Перейти на мобільну версію сайту


19.01.2018

ЩЕДРУВАЛИ НА ВАСИЛЯ

щедрівкаЗалунали скрізь щедрівки
Прийшли щедрувати до вашої хати
Щедрий вечір, добрий вечір.

«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, покликане виконувати магічно-заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одяга­ли чудернацький одяг, пере­вертали кожухи, розмальову­вали обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки.

щедрівка-113 січня народний жіночий вокальний колектив села Гуменці вітав ТОВ «Промтехтранс» колядками та щедрівками. Гості бажали господарям щастя в домі, щоб росла пшениця, і родила вся пашниця, і щоб хліб та пироги на столі завжди були. А жіночий вокальний колектив «Заграва» із с.Нігин 13 січня також маланкував, бажаючи всім нігинчанам доброго вечора на Маланки, міцного здоров'я на святого Василя та гарного, веселого настрою на Водохреща.

14 січня працівники культури села Слобідка-Гуменецька Яна Кодовбецька та Ірина Сороката разом із учасниками художньої самодіяльності водили Маланку і щедрували. Цього ж дня дорослі й діти селища Сахкамінь вирушили з щедрівочками, щоб привітати своїх земляків. Радісно дзвенів дзвіночок у морозному повітрі, сповіщаючи про щедрувальників, які своїм щирим співом та віншуванням зігріли серця односельчан.

щедрівка-2 щедрівка-3


Теги: щедрівки на Василя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.