Перейти на мобільну версію сайту


08.03.2018

НАРОД БЕЗ БАТЬКІВЩИНИ І БЕЗ МОВИ – НЕ НАРОД

сосюра28 лютого у Галереї мистецтв художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбувся літературно-мистецький вечір «Народ без Батьківщини і без мови не народ», організований до 120-річчя від Дня народження видатного українця, незвичайного поета, найніжнішого лірика XX століття Володимира Сосюри.

Поціновувачі творчості Володимира Миколайовича, відкинувши буденність та відклавши щоденні клопоти, поринули в атмосферу душевного тепла, приязні, у світ щирого поетичного українського слова. Свято для глядачів створювали учасники заходу, які в кожному своєму виступі доносили до них солов’їний голос Сосюри, залишений нам у спадок.

Бібліограф Кам’янець-Подільської центральної районної бібліотеки Юлія Воронюк підготувала книжкову виставку «Солов’їне піднебесся Володимира Сосюри». А завідуюча відділом обслуговування Оксана Клімова розповіла коротку хронологію життя та творчості письменника. Особливу увагу вона звернула на роман «Третя рота», в якому розповідається про перебування письменника в Кам’янці-Подільському.

Вірші поета продекламували наймолодші учасники заходу Олеся Василенюк (міська дитяча школа мистецтв, учениця театрального класу; викладач: Олександра Кравчук), Софія Романюк, Катерина Сиротюк, Дар’я Гожа, Володимир Брушневський, Софія Чугаєва (спеціалізована школа-інтернет І-ІІІ ступенів «Славутинка»; керівник: Жанна Кучерява).

З віршем Івана Драча «Заповіт Сосюри» присутніх ознайомила письменниця Тетяна Дорошенко. А Михайло Коцюбанський та Лариса Маслова – з поезіями, які присвятили Володимиру Сосюрі. Усі автори з літературного клубу «Джерела душі», що працює при Кам’янець-Подільському ТЦСО (НСП) «Турбота».

Прозвучали на літературно-мистецькому вечорі і пісні на слова Володимира Сосюри. Їх виконали викладачі міської дитячої школи мистецтв Вадим Козловський («Васильки»), Руслан Вознюк, Надія Ферманюк («Любіть Україну», «Коли потяг у даль загуркоче...»). Концертмейстер – Віталій Бондін.

Наостанок зазначимо: 120 років тому ім’я Володимира Сосюри з’явилося на світ. За ним – нові покоління. І у майбутньому житимуть на землі люди. Нові імена співців прикрашатимуть літературний обрій, але серед них завжди світитиме і зігріватиме душу ніжна і тривожна, повна людської любові та краси поезія Сосюри, що й досі твердить істину: «Народ без Батьківщини і без мови – не народ».


Теги: музей, вечір «Народ без Батьківщини і без мови не народ»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.