Перейти на мобільну версію сайту


17.08.2018

ТИ ПРАЦЮЙ, А РЕЗУЛЬТАТ БУДЕ

желізникПриємно слідкувати за змінами, які відбуваються в об'єднаних територіальних громадах. Ще більш приємно співпрацювати із відповідальними керівниками, які знають ціну слову, не опускають руки перед труднощами, ризикують і працюють на результат. Серед таких Михайло Желізник, голова Колибаївської об'єднаної територіальної громади.

За три роки роботи на посаді йому вдалося зробити для невеликої громади чимало. Відкриття за відкриттям. Михайло Дмитрович вміє не лише дивувати, а й працювати стратегічно. Приміром, цього тижня теж приємно здивував.

Телефоную.

– Михайле Дмитровичу, вітаю, давно не бачилися! Може, чимось новеньким потішите?

– Аякже, якраз заліз на водонапірну башту, запускаємо воду в село. Приїжджайте, подивитеся.

Спіймати колишнього голову РДА, а нині керівника ОТГ у такому цікавому ракурсі – пропозиція спокуслива. Власне інформаційний привід не менше заслуговує на увагу. Тож зустрілися, поспілкувалися про воду, інфраструктуру і плани на майбутнє, а їх у Михайла Желізника чимало. До слова, 17 серпня, мій співрозмовник святкуватиме День народження, з яким його і вітаємо!

– Сьогодні у нас з візитом «Козаки Поділля», знайомляться з нашими закладами культури, – каже очільник громади. – Не всі ж мають можливість відвідати Хмельницьку філармонію й потрапити на їхній концерт. Тож виникла ідея запросити їх на свята сіл Колибаївської ОТГ. Почнемо з Княгинина. Культура має розвиватися.

– Це приємно чути. Думаю, не лише культурними планами здивуєте. Уже три роки, як реформа децентралізації діє в нашому районі. За цей час Колибаївська громада набрала чималих обертів. Чи все вдалося зробити із запланованих передвиборчих обіцянок?

– Час швидко летить, аж не віриться, що в жовтні буде три роки, як працюю головою Колибаївської ОТГ. Мало це чи багато? Рахую, що достатньо. Це час, коли вже можна не визначатися з пріоритетами, а сказати предметно людям, чого ти сюди прийшов і що ти тут зробив.

Колибаївська ОТГ була вдалою з початку створення. Я сам родом із Колибаївки. Приємно, що село зберегли – інфраструктуру, дороги, було повністю зроблене вуличне освітлення. І це заслуга попереднього сільського голови Миколи Чайковського. Дещо гіршим був стан справ у Ходоровецькій сільській раді. Але все можна змінити, якщо швидко працювати, а головне – з ким і чим.

– У Вас ці критерії співпадають?

желізник (2)– Сьогодні можу казати, що так. Але легко не було, особливо в перший рік. Люди не звикли до такого темпу роботи, до прямої відповідальності, до великого об'єму коштів. Якщо, наприклад, в кінці бюджетного року приходить 5 млн грн на капітальні видатки, то можете уявити собі стан здоров'я бухгалтера і сільського голови.
Це нині вже можна сказати, що прекрасна амбулаторія, депо, школи, клуби. Всі це бачили, газети писали, не буду повторювати. Проте хочу сказати, що це все було дуже непросто. Люди самі себе побачили в роботі.

Основний успіх громади – це те, що в нас хороший і вірний колектив, професіонали своєї справи, які вміють, а головне хочуть працювати. І не на одного чоловіка, а на всю команду.

А для того, щоб далі не втрачати таких темпів розвитку, потрібно працювати системно, що ми й намагаємося робити.

– Ви сьогодні говорили про водогін. Це я так розумію, ще один проект, який завершили цього року?

– Так. Ми маємо програму соціально-економічного розвитку громади, за якою працюємо. Якщо запланували водогін, значить зробили. Сьогодні якраз той день, коли подали воду – все працює, зараз проводимо пусконалагоджувальні роботи. У планах – проведення водогону в с.Смотрич. Якщо би ми від системи відхилялися, такого би результату роботи не мали. 

Милість Божа, що співпрацюємо з добросовісними підрядниками. Задоволений роботою підприємства, яке очолює Олександр Заєць. Саме вони будували вежу Рожновського. Водокачку будувала фірма, яку очолює Віктор Кімаківський. Системою опалення і перекриттям даху в Ходоровецькій ЗОШ І-ІІІ ст. (якраз роботи завершили) займався Іван Рибак.

Хоч були різні проблеми, особливо по субпідряду, але ми їх вчасно усували. Це нормальний процес, коли є контроль від людей, справедлива критика, яка стимулює до праці.

У першу чергу, переживаю за якість доріг – за цим у нас суворий контроль, маємо відповідальний технагляд. Незадоволений якістю окремих тротуарів, є нарікання на проростання там трави. Цей факт потрібно визнати, виправити і більше не повторювати.

Для того, щоб успішно керувати громадою, потрібно бути грамотним для початку. В мене можливо більше досвіду, тому що багато років займав керівні посади. Але, разом з цим, я щодня вчуся. Людина звикає до класичних варіантів, і якщо відхилишся вбік, з'являється страх. Я трохи ризиковий, керуюсь принципом, що краще шукати нові підходи і компроміси, аніж сидіти на місці й нічого не робити. Мій життєвий принцип – ти повинен робити свою справу і результат буде.

