Перейти на мобільну версію сайту


20.02.2015

МОЖЕ І МІТЛОЮ ПОМАХАТИ, І ЗІРКОЮ БУТИ

Симпатична, статна, самодостаня жінка, справедлива людина, надійний друг, любляча мама й бабуся Тетяна Шакшуєва 23 лютого відзначатиме свій ювілейний День народження. У душі цій жінці немає і 40. Вона дуже активна, цілеспрямована, з неї ключем б’ють ідеї та енергія.

1955 року в родині військового, яка на той час мешкала у містечку Виноградово, народилася 78787.jpgдонечка, яку назвали Тетяна. Через рік сім’я переїхала до Кам’янця-Подільського, отож сміливо можна стверджувати, що Тетяна Петрівна корінна кам’янчанка. Тут вона пішла у школу, вийшла заміж, народила і виховала сина, закінчила фізмат, але за спеціальністю майже не працювала, бо доля привела на службу в понтонний полк. Старший прапорщик Тетяна Шакшуєва віддала армії 20 років життя, увесь цей час вона очолювала таємну частину військової частини, а також, як і її матуся, була головою жіночої ради.

Тетяну Петрівну любили як солдати, так і офіцери. Вона дбайливо ставилася до хлопців, які приходили на службу, багатьом була «жилеткою» і порадницею, з колегами підтримувала теплі стосунки. Усі святкові вечори та посиденьки готувала наша іменинниця. Вона писала сценарії, 1 (2).jpgвірші, для кожного знаходила потрібні і влучні слова. Усі прислухалися до її мудрих порад. Про таких як вона кажуть - душа компанії.

Разом з цим, Тетяна Петрівна дуже вимоглива в роботі, про це говорили й говорять підлеглі. Але, як кажуть, своїх образити не дасть нікому. Так було у військовому житті, так залишається і в цивільному. Вона добряче «зніме стружку», якщо десь схибив, але горою стане, навіть перед великим начальством, коли несправедливо прискіпуються до її підлеглих.

- Тетяно Петрівно, як математик став військовою людиною?

- Незважаючи на те, що батько військовий, я не мріяла про армію. У педінституті була військова кафедра, і дівчата мали статус медсестер цивільної оборони. Час від часу військкомат проводив стажування, на які потрапила і я. Аж тут прийшов представник понтонного полку та повідомив, що їм потрібна людина з вищою освітою на посаду начальника таємної частини, та ще й жіночої статі. Я пройшла співбесіду і мене відразу взяли.

- Колись я була присутня під час вітання Вашого колеги з Днем народження і була вражена сценарієм святкування. Ви для кожного окремий складали?

- Так, я знала характер кожного, що він любить і як можна з ним жартувати. Здебільшого всі жарти сприймали як данину часу, в якому жили. До прикладу, сумлінного служаку, людину з гарним почуттям гумору ми, дорослі дяді й тьоті, через усе місто до його дому пішли вітати в піонерській формі з горном і барабаном. Кам’янчани це сприймали з усмішкою і жартами, ніхто пальцем біля скроні не вертів. Але такі моменти запам’ятовуються на все життя. Як приємно роздивлятися фотографії, ностальгія змушує плакати. До святкувань залучали родини. Таємно від чоловіків дружини і діти ходили на репетиції, а потім - сюрприз.

- У той час жіноча рада відігравала величезну роль в житті військового підрозділу, з нею рахувалися командири?


- І це правда, жінки відігравали неабияку роль. До прикладу, ми збиралися і робили консервації для частини, щоб було чим годувати солдатів, обробляли присадибну ділянку. В наших солдат були свіжі овочі на столі. Перші огірочки їм теж подавали в той час, коли в інших частинах, крім горохової каші і квашеної капусти навесні майже нічого не було їсти. На Різдво, аби наблизити домашній затишок, ліпили вареники з картоплею, квашеною капустою. Бували роки, коли наліплювали по п’ять, десять тисяч вареників.

- А Вам не заважало чоловіче свято - День радянської армії - відзначати у свій День народження?

- Навпаки, мені ще більше уваги діставалося.

- Яку роль відіграла армія у Вашому житті?

- Моє життя було дисциплінованим, армія навчила пунктуальності та командної роботи.
Так сталося, що здоров’я почало підводити, і Тетяну Шакшуєву лікарі комісували. Вона змушена була йти на відпочинок. Але жінка не змогла сидіти, склавши руки, її покликали працювати в КП «Кам’янецький парк» заступником директора.

Через три роки підприємство розформували, а Шакшуєву запросили на роботу в КП «Комбінат 14141414.jpgблагоустрою», теж заступником директора. Тоді були важкі часи, людям затримували зарплату, фінансування було мізерним, підприємство ледь жевріло, але місто прибирали, люди працювали. Були випадки, коли двірники навіть не мали грошей, щоб доїхати на роботу, зібрати дітей до школи, тоді вони приходили до Тетяни Петрівни, скаржилися на життя і проблеми, вона їх розуміла і намагалася зробити все, що могла. Часто навіть діставала гаманець і давала грошей стільки могла. За людяність і чуйність працівники віддячували її гарною роботою і ніколи не підводили. Згодом, коли впровадили нову програму з благоустрою міста, Тетяну Петрівну перевели в КП «Житловик» інженером з благоустрою.
Минулої осені біжу у справах і бачу як Тетяна Шакшуєва мете вулицю. Підколюю її, мовляв «сіла на мітлу», подумала, що роботи немає і в такий спосіб жінка заробляє собі на прожиття. А вона каже, що потрібно швиденько зібрати листя, бо зараз має по нашій вулиці проїжджати трактор, який його перевозить. Мої красуні (двірники) не встигають, а я їм допомагаю.

- Тетяно Петрівно, Ви не соромитесь мести мітлою в центрі міста, на очах у знайомих?

- Працювати не соромно. Як я можу стояти, склавши руки, коли жіночки так важко працюють. Я не білоручка і знаю ціну праці. У нас прекрасний колектив, який робить місто чистим, і хочу сказати, що двірники - це не алкаші і бездомні. Цей стереотип у людей потрібно викорінювати, бо вони люди важкої праці, які заслуговують на пошану.

- У Вас велика родина?

- У мене чудовий син Геннадій, прекрасна невістка Оля і найкращий у світі онук Даніїл, якому 9 років. Маю хороших сватів. Ми всі живемо дружно. Також до цієї категорії можна віднести вірних подруг Світлану Новікову та Ірину Прибатень, з якими пліч-о-пліч йдемо по життю.

Теги: Тетяна Шакшуєва

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.