Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ЯКЩО 97% ПОЗА ЗАКОНОМ, ОТЖЕ ЗАКОН НЕ ТАКИЙ

лігаНапередодні Дня торгівлі і громадського харчування ми зустрілися і поспілкувалися з президентом обласної ліги орендодавців, підприємців і роботодавців Хмельниччини Ростиславом Семківом та головою обласної Ліги роботодавців у сфері торгівлі громадського харчування та послуг Хмельниччини Людмилою Боярською.

– Ростиславе Романовичу, які головні завдання Вашої ліги?

– Уже 23-ій рік поспіль ми відзначаємо День торгівлі і працівників громадського харчування. Напевне, є символічним, що саме в Кам’янці-Подільському створено обласну організацію роботодавців України і громадського харчування. У червні була установча конференція і нині до її роботи долучилися працівники не лише торгівлі, а й громадського харчування. Головне завдання організації – захищати інтереси роботодавців цієї сфери діяльності, вирішувати їхні проблеми. 

– Які позитивні результати Вашої діяльності?

– Завдяки підприємцям Кам’янця-Подільського і взагалі регіону ще в квітні піднімалося питання про встановлення модемів – лічильників газу, що могло призвести до краху малого бізнесу. За підтримки ОДА були сформовані звернення до НКРЕ, відтак не буде відключень від газопостачання тих, хто не має електронних газових лічильників і використовує до 10 тис. куб.м газу. Термін на встановлення був до 29 травня, та спільними зусиллями це питання вдалося вирішити. Нині ми маємо розуміння наших подальших кроків, і НКРЕ пішло назустріч підприємцям, відтермінувавши введення цієї вимоги до 1 травня 2019 р. Але ми й надалі працюватимемо, аби скасувати цю норму взагалі.

– Які подальші Ваші кроки?

– Уже підготували судовий позов до НКРЕ про скасування цієї норми, також будуть звернення від нардепів про проведення зустрічі з представниками НКРЕ, щоб вони почули, які проблеми є нині в малому бізнесі. Адже, судячи з перемовин, стало зрозуміло, що НКРЕ не знає про кількість користувачів. Також вони не розуміють, яке буде навантаження на бізнес, якщо встановити модеми. Нині 97% підприємців діють поза законом, бо не встановили пристрої обліку, а це означає, що, напевне, якийсь не такий закон. 

Ми працюємо не лише в площині вирішення нагальних питань при веденні бізнесу, але й відзначаємо кращих платників податків. До прикладу, всіх сумлінних відзначить міська, обласна рада й адміністрація. Ми шукаємо стимули, аби ті, хто поповнює бюджет, були помічені. Також працюємо над створенням галереї сумлінних платників податків при обласній раді. Переймаємося не лише захистом підприємців, але й навчанням.

– Які ще цікаві ініціативи плануєте впроваджувати?

– Хочемо подбати про те, щоб людей, які створюють робочі місця для себе і дають роботу іншим, стимулювали. До прикладу, підприємець створив два робочих місця і за це отримає допомогу в 100 тис. грн, які, до речі, у вигляді податків повернуться до бюджету. Але все має вийти з тіні. Крім того, ще й соціальну напругу буде знижено. Люди не лишатимуть свої родини, а зароблятимуть вдома і підніматимуть економіку держави. 

Проблема тіньової зайнятості, передусім у середовищі малого підприємництва, залишається досить актуальною. Приміром, на ринках та торгових майданчиках нараховується певна кількість торгових місць, але при цьому кількість торгуючих, які зареєстровані як підприємці, мізерна. Тобто багато здійснюють свою діяльність нелегально, без оформлення підприємництва чи трудових відносин, отже без сплати єдиного податку та соціальних відрахувань. Від легалізації їхньої діяльності міська казна додатково могла б отримувати щомісячно чималі гроші.

Заходи з детінізації ринку праці необхідні й давно назріли, хоч і не будуть безболісними для чималого прошарку малого бізнесу. Але від нездорової конкуренції потерпає легальний бізнес, а від неконтрольованих економічних процесів у «тіні» все суспільство. 

– Людмило Володимирівно, що дасть підприємцям нещодавно створена в нашому місті обласна ліга роботодавців у сфері торгівлі і громадського харчування?

– Основним нашим здобутком є розуміння того, що лише разом можна себе захистити і думати про розвиток. Визначено кроки, які нам необхідно здійснити, у тому числі з контролюючими органами з напрацювання пропозицій про внесення змін до законодавства, а також окреслено механізм проведення навчань представників бізнесу щодо комфортної роботи у правовому полі.

– Уже визначили пріоритети в роботі?

– Так. Це можливість підняття проблеми окремого члена організації, присутність представника організації при проведенні перевірок контролюючими органами, лобіювання інтересів при формуванні програм підтримки бізнесу в тому числі на рівні області, участь в громадських слуханнях з формування тарифів та надання послуг монополіями, долучення до формування бюджетного замовлення на підготовку кадрів виробничих спеціальностей, налагодження взаємовигідних зв’язків між членами організацій роботодавців, можливість отримання поворотної фінансової короткотермінової допомоги тощо.

– Що Ви особисто зробили для міста?

– Ремонт у двох палатах терапевтичного відділення. Моєму прикладу послідувала і власниця ресторану «Азалія». Якби щось корисне для міста міг зробити кожен підприємець, ми б жила в раю. Користуючись нагодою вітаємо працівників торгівлі і громадського харчування зі святом. Зичимо всім здоров’я, миру, достатку і сімейного затишку.

Валерія СУШИЦЬКА.


Теги: до Дня торгівлі, ліга роботодавців у сфері торгівлі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.