Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2012

Влада на чотирьох колесах

Колись автомобіль був розкішшю. Згодом він став засобом пересування, з кожним роком усе доступнішим. Нині - це статус, особливо, якщо мова йде про роботу. Чим «крутіша» машина, тим престижнішою має бути твоя професія. Чи відповідають ці слова дійсності та чи не гіперболізовані вони, спробував перевірити наш часопис.
2_шкода октавія.jpgПам’ятаєте, раніше, якщо голова колгоспу, то обов’язково всюдихідний «бобик», міліціонер - мотоцикл чи УАЗик, партійний працівник - на тобі «Волгу». Стоїш на голову вище - ось і «Чайка». А якщо маєш ЗІС чи ЗІМ, то ти ледве не генералісимус, у якого постійні поїздки в супроводі даішників та вічнозелений дорожній коридор.
Радянський автопром проводив чітку ієрархію, в якій автомобіль відповідав займаній посаді. Історія знає випадки, коли автівки робили виключно для партійних діячів вищих чинів. Були й легкодоступні та всенародні залізні коні: «Запорожець» (з відомою фразою: «А тепер горбатый, я сказал, горбатый!»…), «Москвич» (на якого казали «відро з гайками»), «Жигулі» (здається, побили рекорд за кількістю моделей), «Нива» (перший радянський аналог американського джипа).
Сьогодні, коли вітчизняна автогалузь кульгає на обидві ноги, визначитися з тим, яка автівка «крутіша», можна хіба що за ціною та виробником.
На яких автомобілях їздить керівництво міста й району? Спробуймо заглянути одним оком у цей гараж…1_шевроле.jpg
У районній раді, де другу каденцію поспіль найголовніше крісло обіймає Іван Романчук, центровою є «Сhevrolet Aveo». Такої ж марки автомобіль і у голови райдержадміністрації Михайла Желізника. Колись ці два залізні коня в один день купили на обидва владні органи. Щоправда, на «Сhevrolet» свого часу встигла поїздити колись в.о. керуючої апарату Наталія Савчук.
Попередники ж Михайла Дмитровича - Ростислав Ярема та Анатолій Занюк надавали перевагу власним залізним коням - «Toyota» та «Daewoo Lanos» відповідно.
І якщо за керівництва Занюка автопарк РДА був із запахом радянського нафталіну, то ближче до завершення його каденції почав потроху оновлюватися.
Тоді першому заму Анатолію Бевзу перепав ВАЗ-21099, заступник з гуманітарних питань Василь Товкайло їздив на «Волзі», а заступник із розвитку сільського господарства Анатолій Півець - на «Ниві». Керівнику апарату РДА Віктору Міщишину дісталася «шістка», правда, не дуже на ходу, тож доводилося в перерві між вічними ремонтами крутити «баранку» власної спочатку «99-ї», а потім недешевої «Toyota».
5_9.jpgЗ новими призначеннями у райдержадміністрації з’явилися нові автомобілі - уже згадане «Chevrolet Aveo» та «Dacia Logan». Остання була закріплена за першими заступниками голови РДА (колись це Олександр Федик, нині Ніна Фабіянська). ВАЗ-21099 перейшов у гуманітарну сферу, де курирували спочатку Ніна Гурська, а тепер Павло Довгопол. Ну а от заступнику голови РДА з організаційно-кадрової роботи Віталію Дубицькому, якому би, за всіма законами жанру, мала перейти у спадок славнозвісна «Chevrolet», нині залишається кататись на власній «Audi» (а вона з «нардепівськими» номерами). Нинішній голова РДА, на відміну від попередніх, їздить виключно службовим авто.   
Гараж міської влади досить структурований, сказала б навіть більше - має чітку ієрархію.
Якщо «Skoda Octavia» - значить їдуть заступники міського голови (сьогодні це Григорій Горшунов, Василь Сукач і Сергій Бабій). «Kia Cerato» - це для секретаря міської ради. Нині - Василя Сенюка, а раніше Валентини Волошиної, Михайла Аносова. А от «Daewoo Lanos» - керуючим справами (Валентині Стельмах сьогодні, Миколі Нечаю - колись).3_кіа.jpg
Тільки-от самі мери політики правонаступності у виборі автомобіля не дотримуються: хюндай.jpgОлександр Мазурчак їздив на «Opel», Анатолій Нестерук - на «Nissan», а Михайло Сімашкевич надає перевагу «Hyundai Sonata». До речі, дві останні автівки, як і «Kia Cerato», у владному гаражі перебувають на правах оренди.
Є у гаражі міської влади ВАЗ-21099, правда, він швидше для резерву ніж для щоденної їзди. Доживають свого віку в гаражі району «Нива» та «Волга». Може, їх, як і «шістку», вже давно списали. Хтозна!
А от для начальника гарнізону полковника Сергія Мальченка службова «Волга» й досі рідніша за всі. Їздить ще з ого-го яких часів.6_волга.jpg
Давно пересіли з колись звичних для міліцейського і не тільки керівництва ГАЗ-24 на «іноземців» начальники районної та міської міліції. Перший - Олександр Завадський - нині їздить на сріблястій «Skoda Oktavia», а у Юрія Дахна - темно-зелений «німець» «Volkswagen Passat».
Що не кажи, але марка службового автомобіля таки вказує на статус його тимчасового господаря. Зрештою, так воно і має бути.

reporter@klyuch.com.ua

Теги: автомобілі, влада

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.