Перейти на мобільну версію сайту


18.04.2014

МИХАЙЛО СІМАШКЕВИЧ І ДОСІ ЛУПЦЮЄТЬСЯ КРАШАНКАМИ Й ЗГАДУЄ ПОЛИВАНИЙ ПОНЕДІЛОК

За два дні настане велике релігійне свято - Пасха. Традиції його святкування сягають давніх-давен. Що й казати, але Великдень, як і Різдво - одні із найбільш відомих свят. Їх, безперечно, святкують у родинному колі. А як святкує Великдень міський голова Михайло Сімашкевич?
- Скажу відверто, в дитинстві особливо до церкви не ходив, - пригадує Михайло Євстафійович. - Не знав багато і про Пасху, якісь особливі традиції, в які вірили люди старшого віку.
Бачив тільки, як бабуся за кілька днів до свята метушилася: замішувала тісто на пасочки, сімашкевич.jpgфарбувала яйця у відварі з цибулиння, бо це був колись єдиний спосіб зробити крашанку кольоровою, прибирала в кімнатах, вішала на образи свіжовипраний, вишитий хрестиком рушник.
Ввечері в суботу ми разом складали в плетений кошик свій статок: крашанки, кільце домашньої ковбаски, шматочок сальця, сир. Бабуся накривала все білою хустиною, прилаштовувала туди свічечку і йшла до церкви на всю ніч...
На ранок родина збиралася за великоднім сніданком, приходили гості.
Дорослі віталися тричі «Христос воскрес!», цілуючись. Ми відповідали: «Воістину воскрес!»
Потім всі змагалися у кого міцніша крашанка. Я й досі з хлопчачим азартом луплюся крашанками з внуками. Взагалі люблю великодні свята, бо можна провести безтурботно час в родинному колі.
Якщо ще згадувати юнацькі роки, то забавлялися ми і в поливаний понеділок, залицялися так до дівчат.  Готувалися з хлопцями ще звечора, набирали повні відра води, щоб загрілася. Не обливати ж їх одразу з криниці, бо ж і холодно інколи було на Великдень. Колись, пам’ятаю, була рання Пасха, то від мене всі відра поховали напередодні, щоб не поливав дівчат у холод. А загалом, на вулиці, де всі всіх знають, така традиція є нормальною. Незнайому людину ніхто і ніколи не обіллє з ніг до голови, особливо якщо на вулиці +5, тому завжди всі ставилися з розумінням до такого ритуалу і веселились від душі.

Теги: Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.