Перейти на мобільну версію сайту


17.04.2015

З ДОБРИМ НАСТРОЄМ І СВІТЛИМИ ДУМКАМИ МАЛЮВАЛИ ПИСАНКИ

В хаті на осонні
Сяду на ослоні.
Сяду я скраєчку –
Розпишу яєчко.
Нумо, пензлик, потанцюй,
Гарно писанку малюй.
Буде небо і земля,
І ставочок, і поля.
Сильний і міцний дубок,
А на ньому – яструбок.
Буде в мене писанка –
Про Вкраїну пісенька.

Упродовж майже двох тижнів у Кам’янець-Подільському районі за сприяння ГО «Самопоміч», підтримки відділу культури РДА та всіх, небайдужих до відновлення українських традицій, 11118836_744094672378066_5101205296312234365_n.jpgтривала акція «Подільський Великдень».

За цей короткий проміжок часу майже півтисячі людей навчилися розмальовувати писанки, роботи на одноіменний конкурс «Подільський Великдень» подали близько 150 учасників.

13 квітня у РЦКМ «Розмай» відбулося нагородження переможців.

У рамках конкурсу «Подільський Великдень» у церквах міста та селах Врублівці, Кульчіївці, Жванець і селищі Стара Ушиця пройшли майстер-класи з виготовлення писанки.

Особисто вдалося побувати на двох з них. Атмосфера, яка там панувала, вражала своєю "Подільський Великдень"гармонійністю та душевністю. Приємно було спостерігати за тими, хто вперше брав до рук писачок, бережно тримав яєчко, виводив на ньому вподобані символи; як трудилися волонтери, допомагаючи обрати орнамент, пофарбувати писанку у вподобаний колір; як хвилювались організатори, аби кожен майстер-клас пройшов гідно й люди залишилися задоволеними. На славу потрудилися майстри писанкарства Валентина Прокопова, Сергій Боднар, Людмила Гельдіашвілі та Тетяна Коваленко. До слова, Людмила Петрівна організувала у Старій Ушиці гурток писанкарства, який відвідують учні місцевої школи. Її гуртківці займають призові місця на обласних конкурсах з писанкарства. І диву дивуєшся, як школярка може так вправно, наче дорослий майстер вимальовувати писанку. Майстер Сергій Боднар підготував власного авторства розмальовку, яку дарували всім учасникам майстер-класів.
У проведенні «Подільського Великодня» допомагали волонтери - пан Михайло Рогатинчук, Росіна, Уляна, Олександр, Сергій, Євген, Руслан, Назарій та інші.

"Подільський Великдень"За результатами майстер-класів найкращими роботами визнано писанки Анастасії Богдан (с.Врублівці), Юлії Лискун (с.Жванець), Володимира Картущенка (с.Кульчіївці), Яни Чілійчук (смт Стара Ушиця) та Алли Процик (м.Кам’янець-Подільський).

Нагороди від організаторів отрмали наймолодші учасники конкурсу 4-річні Олександр Чорний та Іванна Третяк, і найстарший учасник - Людмила Струсевич (59 років). Найстильнішою визнана писанка Діани Федорової зі Старої Ушиці, найпатріотичнішою - Назарія Федика зі Старої Ушиці. Найкращу роботу виконала Еліза Казьонова, також зі Старої Ушиці. За розкриття теми Великодня на фото нагороду отримав фотограф, голова ГО «Погляд» Юрій Савін.
Гран-прі конкурсу «Подільський Великдень» отримала Оксана Фльорчук з Кам’янця-Подільського за картину «Великоднє розмаїття», виконану в техніці батік.

Безумовно, конкурс не відбувся би без його головного натхненника Віталія Завадського."Подільський Великдень"
- Ми хотіли, аби традиція писанкарства відродилася на Поділлі, - каже Віталій Станіславович. - І, здається, нам це вдалося. Подібні акції плануємо проводити й надалі.
Більше року спільно із громадою греко-католицької церкви ми підтримуємо одиноких людей нашого району. Спочатку тричі на тиждень влаштовували для них гарячі обіди, нині ж щомісяця передаємо продуктові набори.

Напередодні Великодня члени ГО «Самопоміч» Кам'янець-Подільського району спільно з деканом Української греко-католицької церкви отцем Антонієм та за підтримки ТОВ «Агросолюшнс» і ТОВ «Максфарм» передали паски і продуктові набори 23 малозабезпеченим сім'ям, а також будинкам пристарілих у селах Жванець і Китайгород.

Теги: конкурс "Подільський Великдень"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.