Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2014

У КАДРІ - МОРЖІ ЗІ СТАЖЕМ

Цього вікенду православні віряни пірнатимуть в ополонку. Певне, такої масовості дотримання церковоного обряду, як у минулі роки, не спостерігатиметься. Що й казати, занурюватися в крижану воду набагато приємніше й корисніше для здоров’я, аніж робити це не в зовсім зимову погоду.
Проте відсутність снігу аж ніяк не спиняє моржів зі стажем: для них купання взимку у відкритій DSC_0027.JPGводоймі, швидше звичка, вироблена роками, аніж тренд.
Упродовж багатьох років моржує відомий у місті Віктор Миронюк, директор ПП «Миронюк». Віктор Іванович все життя особливу увагу приділяв здоров’ю, а надто загартовуванню організму. Більше того, купання на Водохреща для нього не просто мода, а традиція, виконання якої він, як справжній християнин, сумлінно дотримується.
Більше 15 років пірнає в ополонку на Водохреща і директор ТОВ «Старком» Ігор Гільовський. Каже, що вперше занурився у крижану воду 15 років тому.
- Поїхали разом із друзями до дерев’яної церкви, - каже Ігор Володимирович. - Вирішили скупатися, і нам сподобалося. Тепер щороку їздимо на Водохреща, щоправда, місце дислокації час від часу змінюємо. Останніх кілька років їздимо на озеро до IMG_4568.JPGнашого товариша Олександра Івасечка. До когорти любителів крижаної води приєднуються Ігор Чешневський, Саша Шевчук, Ігор Демчинський, Олександр Завадський, Олександр Ілаш та інші.
Узагалі, народу на озері в ніч на 19 січня збирається чимало. Правда, головна умова має бути витримана - ніколи не можна лізти в ополонку, випивши бодай краплю спиртного. Після - будь ласка, та з водою краще не жартувати.
На генеральському озері щороку пірнають завсідники: депутати Сергій Мальченко, Андрій Мастикаш, начальник міського відділу Державної служби охорони Віктор Посітко, директор К-ПЕМЗу Леонід Дьяконов, голова ГО «Союз Чорнобиль Україна» Володимир Гусєв, колишній маремуха.JPGзаступник начальника міськвідділу міліції Борис Ляшук. Водохрещенським старожилом цієї компанії по праву можна назвати Віктора Івановича, адже купається вже 16 разів поспіль, та й окрім Водохреща полюбляє час від часу занурюватися в крижану воду.
З 18 років пірнає в ополонку ще один колишній міліціонер Валерій Щепанський. Уперше він скупався взимку, коли проходив строкову службу в Сваляві. З тієї пори жодного року не пропускає.саня.jpg
А от підполковника міліції Віктора Маремуху до ополонки підштовхнула... хвороба. Перехворівши на запалення легенів, Віктор Петрович твердо вирішив, що займатиметься моржуванням. З того часу пройшло 15 років, а обіцянку він ще жодного разу не порушив. Щодня, вранці або ввечері купається в озері чи в річці. До моржування залучив і своїх синів - Віталія та Давида.
- Відколи живу, ще жодного разу не був на лікарняному, - зізнається директор Центру дитячої ворчості Олександр Ткачук. - Щодня зранку я - на стадіоні харчового коледжу. Разом із товаришами, а нас збирається більше десятка, робимо зарядку, бігаємо, а потім - до річки пірнати. Річковий сезон у нас відкритий з 15 квітня до 1 листопада. Ось перед Новим роком також плавали в річці. Також обов’язково пірнаємо в ополонку на Водохреща.
На думку Олександра Володимировича, щоб займатися моржуванням, треба підготувати організм, адже, що б там не казали, для нього це все таки великий стрес. Тож, якщо ви, любі читачі, намилились у моржі, добряче подумайте чи вистачить вашому організму сили волі.

Теги: моржування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.