Перейти на мобільну версію сайту


29.11.2013

«ЯКБИ НЕ ПАСТУХ, ТО ЦЬОГО Б НЕ БУЛО»

Директор ПАТ «Нива» Анатолій Пастух родом із села Теремці. Його мала батьківщина вже кільканадцять років затоплена під водою, та пам’ять про сільські вулички, будинки й 1954.jpgодносельчан досі жива.
- Моє дитинство припало на важкі роки, - пригадує Анатолій 2013.jpgАндрійович. - Але як дружно жило село! Пригадую, це був клас 6-7-ий. У нас не було стадіону, і ми, хлопчаки, побігли до директора радгоспу попросити в нього шмат поля. Самотужки розчистили його, встановили ворота, створили футбольну команду. Півсела приходило споглядати за нашими футбольними баталіями. Найзапекліші поєдинки були між футболістами Бакоти і Теремців.
Перший ніпельний м’яч мені привезла в подарунок тітка Аня, мамина молодша сестра. А до нього в комплекті справжні гачки і жилку! Та я був перший парєнь на селі, ходив такий діловий із вудочкою зі справжньою жилкою і гачками!
... Раз на рік, зазвичай на Різдво, вдома різали поросятко. Мама пекла ковбасу, складала у діжку, в якій місила хліб, щоб вистигала. І я би був не я, якби тихцем не відщипнув від ковбаси хоч невеликого хвостика.
... У 7 класі був головою ради загону. Часи були ще ті, колядувати забороняли. Але в мене вдома збиралося хлопчаків 5-6, ми вчили колядки, змайстрували справжню різдвяну зірку, і ходили з нею по селу. Правда, колядували не біля кожної хати, вибирали тих господарів, які нас не «здадуть» директору школи. Але одного року таки попалися: однокласниця Галя розказала про наші колядування, то вся школа оголосила нам бойкот. Казали тоді: «Якби не Пастух, то цього б не було».
... Колись у магазині на харчі можна було щось виміняти. Ось і я взяв два яйця в курнику і виміняв на папіроси «Прибой». Тоді ми з хлопцями вперше покурили. Зима була, в хату папіроси не занесеш, я, довго не думаючи, заховав їх у кукурудзині, але ж не допетрав, що сліди на снігу можуть залишитися... Вранці тато пішов поратись по господарству, глип - мої сліди кудись попетляли, він  слід у слід, і знайшов той «Прибой». З тієї пори цигарки до рота не беру.
... Час летить, не спиниш. Ніби ще вчора був малий, а сьогодні вже 65! Коли пробігли ті роки?

Теги: Анатолій Пастух

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.