Перейти на мобільну версію сайту


29.03.2013

ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ: «ЛЮДИНА, ЯКА НЕ МАЄ ДУХОВНИХ СИЛ, СЛАБКА»

Минулої п’ятниці, незважаючи на негоду, в місті пройшла вже традиційна хресна хода. Через Новий план, у Старе місто пройшли тисячі вірян римо- та греко-католицької, православної і протестантської церков.
Єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський на початку Хресної ходи привітав усіх присутніх і закликав до спільної молитви за всіх християн. Хода завершилася біля 482159_439996669416629_351343803_n.jpgримо-католицького храму св.Миколая.
А «Таблоїд», користуючись нагодою, вирішив поцікавитися у єпископа-ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського, як проходить підготовка до великого свята Пасхи.
- Великий піст - це чудова можливість у інший спосіб поглянути на своє життя, - зізнається єпископ. - Через піст ми стаємо ближче до Бога і самого себе. У світі дуже багато спокус, перед якими важко встояти. Піст - це своєрідне духовне очищення, можливість подолати спокуси. Людина, яка не має духовних сил, слабка.
903565_439997396083223_488635850_o.jpgТож, у першу чергу, єпископ готується до великого свята євангелічно. А це, відповідно, молитва, сповідь, спілкування з родиною, відмова від поганих звичок.
За словами Леона Дубравського, основою посту є добрі вчинки. Якщо ти хоч на якусь часточку став ліпший, значить не даремно проходить твоє життя.
- Нещодавно мене вразила одна ситуація, - каже біскуп. - Під час однієї із служб до мене підійшла мама з маленькою донечкою, які на вигляд було не більше 4 років. Жінка сказала, що її дитина щось хоче мене запитати. І, уявіть, яким було моє здивування, коли це маленьке янголятко запитало: «Порадьте, що я маю робити, щоб слухати маму?»
Не кожен дорослий в змозі поставити таке запитання. А тут - свята дитина!
Нині у дієцезії наповну проходить підготовка до Пасхи. Тут закупили багато яєць, з яких робитимуть крашанки. На Пасху їх роздаватимуть прихожанам, а сам Леон Дубравський буде христуватися із вірянами. Це давній звичай ділитися крашанками: двоє людей вітають один одного з Пасхою і стукаються крашанками. Чиє яєчко тріснуло, той має його віддати іншому. Пектимуть у дієцезії і паски. До речі, щодо їжі, то у Великий піст єпископ-ординарій не їсть IMG_6419.JPGлишень м’яса. Повторює, що основа посту - це не відмова від їжі взагалі, це духовне очищення.
На Пасхальні свята Леон Дубравський очікує багато гостей - будуть близькі, рідні, знайомі. У перший день Пасхи за великим святковим столом у дієцезії зберуться сестри-монашки, священники.
IMG_6430.JPGПримітно, що у вітальні для гостей ми побачили чимало портретів Папа Римського Іонана Павла ІІ. Як з’ясувалося, єпископ Леон дуже полюбляє картини. У дієцезії навіть є невеличка картинна галерея. Частину експонатів дісталися біскупу в подарунок, частину - замовляв у художників. Тут багато пейзажів Кам’янця, міста, до якого Леон Дубравський прикипів душею. Окрім того, на одній із стін розмістилися портрети всіх біскупів, що свого часу служили в нашому місті.

Теги: Леон Дубравський, Кам’янець-Подільська дієцезія

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:








Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu




Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.