Перейти на мобільну версію сайту


26.09.2014

ВЕЛИЧ ЛЮДСЬКА У ПРАЦІ

Жовтень розпочинається з Дня вшанування людей поважного віку.
Голова товариства інвалідів Тамара Сосновська, яка прожила важке, але красиве життя й досягла вже цього віку, каже, що не любить коли цей день називають Днем людей похилого віку. Навіть збирається звернутися до Президента та Верховної Ради з проханням перейменувати його на День літніх людей.
До такої когорти належать і наші герої - Тамара Сосновська, Людмила Желізник, Олександр Шех. На долю їхнього покоління припали нелегкі роки...

ВІЗОК ЯК ЗАСІБ ПЕРЕСУВАННЯ
Минулої суботи по-праву мужня кам’янчанка Тамара Сосновська відзначила свій 79-й День DSC_0016.JPGнародження. Нелегкий шлях довелося пройти цій тендітній жінці. Вона пам’ятає, як на початку війни 5-річною дівчинкою разом із мамою, меншими братом та місячною сестричкою їхали на Вінниччину. Сім’ю службовця, котрий охороняв правопорядок у місті, евакуювали з Кам’янця. Їхали в обозі разом із архівом НКВС аж до Харкова. Трудова діяльність Тамари Георгієвни розпочалася на Кубані. Після закінчення нашого педінституту працювала вчителем автотракторної справи, фізики й математики в школі. Через рік повертається в Кам’янець і йде викладати в харчовий технікум загальну електротехніку з основами електроніки. Звідси вона пішла на заслужений відпочинок. Так сталося, що страшна хвороба посадила Тамару Георгіївну у візок, але не зламала дух. Вона об’єднала навколо себе неповносправних людей і вже більше 20 років переймається їхніми проблемами.
 
У ПРАЦІ ДО СКОНУ
Цю поважну, енергійну, непосидючу жінку, педагога від Бога й неперевершеного організатора DSCN0990.JPGзнає вся Кам’янеччина й не тільки. Маючи 45 років педагогічного стажу, здавалося можна було би й відпочити, але це не для Людмили Желізник. Вона не може сидіти склавши руки. Своєю невичерпною енергією заряджає всіх довкола.
Після закінчення Бродівського педагогічного училища, Людмила Францівна за направленнмя пішлав вчителем російської мови в школу прикордонного села Грушківка. Через п’ять років і вже заміжньою переїхала з родиною на Поділля. Тут вона також вчителювала в Заваллі, згодом - у Вербці. З 1980 року працювала в Довжоцькій школі аж 11 років, а потім перейшла в Довжоцький дитсадок.
- Рік розпочався з безгрошів’я, - пригадує Людмила Францівна. - У спадщину із садочком отримала проблеми: потрібно було провести воду, опалення, перекрити дахи над будівлями, зробити туалети, душові, кухню, обладнати різним устакуванням, закупити сучасні меблі.
І все це Людмила Желізник зробила без жодної копійки батьківської плати. Про новаторські методи виховання, видання книжок годі й говорити. І те, що на Довжку в ДНЗ найменша плата за харчування - теж не секрет.
15 серпня минуло 45 років, як наша героїня розпочала свій трудовий шлях. Вона й нині у строю.
- Моє життєве кредо співпадає з висловом Івана Франка - «Працювати і в праці сконати», - каже Люмила Желізник.
Оптимізму цій жінці не позичати. Якби до її ноги прив’язати прилад, який виробляє енергію, нею можна було б освітити Довжок.

ЖИТТЯ Б’Є КЛЮЧЕМ
Лишень уявіть, у 95 років полковник, ветеран Великої Вітчизняної війни та праці, шанована в 812cf87bc0b5c0aad77a01558f7be5a8.jpgмісті людина Олександр Шех ще читає лекції в навчальних закладах на патріотичну тематику. Чоловік пережив воєнне лихоліття, поховав дружину, рано втратив сина, але... не зламався. Він знаходить в собі сили, аби йти вперед та ще й вчити молодь! А хто був у його оселі, всі відмічають надзвичайну охайність і порядок. Олександр Григорович - людина творча, він пише вірші і жодне патріотичне свято не обходиться без його читань. Ось такі вони люди поважного віку.

Теги: Тамара Сосновська, Людмила Желізник, Олександр Шех

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.