Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2019

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ З КОМПЕНСАЦІЄЮ

працевлаштуванняЗ метою фінансового стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць при працевлаштуванні безробітних осіб Центр зайнятості має можливість відшкодовувати кошти роботодавцю протягом 12 місяців, які фактично витрачені на сплату єдиного соціального внеску. Така компенсація єдиного соціального внеску є вигідною для всіх роботодавців.

Право на неї мають роботодавці, які працевлаштовують на новостворені робочі місця безробітних із числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, відповідно до ст.26 Закону України «Про зайнятість населення», а саме:

- один із батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей (дитину) віком до 6 років;
- один із батьків або особа, яка їх замінює, і виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
- молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах і яка вперше приймається на роботу;
- молодь, яка звільнилися зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка вперше приймається на роботу;
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
- особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, які після звільнення не перебували у трудових відносинах;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
- учасники бойових дій;
- інваліди, які не досягли пенсійного віку.

Також цілий рік заощаджувати на внесках ЄСВ можуть роботодавці, які працевлаштовують безробітних громадян за направленням Центру зайнятості на новостворені робочі місця та є суб’єктами малого підприємництва, здійснюють свою діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності у КВЕДах, що визначені Постановою №347 від 15 квітня 2013 р.

Щоб отримати таку компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з моменту працевлаштування таких осіб подає до Центру зайнятості заяву довільної форми та інформаційну довідку.

Компенсація ЄСВ не виплачується у разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати внесків; визнаний банкрутом, або щодо нього порушено справу про банкрутство; є бюджетною організацією.

Протягом 2018 року 28 роботодавців уже скористалися своїм правом на отримання компенсації ЄСВ за працевлаштування безробітних громадян на нові робочі місця. Завдяки цьому 50 безробітних отримали роботу, з них 16 осіб з категорії соціально-незахищених верств населення.

Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює роботодавців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників, виплачувати їм легальну заробітну плату та забезпечувати соціальні гарантії.

Кам’янець-Подільський міський центр зайнятості закликає роботодавців, які планують збільшувати масштаби свого бізнесу, врахувати вигідність цієї пропозиції й активно співпрацювати зі службою зайнятості.

Жанна БОДНАР, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості.


Теги: центр зайнятості, працевлаштування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.