Перейти на мобільну версію сайту


22.07.2016

ЙШОВ БИ І ЙШОВ...

боршуляк2Простий хлопець зі Слобідки-Рихтівської за своє життя зумів досягти немалих вершин. Він - власник успішного підприємства ТОВ «Фірма «Династія», депутат районної ради декількох скликань, за ним, наче за кам’яним муром сім’я - дружина, двоє синів, онуки. Сьогодні Олександр Боршуляк святкуватиме ювілейний День народження.

Напередодні чудової події «КлюЧ» спілкувався з іменинником, його рідними, друзями та товаришами, та дізнався про ювіляра все, й навіть трішки більше.

Олександр Боршуляк із 26 років на керівних посадах, за цей час встихх підкорити декілька сфер - торгівельну, трохи менше - будівельну, а до нині - аграрну. Зізнається, що від останньої отримує найбільше задоволення.

- Олександре Михайловичу, свого часу Ви стартували в бізнесі з магазину «Електрон», директором якого стали в 1994 році. Як опинилися в аграрному секторі, адже торгівля і урожай пересікаються лише на завершальній стадії, купівельній?

- У період розвалу Радянського Союзу кооперативи, в які об’єднувалися люди, були для багатьох стартовим майданчиком. Для мене таким стартом став магазин «Електрон». Через кілька років я його викупив, бізнес потихеньку розширювався. Так у місті з’явився оптовий ринок «Династія».

- Назву точно обирали не випадково?

- Тоді по телевізору йшов серіал «Династія», який всі дивилися, а якщо серйозно, то назву обрали тому, що на підприємстві трудиться вся сім’я, як справжня династія. Починали ми разом зі старшим братом Анатолієм, у всьому нам допомагала й досі допомагає наша мама Галина Вікторівна. Разом із нами трудилися, на жаль, нині покійні батько Михайло Андрійович, який був агрономом, та тесть Микола Порфирович.

Увесь цей час поруч була дружина Оксана Миколаївна, яка до сьогодні обіймає посаду головного бухгалтера. Працюють і швагер Віктор Антонович, і сваха Віра Михайлівна, невістка Ліля.
Але найбільше тішуся від того, що буде кому передати справу свого життя. Сини Андрій та Максим у всьому мене підтримують. Старший Андрій закінчив Київський національний економічний університет, сьогодні він заступник директора і моя права рука. Молодший Максим ще навчається на ветеринарному факультеті ПДАТУ, але також у всьому допомагає: і на фермі, і в полі. У різні часи на фірмі працювало майже два десятка Боршуляків.

боршуляк1- Не важко працювати всією сім’єю: і вдома, і на роботі ви постійно разом. Напевне, нерідко переносите домашні проблеми додому?

- Буває і таке, але компроміс завжди знаходимо. У суперечці народжується істина.

- У прийнятті якихось важливих рішень радитеся із сім’єю?

- Раніше не радився: що задумав, так і зробив, а тепер частіше прислухаюся до думки дітей. І Андрій, і Максим - надійні чоловіки, пишаюся ними обома, їхніми вчинками, тим, що вони люблять спільну справу і так саме, як і я вкладають у неї душу. Думаю, що в майбутньому я буду пишатись ними і як керівниками, які матимуть свій авторитет.

- У Вас не лише надійні чоловіки, а й жінки - мама і дружина.

- Так, чим би я не займався, вони завжди мене підтримають. Можливо, будуть сваритися чи казати: «Нащо воно тобі треба?». Але за якийсь час починають допомагати, радити, як зробити краще.

родинаТакож маю надійний колектив, в якому працюють більшість сім’ями, і хотів би всім їм подякувати за надійність, терплячість, за те, що повірили і залишилися працювати.

- Ви депутат районної ради декількох скликань, як вдається суміщати політику і аграрний бізнес?

- Я не граюсь в політику, а працюю. Якщо потрібна допомога, люди знають, що завжди можуть до мене звернутися. Як маю можливість, нікому не відмовляю. Добре слово чи якийсь вчинок завжди повертається бумерангом. просто потрібно про це пам’ятати.

- Олександре Михайловичу, де почуваєтеся максимально комфортно?

- У сім’ї, коли ми всі їдемо на відпочинок, або на полі. Ми не можемо один без одного: якщо декілька днів не бачимося, то постійно зідзвонюємося. Після роботи збираємося разом. У нас, як у найкращих класичних сім’ях є родинна вечеря. Люблю проводити час із внуками - Артемом та Іваном; вони продовжують мою молодість.

боршуляк3- Маєте якесь хобі? Узагалі, як проводите вільний час?

- Люблю кататися на лижах. Коли були в Карпатах, це заняття дуже мені подобалося. Також люблю рибалити, посидіти з вудкою на березі річки чи ставка. А от полювання - ні, хоч рушницю маю. Вдома тримаємо невеличке підсобне господарство - качки, кури. Це все для онуків, щоб вони бачили, що це таке. То я навіть курки зарубати не можу, дуже шкода тварин.

Не так давно трохи почав займатися бджільництвом. Мав вулик, у який залетів рій. З цього все і почалося. Другу бджолосім’ю подарували. Але це також хобі, тай бджоли скоріше потрібні для запилення саду біля дому, аніж для якихось промислових масштабів.

- Ви постійно в русі, на місці ніколи не сидите, як охарактеризувала Вас дружина Оксана Миколаївна: «Йшов би і йшов». Якоюсь новою справою не хочеться зайнятися?

- Щось нове треба пробувати постійно. Хочеться організувати якесь виробництво в селі, можливо, млин, або тепличне господарство. У Асоціації «сільськогосподарських товаровиробників Поділля», учасником якої я є, ми постійно обговорюємо якісь новинки, ділимося досвідом, і це добре мати стільки однодумців.

боршуляк- А як щодо друзів, маєте справжніх?

- Аякже! Куди ж без цього, щоправда, один, на жаль, нині покійний. Хоч друзів маю небагато, але всі вони надійні й перевірені роками.

- Що найбільше цінуєте в людях?

- Працьовитість та чесність. Якщо я довіряю людині, то і спільну мову ми легко знайдемо.

- Яким девізом керуєтеся по життю?

- Боротися й не здаватися.


Теги: Фірма "Династія", Олександр Боршуляк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.