Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2017

МОЛОДИЙ І ШВИДКИЙ

СвідерСтати керівником у 24 роки, при цьому практично з нуля сформувати структуру – чи кожному це під силу? Напевне, ні. Комусь бракує досвіду, комусь – знань, а декому – наполегливості та сил довести справу до завершення. Усе це аж ніяк не стосується нашого співрозмовника – молодого й перспективного ювіляра, який 10 лютого святкуватиме 25-ліття.

Валерій Свідер – начальник відділу надання адміністративних послуг Гуменецької сільської ради, керівник створеного першого на Хмельниччині такого структурного підрозділу.

- Народився я в Нігині, у сім'ї вчителів, - розповідає Валерій Віталійович. – Батько – директор Думанівської школи, мама – вчитель української мови і літератури. Навчався у Нігинській та Думанівських школах, на рік став студентом індустріального коледжу, екстерном закінчив Залісько-2 школу І-ІІІ ступенів. У 2008 році вступив у ПДАТУ, Інститут бізнесу і фінансів на спеціальність «Фінанси і кредит» та до Національного університету державної податкової служби України на спеціальність «Облік і аудит». У 2012 році з обидвох спеціальностей отримав диплом бакалавра. Ще рік продовжив навчання в Національному університеті та здобув диплом спеціаліста за спеціальністю «Фінанси і кредит».З батьком

З 1 квітня 2013 року працював на різних посадах у райдержадміністрації – спеціалістом відділу грошових виплат та компенсацій управління соцзахисту населення, державним адміністратором апарату РДА, головним спеціалістом відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури; спеціалістом, головним спеціалістом та начальником відділу ЖКГ та з питань цивільного захисту населення управління містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань цивільного захисту населення. А у 2016 році на запрошення нашого сільського голови Інни Абдулкадирової очолив відділ надання адміністративних послуг Гуменецької сільської ради.

- Знаю, що цей відділ Ви створювали з нуля, не було бази, від якої можна було відштовхнутися. У результаті копіткої та наполегливої праці було створено перший такий стуктурний підрозділ серед об'єднаних громад області. Не страшно бути першопрохідцем?

- Ні, якщо ти йдеш з людьми, які в тебе вірять і підтримують. Завдяки Інні Григорівні, яка дала мені в цьому напрямку повний карт-бланш, особисто підбирав працівників у команду. Зі всіма працював раніше, знав їхні можливості. Сьогодні разом із керівником у відділі працює двоє державних реєстраторів та один адміністратор. Ми були першими, хто відкрив доступ своїм реєстраторам до реєстрів. Було багато безсонних ночей, купа зразків документів, які створювалися з нуля, невідповідність у законодавстві, через яку були заблоковані наші рахунки, але все вдалося пройти і отримати повагу не лише серед обласних колег, а й з таких великих міст, як Дніпро, Донецьк, Харків.

З матір’юЩодо того, чи було страшно, то ні. Мені пощастило працювати і вчитися в гарних керівників – це Петро Середа, Юрій Шубарський, Ольга Чіпізубова, Борис Бец, а тепер – Інна Григорівна. Усі вони професіонали своєї справи, а ще – мудрі й виважені керівники.

- 2 лютого минув рік, як працює відділ, який очолюєте. Задоволені його роботою?

- Так, ми багато зробили, працювали потужними темпами, і сьогодні маємо результат. Колектив не лише професійний, а й дружній, усі працюють по максимуму. Бачимо, що є перпектива для розширення, адже до нас із реєстрацією та оформленням документів звертаються не лише жителі Гуменецької об'єднаної громади, а й інших сіл та районів. З часом плануємо обладнати приміщення, яке би відповідало сучасним вимогам Центрів з надання адміністративних послуг із зоною очікування та необхідними кабінетами.

- Чи планували перейняти ваш досвід зі створення ЦНАПів інші об'єднані громади Кам'янеччини?

- Точно невідомо, принаймні, до нас за порадами чи консультаціями не зверталися. Загалом ми співпрацюємо зі всіма службами району, не так давно взяли на себе ще й оформлення субсидій. Ще жодна людина не пішла від нас, не отримавши відповідь на питання, яке її турбує. Навіть, якщо це не входить до нашої компетенції, намагаємось допомогти. Маю постійну практику цікавитися всім, і цього навчаю свій колектив.

Варто зрозуміти, що ЦНАП – це нова модель допомоги людям, і наскільки ефективно вона буде працювати, залежить від людей, які надають послуги.

- Бути керівником у такому молодому віці – це не лише величезна відповідальність. Треба мати відповідні знання та вміння, аби бути лідером та ще й при цьому користуватися повагою у людей.

- Не завжди вік має значення чи відіграє ту особливу роль, яку йому нав'язують. Я завжди поспішав жити, і ніколи про це не шкодую. Екстерном закінчив школу, навчався в двох університетах одночасно, намагався віддати максимум сил і енергії у справу, якою займався. Ніколи б мене такого, який я є, не було би без підтримки батьків. Хочу їм за це подякувати, адже вони дуже багато в мене вклали. Я ріс у вчительській родині, мене ніхто ні до чого не змушував. Я просто бачив, як живуть і працюють мої батьки, як вирішують труднощі, які пріорітети мають. У мене не було негативного впливу, щоб оступитися чи піти не тією стежкою. Батьки вчили жити по-справедливості і власним прикладом показували, як це.З дружиною

- Що у пріоритеті Валерія Свідера?

- У першу чергу, сім'я. У жовтні буде два роки, як ми з дружиною Еллою разом, вона працює головним бухгалтером Гуменецької МПК. Живемо разом із батьками у Нігині, чекаємо на поповнення. Після одруження Елла великий шмат моєї домашньої роботи забрала на себе. Вона спокійна, врівноважена, вміє підтримати, а головне – розуміє.

Звичайно, важливою є і кар'єра, але я не з тих людей, які до старості сидітимуть на одному місці. За три роки я змінив сім посад, і не шкодую, адже кожна робота дала мені неоціненний досвід. По можливості потрібно йти далі, рухатися вперед. Мені подобається робота з людьми, легко адаптовуюся в нових умовах. Ніколи не можу залишити справу незавершеною.

- Що б не терпіли від людей?

- Брехні і підлості. Ціную дружбу і прості взаємовідносини. Зі всіма керівниками, які в мене були, залишилися не лише ділові, а й дружні відносини. До будь-кого сьогодні можу звернутися за порадою чи консультацією. Дружнім та згуртованим є і наш маленький колектив. За життя друзі можуть змінюватися, та якщо вони надійні, підтримка буде завжди.

- Валеріє Віталійовичу, поза роботою якому відпочинку надаєте перевагу?

- Однозначно активному. Люблю займатись спортом, грати у футбол. Влітку на вихідні їдемо з друзями на рибалку, знаю всі місця кльову, вже можна складати карту рибалки (сміється). Узагалі, переконаний, що брати від життя потрібно по-максимуму, а робити все по справедливості.


Теги: ювілеї, молодий керівник, Валерій Свідер

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.