Перейти на мобільну версію сайту


06.10.2017

ЛЕБЕДІ ОБЛЮБУВАЛИ ДОВЖОК

лебедіЗвістка про те, що на ставках у селі Довжок оселилася пара лебедів, надійшла від наших читачів, котрі вкрай стурбовані, як же птахам, якщо вони залишаться в наших краях на зимівлю, вдасться вижити. Недовго думаючи, вирішили перевірити, чи справді довжоцькі плеса облюбували пернаті.

І яке ж було наше здивування, коли дізналися, що лебеді не тільки вільно почуваються на місцевій водоймі, а й знайшли «спонсорів», які їх щодня підгодовують.

Олег Коломий проживає в с.Довжок, неподалік від ставка. Працює полісменом в міському відділі поліції. З тієї пори, як тут оселилися лебеді, не проходить і дня, щоб його сім’я не годувала птахів.

– Лебеді з’явилися в нас десь наприкінці серпня, – розповідає Олег Євгенович. – Колись зі спиртзаводу в цей ставок текла гаряча вода, то вони тут жили навіть взимку: ховалися в очереті, а місцеві їх підгодовували. Згодом гарячу воду перестали виливати, і птахи полетіли. Їх не було кілька років. І тепер ось знову прилетіли! Ми з синами жодного дня не пропускаємо, щоб не навідатися до них. Для дітей такі прогулянки – величезне задовлення.

Не залишається осторонь і Довжоцький сільський голова Руслан Рябий, також приїжджає годувати птахів.

– Не знаємо, якою буде зима, – долучається до розмови Руслан Петрович. – Якщо не важкою, то лебеді зможуть навіть перезимувати на ставку, а як морози будуть сильними, то доведеться шукати для них притулок. У будь-якому випадку без догляду їх не залишимо.

Поки ми розмовляли й годували птахів, повз нас пройшли дві школярки. «Дивись, – каже одна до другої, – це кам’янецькі лебеді. У них навіть кільце на нозі є, я бачила». Пояснюємо, що птахи місцеві, майже з «довжоцькою пропискою». Не ймуть віри, перепитують, а зачувши ствердну відповідь, чимчикують додому горді, що в їхньому селі також є лебеді.

Сьогодні подивитися на птахів та їх підгодувати приходять звідусіль. Сподіваємося, що до зими для них знайдеться притулок.


Теги: лебеді, с.Довжок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.