Перейти на мобільну версію сайту


05.10.2012

У СТИЛІ РЕТРО

Буває так, що речі, стаючи частинкою епохи, вбирають у себе чужі життя. Вони несуть в собі спомини, енергію, навіть, деколи здається, що і настрій. Чи не було у вас такого, коли, глянувши на якийсь предмет, умить перенеслися в дитинство, юність чи якийсь із періодів власного життя? Така собі своєрідна телепортація, без машини часу й спеціальних пристроїв.
Схоже переміщення у часі відбулася з нами, коли ми завітали у одну з кімнат у будинку міського голови Михайла Сімашкевича. Переступивши поріг, потрапили у справжнісіньке ретро. Ціле століття дивилося на нас різними очима з усіх Михайло Сімашкевичполиць. Від побаченого перехоплювало подих.
- У цій кімнаті я відпочиваю, - зінається Михайло Сімашкевич. - Тут є багато речей з радянської епохи. Уся електроніка, яку ви бачите, справна і працює й досі.
Кімната вузька, й невелика за розмірами. Для кожного «мешканця» тутешнього «ретрограду» знайшлося власне місце. Під вікном примостилися диван, два крісла та столик, сплетені з лози. Це місце для неквапливих розмов, приємних думок та релаксу.
Поруч - станок, на якому пряли ще століття тому. Він і досі зберігся, і сьогодні цілком тягне на антикваріат. Напевне, з цього станка вийшов не один метр добротного полотна.
IMG_9096.JPGУ «ретро-кімнаті» є два годинники - один з боєм, інший - славнозвісний «Маяк», який у радянські часи був чи не у кожному домі. До речі, останній, судячи з напису - подарунок на День народження, правда, на чиє - не розібрати. «Делу время - потехе час» - написано побажання для власника подарунку.
На випадок, як вимкнуть електрику, у міського голови прибережено дві гасові лампи. Тож пербоїв з електроенергією родина Сімашкевичів не боїться.
Окрім того, що Михайло Сімашкевич затятий авто- та мотолюбитель і має у своїй колекції ретро автомобіль «Волга» та кілька мотоциклів, він ще й колекціонує іграшкові моделі радянських автомобілів (колекція «Легенди СРСР»). Також має кілька моделей танків та вертоліт. Ці забавки розділяє із онуками.
До речі, свого часу для старшого з них, Богдана, був придбаний вертоліт на дистанційному управлінні. Коли проводили перший запуск, думали вертоліт вже не повернеться на землю, настільки стрімко він взлетів.   
Проте найбільше захоплення у цій кімнаті викликає електроніка - телевізори, радіоприймачі, магнітофони...
Наприклад, у колекції Михайла Сімашкевича є настільна радіола другого класу «Урал-57». Випуск цих пристроїв почався на початку 1957 року Сарапульським заводом ім.Орджонікідзе. «Урал-57» складається з шестилампового приймача і електропрогравача для звичайних та довгограючих грамплатівок.
Хто колись не мріяв про магнітофон? Крутим і модним був той, у кого вдома було це чудо техніки. Пам’ятаєте старий-добрий «Юпітер» - стаціонарний стерефонічний котушковий, перший в СРСР магнітофон на базі транзисторів. Він, IMG_9108.JPGбезумовно, молодший років на 15 від радіоли, адже масовий випуск цієї продукції припав на початок 1970-х років.
Заслуговує на увагу ще один експонат - радіоприймач «Океан-214», який має 8 діапазонів, приймає довгі, середні, короткі та ультракороткі хвилі. Шість діапазонів та десять транзисторів у радіоприймача «Меридіан», що примостився по-сусідству з «Океаном» на одній із полиць кімнаті.
Трохи нижче виглядає «Вега-108-стерео» - електрофон, на якому колись слухали записи грамплатівок. Колись модних, вінілових, з чудовою якістю звуку.
Доповнює загальну елетротехнічну картину поки ще вінтажний телевізор «Огонек», львівського виробництва.
Ще 10-20 років і всі ці речі перетворяться на цілком пристойний антикваріат. Проте для Михайла Сімашкевича вони, в першу чергу, спогади - про колишнє дитинство, безтурботну молодість і браву юність.
Можливо, нинішні супермодні планшети, телефони, «айподи» й «айпади» з часом стануть для нас і наших онуків також антикваріатом, проте попри все, вони нестимуть частинку нас, нашого життя.

Теги: Михайло Сімашкевич, колекціонер, ретро
Фотогалерея:
Олена Козлова.jpg
Наталія Горошко2.jpg
Наталія Горошко3.jpg
Олена Козлова2.jpg
Наталія Горошко.jpg

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.