Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2020

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР. ЧАСТИНА №4

СТАРОУШИЦЬКА ТЕРИТОРІЯ

Мандруємо далі Дністром. Початок можна почитати ТУТТУТ і ТУТ

1362 кілометри від Карпат до Чорного моря намотує Дністер - третя за довжиною річка в Україні. Частина цієї дистанції пролягає і в нашому Кам'янець-Подільському районі, розділяючи його південний кодон та сусідню Чернівецьку область.

Завершуємо мандрувати Дністром по Кам'янець-Подільському районі. Нагадаємо, стартували ми зі Жванця і дійшли аж до Староушицької території та населених пунктів, повз які протікає третя за довжиною річка України.

КАШТАНІВКА

Аби потрапити до Дністра через Каштанівку, треба минути село і рухатися польовою дорогою. Саме вона приведе вас до річки, а ще - до дитячого православного табору "Шанс", який тут діє в літній час ось уже кілька років поспіль.

Територія табору огороджена, тож відпочити там не вийде. Але вздовж річки є чимало місць, де не тільки можна гарно провести час, а й помилуватися тамтешніми краєвидами. 

З Каштанівського берега добре видно Бакотську затоку, сусідню Колодіївку та шматок скелі відомого монастиря.

БАКОТА

Місце паломництва і місце сили... Тут, із дністровських крутосхилів, від краєвидів, що зринають перед очима, перехоплює подих. Місце, в яке потрапивши один раз, ніколи не зможеш забути - це все Бакота, село, що опинилося під водою, до якого всі їдуть і їдуть... Їдемо й ми щороку. Бо не їхати в Бакоту неможливо. Із колишнього містечка Пониззя сьогодні залишилася вузька стежечка, що петляє над кручею, залишки Бакотського Михайлівського скельно-печерного чоловічого монастиря та гора Біла, що років з двадцять тому стерла з лиця землі основну масу печер та усипальницю з настінними розписами і фресками XI-XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви і покинуті фруктові сади...
Бакота - одне з небагатьох містечок, а згодом сіл Кам’янеччини, що мають багату на спогади історію. Місце було привабливим завжди. Перша писемна згадка датується 1240 роком. Лишень уявіть, 777 років тому там жили люди! Працювали, кохали, мріяли, ходили забутими стежками, садили сад, народжували дітей...

Під час будівництва Дністровської ГЕС у 1973-1981 рр. переселилися 63 населених пункти Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької та Вінницької областей, з яких майже 30 - повністю затоплені. Вода в районі Бакоти піднялася від поверхні Дністра вверх на 38 метрів!
Нині такого населеного пункту як Бакота немає на карті Кам'янеччини, та це не заважає щороку тисячам туристів сюди їхати. Адже це справжня туристична перлина нашої Кам'янеччини.

ГОРАЇВКА

Із глини, за біблійними переказами, Господь зліпив першу людину - чоловіка на ім’я Адам. Глина дала життя й одному з населених пунктів Кам’янеччини, принаймні так розповідають тамтешні старожили. Хоч і не відкидають припущення, що назва села має інше, далеко не глиняне походження.

Неабияк допомогла із сільським розвитком і річка Дністер, від якої шкода, як би це парадоксально не звучало, перетворилася на користь. Отож, глина, гора, Дністер, а ще - вівці, риба, лікарські рослини. Усе це про Гораївку.

До гораївських крутосхилів їдуть не тільки відпочивати, а й рибалити. Правда, місце не таке розкручене, як у сусідній Бакоті та Старій Ушиці.

СТАРА УШИЦЯ

Найстаріший населений пункт Кам'янець-Подільського району, заснований в 1144 році. Селищу надзвичайно пощастило, адже воно купається не тільки у дністровських водах, а й водах річки Ушиця, яка свого часу дала йому назву. Зрештою річка принесла Старій Ушиці і чимало змін та стала знаковою в історії населеного пункту. 

Після затоплення селище перемістилося на гору, біля річки залишилися тільки деякі батьківські хати людей, які перетворили їх на дачі.

Сюди варто їхати і відпочивати, і рибалити, і милуватися природою в Староушицькому заказнику - ландшафтному заказнику місцевого значення.
Стара Ушиця, хоч і далеко знаходиться від Кам'янця-Подільського, майже за півсотні кілометрів, але це не заважає їй бути однією з найбільш популярних туристичних точок на карті Кам'янеччини. Якби ще до селища гарну дорогу зробити, то туристичний потенціал зріс би в рази. А поки що маємо тільки те, що створено руками природи. Його залишається тільки берегти!

Теги: Каштанівка, Бакота, Гораївка, Стара Ушиця, туризм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.