Перейти на мобільну версію сайту


22.02.2019

ТВОРЕЦЬ МУЗЕЙНИХ ЕКСПОЗИЦІЙ

станіславськаЮвілейний день народження днями відзначатиме знана і шанована в місті людина, історик, директор музею-заповідника Людмила Станіславська. За свою сумлінну працю вона нагороджена відзнакою «Почесний працівник туризму України». У 2007 р. їй вручили ще одну відзнаку Кам’янець-Подільської міською радою «Честь і шана», а в 2009 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Людмила Павлівна – кам’янчанка, народилася 25 лютого 1949 р. Здобула освіту історика, 1970 року розпочала свою трудову діяльність у Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику з посади наукового працівника, потім стала завідувачем відділом, заступником директора, а з 1997 до 2011 року обіймала посаду директора музею.

Завдяки її наполегливості, глибоким знанням фактичного історичного матеріалу були створенні нові експозиції у підземеллях Старої фортеці та підземеллях Ратуші, відновлено експозицію Картинної галереї, створений новий відділ археології. Людмила Станіславська була автором ідей виставок «Хто ми...», «Кам’янецька доба УНР», «60-річчя Перемоги».

У 2001 році її стараннями та очолюваного нею колективу було побудовано й урочисто відкрито новий відділ археології, який розташувався у Вірменському торговому будинку, пам’ятці архітектури ХVІІІ ст. У дворику музею розміщується найбільша в Україні колекція слов’янських ідолів. У підземеллі Ратуші у тому ж році був створений експозиційний комплекс «Судочинство у Кам’янці періоду середньовіччя». За результатами дослідницької, збиральницької науково-експозиційної роботи та за надходженнями по спецкоштах музей-заповідник у 2004 р. було визнано кращим серед музеїв Хмельниччини.

Вона організовувала роботу зі впровадження музейних проектів розвитку нових експозицій, створювала умови для залучення до музейної роботи молодих фахівців, краєзнавців, студентів університету, сприяла творчому пошуку в музейному середовищу, допомагала активно займатися вивченням і популяризацією музейних колекцій.

Гарні організаторські здібності Людмили Павлівни допомогли, відповідно до розробленої міською владою концепції з відродженню пам’яток архітектури, провести реставраційні роботи на об’єктах музею-заповідника: Ратуші, комплексі Старого та Нового замків у 2004-2005 рр.

Людмила Павлівна розробила основні музейні колекції в Ратуші та фортеці та брала безпосередню участь у їхньому оформленні. Значним досягненням 2005 р. стало відкриття експозицій у Ратуші «Історія грошового обігу на Поділлі» та «Історія Магдебурзького права та самоврядування на Поділлі». 

Під її керівництвом колектив наукових працівників встановив науково-культурні зв’язки з музеями Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Умані, з науковцями Львівського археографічного інституту, Київського та Харківського державного університетів, підтримує міцні зв’язки з науковцями Кам’янець-Подільського державного університету. Активна діяльність Людмили Павлівни перетворила музей на впливовий чинник формування культурного простору в регіоні, вона підготувала фор-проект, написала текст і видала путівник «Стара Фортеця», путівник-фотоальбом про місто Кам’янець-Подільський та буклет про експозиції в Ратуші, започаткувала видання газети «Музейний вісник».

У 2006 році у стінах Старої фортеці Людмила Станіславська втілила в практику масової роботи музею розроблений нею новий проект «Нічна екскурсія у Старій фортеці». За основу театралізованого дійства було взято історичні події та персонажі ХVІ-ХVІІ ст. У цьому ж році, згідно з поданою документацією, за рішенням експертів музей був включений до переліку 25-ти учасників міжнародного проекту «МАТРА/Музеї України». «МАТРА» – широкомасштабна програма Міністерства закордонних справ королівства Нідерландів.

У 1985 році була демонтована історична експозиція в Кам’янець-Подільському музеї і тому відкрита в 2009 році історична експозиція «Поділля у ХХ-ХХІ ст.» на території Старої фортеці стало визначною подією не тільки для міста, але й усього Поділля. 

У 2009 р. на баланс музею було прийнято Вірменську криницю (пам’ятник архітектури ХVІІ ст.), де були проведені підготовчі роботи до відкриття експозиційної зали. Зараз там розташовуються тимчасові виставки. З року в рік збільшувалася кількість відвідувачів, що дало можливість у 2010 році музею отримати дохід по спецкоштах понад 900 тис. грн. Всеукраїнською науковою конференцією музей відзначив свій 120-річний ювілей.

Тож вітаємо нашу шановну ювілярку з Днем народження, зичимо її довгих років життя!

Ольга ВЕНГРОВА, науковий працівник.


Теги: ювілеї, майстер музейної справи, Людмила Станіславська

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.