Перейти на мобільну версію сайту


08.08.2014

СОТНЮ ВІДЗНАЧИЛИ НЕ ГУЧНО, АЛЕ З МІЛЬЙОНОМ

У неділю, 3 серпня, селище Дунаївці відзначало 100-річний ювілей. Для людини це багато, а от для населеного пункту - вік зовсім юний. За цей час у селищі виросло кілька поколінь. Вони тут народжувалися й помирали, училися й творили та просто жили і розбудовували його.
Селище, хоч і не дуже велике (близько 3 тисяч мешканців), але досить потужне - має свою DSC_0073.JPGзалізничну станцію, через нього пролягає залізничний шлях на захід, центр та схід нашої держави, тут є кількак потужних підприємств, зокрема Дунаєвецький хлібокомбінат, млин, велика школа. У дитячому садочку, чи не єдиному в Україні, існує власна малюкова футбольна команда і штатний тренер. На похвалу заслуговує і стадіон «Зерновик» та ДЮСШ.
Уявіть лишень, у селі є справжня спортивна арена з роздягальнями, душовими кабінами, спортивним устаткуванням. Тут тренуються дорослі та дитячі команди.
У центрі населеного пункту б’є фонтан, який, до речі, відкрили з нагоди святкування. Що й казати, в селищі добре розвинена інфраструктура. Про газ тут ніхто не мріє, бо він сюди прийшов DSC_0079.JPGдавно. Дунаєвецьким господарством заправляє голова селищної ради Анатолій Кухаренко. Уже три каденції поспіль дунаївчани довіряють Анатолію Аркадійовичу долю свого населеного пункту. До речі, він є головою Асоціації селищних голів Хмельниччини.
Привітати ювілярів приїхали знані односельці, посадовці з області та Дунаєвецького району. Усі, хто зібрався вшанувати іменинників, поклали квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій. Цього дня в селищі побільшало ще на два пам’ятники. Пам’ятну композицію «Борцям за волю України, Небесній сотні, Загиблим за DSC_0110.JPGЄдину Україну» було відкрито біля селищної ради.  
- Під прапором Вітчизну захищали, під прапором тепер спочиваєте, - проголосив Анатолій Кухаренко під час відкриття пам’ятника.
Згодом ще один постамент відкрили, і це символічно, що в шкільному дворі - Тарасу Шевченку. На бронзове погруддя збирала родина Кухаренків та меценати. Ідея пам’ятника Кобзарю теж належить сім’ї Кухаренків.
- Враховуючи те, що країна нині перебуває в небезпеці, і на сході йде неоголошена війна, у якій гине цвіт нашої нації, ми гучно не святкуємо, - каже селищний голова. - Ми просто зібралися скромно вшанувати поважний вік селища, тих DSC_0119.JPGлюдей, хто на це заслуговує. Також біля погруддя нашого великого Кобзаря відбулися читання творів Тараса Шевченка у супроводі бандуристів з Солобковець. Вірші Тараса читала навіть юна українка, яка народилася в Португалії, а підтримала її менша сестричка та всі глядачі. Досить зворушливе було видовище. Також за участю гостей, знаних земляків, керівників підприємств та організацій, жителів селища, які творили і творять його історію, пройшла спільна конференція «Наше сьогодення через призму років - 100 річний ювілей», яка згодом виллється у книгу.
Упродовж двох днів у селищі відбувалися футбольні турніри сільських команд області серед дорослих на честь 100-річного ювілею та засновника Асоціації громад Хмельниччини, дунаївчанина Михайла Чекмана.
До речі, команда-господар перемогла всіх. Відбулися й змагання серед дітей та молоді «Спорт для всіх».
У дні святкувань діяли виставки кращих митців селища.
За гарну роботу та дбайливе ставлення до мешканців від голови Хмельницької облдержадміністрації та обласної ради Анатолію Кухаренку заступник голови Хмельницької DSC_0089.JPGОДА, керівник апарату Леся Стебло вручила відзнаку.
До Дня народження селища Дунаївці сільський голова запропонував громаді віднайти мільйон гривень.
- Це виражалося не винятково в грошах, а в праці та матеріалах, - пояснює Анатолій Аркадійович. - Наприклад, керівник лісового господарства району подарував селещу 30 деревцят туї для озеленення, підприємці допомогли запустити фонтан. Ігор Коломойський виділив на ремонт дороги від перехрестя до центру селища 300 тисяч гривень.
Коли я розробляв програму «Сторіччю селища один мільойн гривень», усі віднеслися до неї доволі скептично. Навіть на зібранні Асоціації сільських і селищних голів говорили: «Який там мільйон?», але ми навіть більше залучили коштів на розвиток і потреби нашого селища. Бо кожна людина, кожен підприємець щось робив, щось вкладав і в результаті всією громадою вдалося багато чого зробити.

Теги: селище Дунаївці, 100 років, святкування, Анатолій Кухаренко, Леся Стебло

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.