Перейти на мобільну версію сайту


28.10.2016

ПРИЄДНАЛИСЯ ДО КОЗАЦЬКОЇ КОГОРТИ

козакМинулої п’ятниці на шкільному подвір’ї Нефедівської ЗОШ І-ІІ ступенів було велелюдно: усе село прийшло подивитися, як учнів приймали в козачат та джур.

9-річна школа у Нефедівцях - єдина на ввесь район ліцензована за напрямком козацько-лицарського виховання.

Директор закладу, підполковник українського реєстрового козацтва Олег Гарук розповідає, що благородну справу посвяти в козацтво розпочали з 2009 року, саме тоді було організовано школу-січ.козак4

- Щороку в День святої Покрови, покровительки козацтва, ми приймаємо першокласників у козачата, а п’ятикласників - у джури та лелі, - пояснює Олег Петрович. - Під час урочистої лінійки на подвір’ї школи учні дають клятву шанувати батька і неньку, бути гідними синами і доньками своєї держави.

Дошкульний вітер, що пробирав до кісток, не завадив святковій атмосфері. Хоч цьогоріч свято провели з запізненням, але головний ритуал посвяти пройшов на належному рівні.

Отож, спочатку присягу прийняли першокласники, які стали козачатами, слідом за ними до когорти джур приєдналися п’ятикласники. Не оминули увагою і старших - цьогоріч до лав козацтва приєдналися вчителька початкових класів козак3Нефедівської ЗОШ Аліна Костецька та вчителька математики цієї ж школи Оксана Пастух. Посвяту пройшли і «сільські контролери» - Наталія Яцемірська та Світлана Антонецька. Відтепер ми стали берегинями козацтва, дали клятву на вірність державі та військово-патріотичним традиціям.

Опісля урочистостей шкільне подвір’я наповнилося галасом - загудів сільський ярмарок, організований силами батьків та їхніх дітей. Здебільшого продавали солодощі, частували козацьким кулішем та смаженою бараниною, яку для свята виділив місцевий аграрій Сергій Тимчук. Зібрані під час ярмарки кошти, а це 2100 грн, будуть спрямовані для потреб школи, зокрема, деякого поточного ремонту фасаду приміщення.

- Посвята в козаки - це вже традиція нашого села, - приєднується до розмови Нефедівський сільський голова Володимир Василинчук. - Діти не з розповідей знають, що таке патріотизм. Приємно, що сьогодні всі у вишиванках, співають гімн та гуртуються навколо великої ідеї.


Теги: с.Нефедівці, посвята в козачата

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.