Перейти на мобільну версію сайту


13.04.2012

ТРАВІНСЬКИЙ І СУКАЧ ПЕРШИМИ «ПРИРУЧИЛИ» ЛІНДУ

Летючий хижак тиждень тому оселився у Старій фортеці. Ім’я йому - Лінда. 10-місячна орлиця прибула до нас із теплого DSC_3459.JPGКриму. Привезли красуню її господарі Мадлєн і Рашид. Вони й доглядають за птахом, годують його. Кажуть, орлиця не вибаглива у їжі, зрештою як і у місці для ночівлі. Розкішних апартаментів не вимагає, для сну і відпочинку цілком згодилися складські приміщення фортеці.
Лінда - тимчасовий гастарбайтер у Кам’янці. Сезонні роботи у неї вже розпочалися, а після відкриття турсезону, певне, і вільної хвилинки не буде. Що н3.JPGе кажи, а вже тепер охочих сфотографуватися з орлицею більше ніж достатньо. Не зупиняє і ціна у 20 гривень.
Як розповів директор історичного музею-заповідника Віктор Травінський, Лінда потрапила до нас у рамках проекту «Жива фортеця», який наповну запрацює із відкриттям у місті туристичного сезону.
- Через Інтеренет на нас вийшли кримчани, - каже Віктор Степанович, - і запропонували таку ідею. На наш погляд, вона є дуже цікавою, адже орел - це один із символів Кам’янця-Подільського. До кінця тижня у фортецю прибудуть ще два орли.
Отак Лінда матиме ще двох красенів-товаришів, щоб у незнайомому місті їй не було так сумно. Хто зна, може з часом якийсь із птахів переселеться до нас на ПМЖ.
А поки першими покрасуватися і зробити фото на згадку із Ліндою примудрилися Віктор Травінський (хто б сумнівався, «право первой брачной ночи»...) та заступник міського голови із гуманітарних питань Василь Сукач. Ну а на відкриття турсезону, яке заплановане на 21 квітня, думаємо, відмітяться із орлицею чимало місцевих селебрітіс.
Для довідки: Лінда - із роду орлів-могильників, або просто могильник (Aquila heliaca) із родини яструбових. Мешкають могильники у змішаних і широколистних лісах, полюють на відкритому просторі. Ближче до північних широт ведуть мігруючий спосіб життя, до півдня - осілий чи кочуючий.
Орли-могильники занесені до Червоної книги України. Розмах крил птаха - 2 метри. Такий, як вдарить крилом, мало не покажеться...

Теги: світське життя, Віктор Травінський, Василь Сукач

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.