Перейти на мобільну версію сайту


24.04.2020

ВІД ЖВАНЦЯ ДО СТАРОЇ УШИЦІ - ДНІСТЕР. ЧАСТИНА №2

СЛОБІДСЬКО-КУЛЬЧИЄВЕЦЬКА ТЕРИТОРІЯ

Мандруємо далі Дністром. Початок можна почитати ТУТ

1362 кілометри від Карпат до Чорного моря намотує Дністер - третя за довжиною річка в Україні. Частина цієї дистанції пролягає і в нашому Кам'янець-Подільському районі, розділяючи його південний кодон та сусідню Чернівецьку область.

Дев'ять населених пунктів Жванецької об'єднаної територіальної громади минає Дністер і прямує до сусідньої Слобідсько-Кульчиєвецької громади. Щоправда, для самої річки ці кордони не більше ніж умовності. А от для наших ОТГ це можливість розвивати туристичну галузь.

УСТЯ

Село Устя уже давно стало в районі своєрідною теплохідною столицею. Довгий час тут діяла паромна переправа. З Устя можна було дістатися в село Вороновиця Чернівецької області. Ідею «устянського річкового флоту» свого часу виносив знаний на Кам’янеччині Антон Бялківський разом зі своїм товаришем Василем Крижанівським. За роки їхнього бізнесу на теплоходах «Хотин», «Буковина», «Поділля» покаталося тисячі людей. Найдовший маршрут, який пропонують річкові маестро – незабутня подорож, довжиною в 110 км, до Новодністровська (на ГЕС та діючий монастир). Теплохід розрахований на 150 осіб, тож під силу вмістити будь-яку компанію. 
Устя практично зі всіх боків омиває річка, тут є декілька дачних кооперативів, а також відпочинковий комплекс «Тарас Бульба».

ВЕЛИКА СЛОБІДКА 

Від Устя Дністер прямує до Великої Слобідки - мега-популярного місця літнього відпочинку. Населений пункт відомий не лише тим, що тут є декілька доволі популярних відпочинкових комплексів, як от вілла "Дві ріки" чи "Дністровська рив'єра", а й доступністю берегової лінії, можливістю спробувати себе у екстремальних водних видах спорту. У Великій Слобідці декілька років поспіль проводили фестиваль водних видів спорту "Аквадром".

Також тут можна здійснити прогулянку по Дністру на катері або яхті. Працюють ресторани, бари. 
Для тих же, хто хоче втекти подалі від цивілізації, слобідський берег дарує таку можливість, адже тягнеться на декілька кілометрів. У Великій Слобідці вистачає і дачник кооперативів, і не дивно, адже клімат тут просто казковий.

Через Дністер у Великій Слобідці проходить залізничний міст, по якому потяги курсують у сусідню Чернівецьку область, а звідти до Молдови.

БАГОВИЦЯ

Хоч село має власну річку з однойменною назвою, але вона впадає в Дністер, наповнюючи його своєю водою. І саме тому Баговиця по праву заслуговує бути в списку туристично привабливих.
Щоб дістатися з Баговиці до Дністра, треба проїхати все село, за яким польова, але добре вкатана дорога приведе вас до місця призначення, точніше до річки Баговиця, яка впадає в Дністер. Принаймні тут ви зможете побачити це водне об'єднання.

ВРУБЛІВЦІ

Кого не запитай, усі скажуть, що Врублівці - це точно Дністер. І звичайно ж, найпопулярніше місце відпочинку в цьому селі - це готельний комплекс "Ксенія". Але це не більше, аніж міф, адже всім відомий відпочинковий комплекс розташований на березі річки Тернава, яка робить невеличкий вигин і впадає в Дністер.

Що ж тоді у Врублівцях має безпосереднє сусідство з відомою річкою? Перш за все, це дачники. До кооперативу трохи далеченько їхати, але ця поїздка того варта. Берег Дністра тут неймовірний. 
Ще один дністровський сусід у Врублівцях - дитячий табір "Дністровська чайка". До річки звідти майже рукою подати. Минаючи Врублівці Дністер завершує свій четвертий викрутас і прямує до Китайгородської ОТГ.

Далі буде...

Теги: Устя, Велика Слобідка, Баговиця, Врублівці, Дністер, туризм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.