Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2014

ВІЙСЬКОВІ СПРАВИ БАХМАТІВ

Від прадіда до діда, від батька до сина - з покоління в покоління передають розповіді про героїчне минуле, подвиги та звитягу. За сто років уже четверте покоління родини Бахматів має причетність до військової справи, ба більше - чоловіки, як і годиться мужнім представникам роду людського боронили рідну землю від ворога.
До нас потрапили унікальні знімки з сімейного фотоальбому доктора наук, професора, колишнього ректора ПДАТУ Миколи Бахмата.
- Мій дід Степан Микитович народився 1890 року, - розповідає Микола Іванович, демонструючи світлини. - У 20 років пішов служити в армію. Він пройшов Першу світову війну, служив морякомбахмат.jpg у царській армії, швидше за все, на кораблі «Катринець». Саме таку назву можна розгледіти на його безкозирці.
Батько Іван Степанович також у 20-річному віці був призваний в армію. Він спочатку потрапив на фінську війну, а згодом - пройшов Велику Вітчизняну війну. Правда, дойшов лише до Кенінсберга, нині Калінінграду. Був поранений, так, з кулею в нозі, й помер у віці 60-ти років. Батько брав участь у параді Перемоги в 1945-му.
Сам Микола Іванович у 18-річному віці потрапив до війська, дійсну військову службу проходив на Далекому Сході й потрапив у горнило бойових дій на острові Даманський.
- Тоді на кордоні з Китаєм було загострене політичне протистояння країни Мао із СРСР, - пригадує Микола Іванович. - Я, як спеціаліст кабельних мереж командного пункту, працював на засекреченій апаратурі зв’язку (ЗАЗ), тож знаю про це не з чуток. Частенько доводилося передавати телефонограми про порушення наших кордонів літаками китайської армії. Але командувач ДСВО генерал-полковник Олег Лосик і головнокомандувач військ ППО маршал Батицький застерігали: «В конфлікти не вступати, КЦ КПРС проводить перемовини з Пекіном». Думали, все обійдеться мирно, але... У ніч з 1 на 2 березня, близько 500 китайців по льоду річки Уссурі (притока Амуру) перейшли на острів Даманський і там закріпилися. Наш наряд прикордонної застави в складі п’яти автоматників отримав наказ вигнати китайців з острова, який вони вважали своїм. Багато полягло в тому протистоянні.
Когорту військових поповнив і син нашого співрозмовника, доктор наук, професор, завідувач кафедри екології і захисту рослин Олег Бахмат. Олег Миколайович закінчив інженерний факультет ВІІ ПДАТУ. Як і батько має звання капітана запасу.
- Нині настільки складний час, що ми маємо пам’ятати свою історію, аби не повторювати трагічних помилок минулого, - зауважує Микола Іванович. - Війна - це велике лихо для вього народу.
у День Перемоги ми маємо віддати шану тим, хто боронив рідну землю, й зробити все можливе, аби такого більше не повторилося.

Теги: Микола Бахмат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.