Перейти на мобільну версію сайту


23.08.2012

МЕДОМ ПОМАЩЕНО

Минулої неділі, 19 серпня, пасічники відзначали професійне свято. Разом з ними святкували і бджолярі-любителі, яких виявляється набагато більше. Є їх чимало і серед публічних осіб Кам’янеччини.
Понад 40 років у бджолярстві голова райради Іван Романчук! «Підсадили» на цю справу Івана Михайловича батькоВолодимир ЦемаМихайло Іванович та сусід Василь. Сьогодні без бджіл він не уявляє свого життя. Каже, що бджолине дзижчання заспокоює. Приблизно із середини зими з’являється легка туга за бджолами і їх... укусами. Так, саме укусами. На думку Івана Михайловича, вони мають певні цілющі властивості. Наприклад, районний очільник з роду-віку не знає, що таке біль у суглобах.
Бджоли кусають його часто: коли розкриває вулики, може бути 30-40 укусів за один раз.
У родині Романчуків мед не є продуктом першої необхідності, окрім Івана Михайловича фанатів бджіл немає. Більшу половину медових продуктів бджоляр роздає. Безкоштовно дає людям, які беруть мед для лікувальних цілей. Одним словом, бізнесу на бджолах не робить.
Іван РоманчукГолова райради так і не зізнався, скільки вуликів має на обійстю, віджартувавшись, що вистачає і собі, і добрим людям.
Начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк з бджолами на «ти» з шкільних років. Має десять бджолосімей. Любов до маленьких трудівниць прищепив дідусь. Саме він навчав хлопчину змалку доглядати за пасікою.
Як зізнається Юрій Васильович, сьогодні бджолярством професійно займаються хіба що оптимісти. Він переконаний, що варто розвивати бджільництво та вірити у його перспективу.
- Звичайно, бджільництво - це добра справа, - каже Юрій Пливанюк, - але для мене це не більше ніж задоволення. Споживаю мед щоранку натщесерце, адже у ньому є багато поживних речовин.
А ще головний медик міста рекомендує вживати всім, хто не має протипоказань, продукти бджільництва. Вони надзвичайно корисні для організму.
Допомагає на пасіці батька, коли має вільну хвилину й заступник голови РДА Павло Довгопол.
Не покинув бжолярської справи колишній начальник КРУ Володимир Шибистий. Володимир Олексійович навіть Юрій Пливанюкзмайстрував спеціальне лікувальне ліжко. Воно знаходиться у невеличком будиночку, по краях якого розміщено по п’ять вуликів (60 тисяч бджіл у кожному). Від них йде потужна вібрація. Тож на такому ліжку отримуєш не лише сеанс аромотерапії, а й мікромасажу.
Колишній начальник дільничних інспекторів району Володимир Цема теж обзавівся невеличкою пасікою. Знаходиться вона у с.Каштанівка - екологічно чистому місці.
Як з цього приводу жартує Володимир Михайлович, тижнями можете жити, навіть підвода повз хату не проїде, не те, що автомобіль.
Ідея мати кілька вуликів з’явилась у колишнього міліціонера раптово. На початку трохи допомагав родич, а тепер до справи долучилась і дружина Володимира Михайловича.
Сам же бджоляр не лише споживає продукти бджільництва, а й робить усіляки настоянки, як от медовуху з хріном чи з бджолиного підмору. І те, і інше рекомендує вживати, хоч і у невеликих кількостях.

Теги: Іван Романчук, Володимир Цема, Юрій Пливанюк, Павло Довгопол, Володимир Шибистий, бджолярі, мед, пасіка, бджоли

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам.
Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.