Перейти на мобільну версію сайту


06.12.2013

ПІДКОРЮВАЧ КРАЙНЬОЇ ПІВНОЧІ

Майже п’ять років директор Подільського центру професійно-технічної освіти Михайло Рущак прожив у селищі Печенга Мурманської області. Що закинуло відомого спортсмена, колишнього директора міського стадіону на Крайню Північ дізнавався «Таблоїд».
- У 1997 році ми із сім’єю поїхали на гостину до жінчиних батьків у Мурманську область, - каже 1.jpgМихайло Юрійович, - а «гостювали» аж до 2001-го. Там заробили грошей на будинок: ким я лишень не працював - і будівельником, і різноробочим, лицювальником, штукатуром, столярем, охоронцем, кочегаром...
Найбільше, чим вразила подоляка Північ і вічна мерзлота, звичайно ж, своєю природою та пейзажами. Про них Михайло Рущак може говорити годинами.
- Сонцестоянні на Півночі починається з травня і закінчується на початку серпня - ділиться спогадами співрозмовник. - Незабутні враження залишаються в тих, хто хоч раз бачив Північне сяйво. Полярна ніч там тривала з кінця листопада і до майже кінця січня. 22 січня на Крайній Півночі святкували День Сонця. Міісцеві жителі влаштовували змагання з лижних перегонів, у яких зазвичай брали участь більше 10 тисяч лижників!!
2.jpgСпочатку важко було звикали до суцільного дня або ж ночі. Ми жили за полярним колом, і був іншим не тільки природний цикл. Наприклад, літо там коротке, зате яке родюче! Рахуйте, за два місяці достигали і полуниці, і ягоди, і картопля.
Уздовж річок там ростуть карликові берези - суцільними смугами. До Баренцевого моря рукою подати, то ми постійно ходили на рибалку. Ловив камбалу, піщанку (риба, яка під час приливу потрапляє на берег і ховається в пісок), камчатських крабів. Незабутньою була грибна пора: ми могли увечері після роботи взяти чотири відра і за кілька годин наповнити їх різними грибами.
Можливо, Михайло Юрійович і «гостював» би довше, та, як зізнається, на Північ назавжди ніхто не їде, хіба грошей заробити. Після таких «візитів» сибіряки не можуть призвичаїтись до помірного чи тропічного клімату.
Перебування Михайла Рущака у Мурманській області якраз співпало у часі із загибеллю легендарної kolskiy-4-zel-07.jpgсубмарини «Курськ».
- Дізнавшись про цю трагічну звістку, люди почали панікувати, - зізнається наш співрозмовник. - Були й такі, хто лишав заробітки та нажите добро і тікав звідти якомога далі. З часом поїхали і ми, правда, потрапили під російський дефолт, втратили купу зароблених карбованців та й з не дуже великими статками повернулися на батьківщину, де починали все з нуля. Проте п’ять років, проведених на Півночі, згадую увесь час. Якщо все складеться добре, то можливо наступного року побачу милі серцю краєвиди, завітавши до родичів на гостину.

Теги: Михайло Рущак

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.