– Михайле Дмитровичу, зараз триває болісний процес освітньої оптимізації в громадах. Не оминув він і Колибаївську ОТГ. Що скажете з цього приводу?

– Моя думка: це правильний процес. Не можна утримувати організацію, яка працює тільки на тих людей, які працюють у школі. Школа має працювати на учня, який повинен отримати знання.

У с.Княгинин, де ми призупинили діяльність школи, навчалося 11 учнів. Про що можна говорити, якщо нині виникає питання про заміну там даху і вікон. Чи варто вкладати гроші в навчальний заклад, який закриють через два роки?

Сьогодні ми вкладаємо їх у Ходоровецьку базову школу І-ІІІ ступенів, яка розрахована на 300 учнів, і Колибаївську ЗОШ І-ІІ ступенів. Завдання №1 – капітальний ремонт Колибаївської школи, яка, не побоюся цього слова, просто аварійна. Ми вже зробили акти обстеження, замовили ПКД. Орієнтовна вартість ремонту школи 5 млн 800 тис. грн. Якщо ми зробимо цей ремонт, тоді можна буде сказати, що ця каденція пройшла нормально.

желізник (3) Колись Ви обмовилися, що плануєте збудувати в Колибаївці нову школу. Плани не змінилися?

– Ні. Уже виділена земельна ділянка під будівництво нової школи із перспективою басейну та стадіону. Розумію, що фізично зараз це зробити неможливо, але в перспективі це питання будемо піднімати. І колись у Колибаївці буде нова школа, я навіть у цьому не сумніваюся.

– Завдання №1 – це школа. А №2 яке?

– Капітальний та поточний ремонт доріг, обов'язково із облаштуванням водовідведення. Цього року закінчили прекрасну дорогу в с.Островчани до сільського кладовища, якої роками не було. Узагалі в комунальному господарстві роботи і планів вистачає.

Нині актуальним є питання щодо вивезення сміття. Маємо два паспортизованих сміттєзвалища, у Колибаївці та Ходорівцях. Співпрацюємо з КП «Лаванда» сусідньої Слобідсько-Кульчиєвецької громади щодо вивезення сміття. Цей процес у Смотричі налагоджений ідеально. Такого ж результату хочемо досягти і в інших селах громади, звідки поки що вивозимо сміття власними силами. Маємо трактор, запланували придбати до нього прицеп. Збираємо ТПВ один раз на місяць безкоштовно, люди вже звикли. Узагалі, в селі немає проблем з утилізацією відходів. Смітить лише лінивий. Мені подобається підхід Інни Абдулкадирової в цьому питанні з облаштуванням майданчиків, придбанням контейнерів для сміття, відповідного автомобіля. У нас така ж робота попереду. 

Поки не маємо змоги створити власне комунальне підприємство, але з цими питаннями справляється пожежна команда. До прикладу, за два роки розчистили більше 10 км сільських вулиць. Це результат. Тепер перебоїв з електроенергією там немає. І таких прикладів можна навести чимало.

– Будь-яка громада живе за рахунок податків. Чим кращий інвестиційний клімат, чим сприятливіші умови для бізнесу, тим більше грошей в бюджеті. За рахунок чого поповнюється колибаївська скарбниця?

– Наш бюджет складає 25 млн грн, він невеликий, але ми постійно працюємо над його збільшенням. Відрадно, що цього року до нас перереєструвалося декілька підприємців, які сумлінно сплачують податки, за які ми робимо дороги, школи, клуби та інше. Сподіваємося, до кінця року запустить хлібопекарню із найсучаснішою лінією по випіканню хлібобулочних виробів у Ходорівцях аграрій Андрій Ванат. Це також надходження до бюджету. Сумлінний платник податків, добрий друг і меценат нашої громади Олександр Гіндзеровський, за що ми йому дуже вдячні.

У першу чергу, треба пам'ятати, що багатий не той, хто заробляє, а той, хто раціонально використовує ресурси. 

– Сьогодні всі говорять про грантові кошти, їхнє залучення в громаду. Але ж погодьтеся, як створювали громади, ніхто не вчив людей робити проекти, працювати над ними. Чи є у Вас напрацювання в цьому напрямку?

– Так. Наша поліцейська станція, вартістю 1,5 млн грн – це грантовий проект, який ми залучили в громаду.

Зараз ми створили загін сприяння поліції. Прийняли програму, хочемо спробувати зробити вуличне патрулювання. Люди дуже позитивно до цього ставляться. Якщо воно буде проводитися навіть декілька разів на місяць, я не кажу, що ми організовану злочинність маємо побороти, але дрібні правопорушення попередимо.

– Михайле Дмитровичу, то реформа децентралізації варта була того, аби її впроваджувати?

– За три роки ми зробили багато, але є ще над чим працювати. Дійсно, реформа дала позитивний результат. Хтось не хоче цього бачити чи чути, але це факт. Тому треба віддати належне людям, які її придумали. Великою мірою успіху в тому, що ми досягли, стала співпраця й підтримка народного депутата Володимира Мельниченка, голови обласної ради Михайла Загородного, районного керівництва.

Об'єднуватися варто, бо все, що ми сьогодні маємо, завдяки реформі, а ще – системності та наполегливій праці всієї команди однодумців. Тож бажаю кожному мати таку команду!


Теги: Михайло Желізник, робота в ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.