Перейти на мобільну версію сайту


23.12.2016

РОМАН ПРО ЧУМУ ЗАВЕРШИВ ЛІТСЕЗОН

Літературна зала Галереї мистецтв державного історичного музею-заповідника та творче об’єднання «PHOENIX» завершили сезон літературних зустрічей із сучасними українськими письменниками. Фінішем циклу презентацій у 2016 році стала зустріч зі львівською письменницею Ярославою Матічин, яка на розсуд кам’янецьких любителів сучукрліту представила свій новий роман «Лицар крові чи смертельне танго чуми».

романЗустрічатись із кам’янчанами напередодні новорічно-різдвяних свят для пані Ярослави уже стає традицією, адже і минулого року вона завітала до Кам’яця перед празникуваннями. Тоді член Української асоціації письменників Західного регіону презентувала збірку повістей «Veritas», «Quo vadis, Львове», «На війні, як на війні», «Шляхами Первозванного». А ще – заінтригувала новим романом про чуму. Письменниця зазначила, що на читача чекатиме твір із натяком на історію, але в контексті сьогодення, а головна героїня – Чума – постане персоніфікованою реальною особою. Свого слова авторка дотрималася. Роман виданий, а чума, яка постає в ньому в образі зла, прослідковується чорною стрічкою від першої до останньої сторінки.

«Лицар крові чи смертельне танго чуми» торкається не лише теми страшної моровиці. Їх багато. Радість і смуток, чистота високих почуттів, вірність і зрада, гріх і каяття, злети надій і гіркота розчарувань – усе різнобарв’я людських доль розгортається перед читачем на сторінках твору. 

Протистояння добра і зла, чужого й рідного постають перед нами вже на перших сторінках роману. Події в житті вигаданих і невигаданих героїв (Аделі, Олеся, Ядвіги, Михайла, Анни Романівни, Анастасії, Софії та інших) розгортаються по-різному, але не залишають нікого байдужим, адже до щему знайомі кожному.

Про нелегкий вибір головного героя йдеться в анотації: «Молодий лікар-інфекціоніст Олександр волею долі опиняється у вирі часових перипетій минулого і теперішнього. Війна загартувала розум, емоції і тіло. Він – воїн Світла, він – лицар Пресвятої Крові, він викликав на двобій неперевершену майстриню інтриг, містичності, смертельного підступу, мінливості і непередбачуваності – саму пані Чуму! Важко встояти перед її облесливими чарами, важко відмовитись від її запрошення на білий танець, адже це шалений танок смерті. Хто в ньому отримає пальмову гілку? Чума – кара з Неба за гріхи, чи породження пекла, яка прийшла в наше сумбурне сьогодення за ритуальною жертвою?». На це запитання даватиме відповідь кожен із читачів самотужки. У всі часи була війна і чума, але перемагали Бог і Любов... Проте чи станеться так і ЦЬОГО разу? Ось у чому питання.

Не обійшла стороною письменниця в своєму романі і події, які відбулися під час Революції Гідності. З гордістю Ярослава Матічин пише про Героїв Майдану, про їхню мету та переконання.

Під час зустрічі авторка також презентувала і буктрейлер до роману. Над його створенням працювали діти та друзі письменниці. Музичний ряд добирала сама письменниця. А ролик відзняли у Львові, що постає в романі окремим героєм.

«Львів – це місто, в традиціях і архітектурі якого гармонійно об’єдналася старовина та сучасність. Тут змішалися готика і бароко, ренесанс і романський стиль, рококо та ампір, сучасна еклектика і конструктивізм. Читаючи роман львівської письменниці Ярослави Матічин, відчуваєш неповторний дух, смак і пристрасть Галичини; проходиш по вузьких вулицях Старого міста, обходиш площу Ринок, мрієш в одній із кав’ярень за філіжанкою запашної кави, дивишся на місто з гори Високий Замок. І після неспішного літературного знайомства з містом відчуваєш містику середньовіччя», – зазначає письменниця, публіцист, голова Української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ у передмові до роману.

Звучало під час презентації й ім’я кам’янчанки – художниці та письменниці Анастасії Введенської, яка стала авторкою обкладинки до «Лицаря крові...». 

«Коли ми працювала над обкладинкою, я втілювала ідею Слави, мов чарівна паличка чи то інструмент намагалася реалізувати її бачення. Ми вирішили, що на обкладинці мають бути головні герої й розкрито їхній характери, також під час роботи в мене з’явилася думка, що ми можемо підкреслити історичний контекст роману розмитою картою та манускриптом на звороті», – згадує миті роботи над обкладинкою Анастасія.

Цього разу літературний вечір у Галереї мистецтв завершився не лише автограф-сесією та знімкуванням із письменницею на згадку, а й пригощанням смаколиками зі Львова. Для Ярослави Матічин цьогорічна гостина в місті стала ще й гарним приводом для того, аби якомога більше зібрати необхідної інформації про Кам’янець-Подільський, адже в наступному романі, як зазначила письменниця, місто над Смотричем посідатиме чільне місце.


Теги: «PHOENIX», презентація книги, Ярослава Матічин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.