. Коли ми отримуємо додаткові замовлення на вироби, то працівники виходять у вихідні, але це їм відповідно оплачується. Коли йдуть додаткові відвантаження продукції, тоді теж підвищується зарплата, і вона буде рости надалі.

– Дуже приємно, що в місті збережено таке підприємство, яке дає кам’янчанам роботу, сплачує податки до міського бюджету?

ЗТМ-5– Так, наше підприємство одне з кращих за темпами росту, підвищенням заробітної плати та сплатою податків. За результатами минулого року ми отримали сертифікат «Краще державне підприємство 2016 року» і сподіваємося на таку ж відзнаку і цього року.

Мене тішить те, що нам дуже допомагає міська влада і міський голова, інколи звертаємося по допомогу й ніколи не було відмов. Ми теж по можливості допомагаємо, беремо участь у різних соціальних проектах та ініціативах міської влади. 

ЗТМ-6– Артуре Юрійовичу, на підприємстві створені побутові умови для працівників?

– Так, із цим у нас все гаразд. Є місце для переодягання, робітники повністю забезпечені спецодягом, миючими засобами. Працівникам навіть молоко видаємо. Маємо свого лікаря і медсестру. Є приміщення для прийому їжі, де є необхідна побутова техніка. Нещодавно ми почали ремонт адміністративного приміщення, бо взимку працівники мерзли і хворіли, тому ми вирішили його модернізувати й утеплити, щоб усім було комфортно.

Ми не лише добре працюємо, а ще вміємо відпочивати. Наша профспілкова організація проводить різні соціально-спортивні заходи для працівників. Створили футбольної команди, яка ще жодного разу не пропустила ігор футбольного турнір ДК «Укроборонпром», який проводять по нашій галузі.

– На вашому підприємстві є багато династій?

– Можливо, але можу лише зазначити, що в нас працюють трудолюбиві кам’янчани, які своєю працю створили стабільне підприємство у стабільному місті Кам’янець-Подільський, а продукція, яку ми виготовляємо, робиться із гаслом «Працюємо заради миру на наший землі!»

Валерія Сушицька.


Теги: ювілеї, завод точної механіки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.