Перейти на мобільну версію сайту


25.01.2013

НА ВОДОХРЕЩА - У ОПОЛОНКУ

За тиждень до цього свята директор ТОВ «Старком» Ігор Гільовський у одній із соціальних мереж опублікував фотографію свого минулорічного купання в ополонці з промовистою назвою: «Незабаром у всіх ополонках країни...».
І справді, у ніч на 19 січня та впродовж самого Водохреща практично в усіх ополонках Кам’янеччини купався люд. Для когось це занурення виявилося вперше, хтось вже 736612_471942596200894_970718190_o.jpgIMG_4559.JPGпірнав у крижану воду «енну» кількість разів.
Що й казати, але водохрещенський ритуал за останніх кілька років набрав таких обертів, що тепер у ополонці не купається хіба що лінивий чи атеїст. Купання в цей день перетворилося на данину моді.
Оскільки я для себе вирішила, що цьогоріч буду IMG_4573.JPGлінивою, тож озброїлася фотоапаратом, а от моя колега Тетяна Шуханова якраз із тих активістів, яких довго припрошувати не потрібно: треба в ополонку - значить в ополонку.
Це не перше занурення Тетяни Миколаївни: уже котрий рік поспіль цей ритуал відбувається на так званому генеральському озері. До речі, саме військові заохотили колегу до купання, жартома пригрозивши, якщо та не мельниченко.jpegпіде купатися, то вони кинуть її в ополонку в шубі. Нової шуби було шкода, тож нічого не залишалося робити, як стрибати у воду й змивати гріхи.
Цьогоріч на генеральському озері ми застали його завсідників. Як і кілька років поспіль, тут купалися депутати Сергій Мальченко, Андрій Мастикаш, начальник міського відділу Державної Желізник 2.jpegслужби охорони Віктор Посітко, директор К-ПЕМЗу Леонід Дьяконов, голова ГО «Союз Чорнобиль Україна» Володимир Гусєв, колишній заступник начальника міськвідділу міліції Борис Ляшук. Водохрещенським старожилом цієї компанії по-праву можна назвати Віктора Івановича, адже купається вже 15 разів поспіль, та й окрім Водохреща полюбляє час від часу занурюватися у крижану воду.
О 6-ій ранку воду на генеральському озері освятив священик. Спочатку занурився батюшка, а слідом за ним решта - в основному, солдати та офіцери.
У ставку, що в селищі Жовтневе, купання розпочалося опівночі.
- Після того, як батюшка освятив воду, ми одразу за ним, - зізнався начальник районного ВДАІ Ігор Демчинський. - О 00.05 я вже був в ополонці.
днмчинский.jpgА тим часом уранці, 19 січня, влада купалася у влади. Ні, аж ніскілечки це не тавтологія. Річ у тім, що в гості до депутата Верховної Ради Володимира Мельниченка, на дачу в Велику Слобідку, з’їхалися керманичі та чиновники міської і районної влад.
Цього року міський голова Михайло Сімашкевич пропустив обряд купання, а от його колега по району - Михайло Желізник - пірнув у ополонку із задоволенням.
Не без задоволення купався і господар оселі - Володимир Мельниченко. До речі, саме він свого часу організував групу «Здоров’я», яка займалася моржуванням. Один із членів цієї групи - начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВСУ в Хмельницькій області Петро Мосендз - зізнається, що на Водохреща Кротік.jpegкупається вже 12-ий раз поспіль. Після такої процедури здоров’я вистачає на весь наступний рік.
А от головний лікар міської лікарні №1 Дмитро Васильянов цього року вперше вирішив пірнути у водохрещенську ополонку - і не прогадав. В ополонку занурювався легко, враження крижана вода залишилася головлікарю лише приємні, навіть від легкого нежитю його вилікувала... Ось такі чудо-властивості освяченої води.
У рідному селі купався голова райради Іван Романчук. Гребля поблизу відомого кафе «Перевесло» стала ще одним знаним пунктом збору купальників.
На ще одній греблі, поблизу Старої фортеці, впродовж дня можна було спостерігати за справжнім шоу любителів купання. Дехто з прихильників священного ритуалу не сенюк.jpegсоромився пірнати голяка. Були й такі, що одягали спеціальні для обряду вишиті, довгі по п’яти сорочки, які після занурення вщент намокали, показуючи інтимні місця своїх господарів.
Як завше, чимало відомих людей купалися і у Врублівцях, у готельному комплексії «Ксенія» Галини Локай. Прихильники обмивання у йорданській водичці можна було примітити й на берегах Дністра в Усті та Старій Ушиці.
На щастя, скрізь обійшлося без прикрих випадків, люди отримали від крижаної води лише заряд бадьорості та, сподіваємось, здоров’я на весь рік.

Теги: Водохреща, Василь Сенюк, Володимир Мельниченко, Сергій Кротік, Ігор Гільовський, Віктор Посітко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.