Перейти на мобільну версію сайту


21.07.2017

ВІД ФРАНЦУЗІВ ЗАХИСТ ДЛЯ НАШИХ

посол18 липня в місті з робочим візитом перебував посол Франції в Україні Ізабель Дюмон та військовий аташе Крістіан Батлер. Вони мали зустріч із міським головою Михайлом Сімашкевичем.

Михайло Євстафійович подякував Іза­бель Дюмон за допомогу українським військовим у вигляді захисного спорядження, яке отримав Центр розмінування. Воно оберігатиме життя саперів від небезпеки. Вартість обмундирування сягає двохсот тисяч євро. Також сторони обговорили проекти у сфері економіки, децентралізації та мрії міського голови про співпрацю з французьким містом Безансон, форма якого нагадує Кам’янець.

Згодом пані посол та військовий аташе відвідали навчальний полігон та базу Центру розмінування. Вони вручили військовим 25 захисних костюмів та 10 пар спеціального взуття на загальну суму 3,7 млн грн. 

Під час урочистої церемонії передачі спорядження пані Ізабель Дюмон наголосила, що її візит є свідченням продовження французької політики підтримки України, яка була підтверджена новообраним Президентом Франції під час його зустрічі з Президентом України.

– Мені почесно сьогодні бути в Центрі розмінування. Тут готують фахівців з розмінування, які є елітою Збройних сил, які, ризикуючи власним життям, рятують іншіх і повертають цивільному населенню можливість жити в мирі та безпеці. Саме тому Франція вирішила спрямувати свої зусилля, аби допомогти спорядженням. Воно відповідає найсучаснішим зразкам, яким оснащені французькі підрозділи, і буде найкращим чином використане в надзвичайно напруженому операційному контексті. Цей крок ілюструє братерство по зброї, яке існує між французькими та українськими воїнами. Пишайтеся своєю країною та своєю місією, яку покладена на вас. Я зі свого боку горда бути серед вас та зробити від імені Франції такий внесок у безпеку населення та військових України, – наголосила пані Ізабель Дюмон.

посол-1Також дипломат повідомила про можливість проходження франкомовними українськими саперами стажування в підрозділах збройних сил Французької Республіки.

Гостям показали, яким чином відбуваються підготовка військових інженерів, зокрема, саперів та кінологічних розрахунків. Також гості зазирнули в навчальні лабораторії і аудиторії. Їм сподобалося все, але найбільша подяка від них була фахівцям Центру розмінування за те, що вони звільняють землю від ворога і землю інших держав від вибухонебезпечних предметів. Гості впевнилися, що допомога потрапила в потрібні руки.

Заступник начальника Центру розмінування підполковник Олег Гаврилюк подякував за моральну підтримку, дорадчу та гуманітарну допомогу, яку здійснює уряд Франції.

– У 2015 році представники Збройних сил Франції проводили заняття з нашими військовослужбовцями щодо виявлення саморобних вибухових пристроїв. Сьогодні ми отримали вкрай необхідне захисне спорядження, яке буде використано під час гуманітарного розмінування територій. Воно підвищить якість і ефективність нашої роботи, а головне – захищеність особового складу, – зазначив підполковник Олег Гаврилюк.

Наостанок пані Дюмон зробила запис у книзі гостей музею Центру розмінування, а потім була дружня вечеря.


Теги: візити, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.