Перейти на мобільну версію сайту


31.08.2018

КИЇВСЬКА КАТАСТРОФА У КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

незалеж-1День Незалежності Кам’янець-Подільський зустрічав патріотично – не лише традиційною ходою у вишиванках, виставками та виступами творчих колективів, а й фестивалем військово-історичної реконструкції «Остання столиця».

На площі Польський ринок охочі мали змогу побачити виставку військового спорядження та дізнатися про історію військової техніки. Військовослужбовці Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України провели виставку сучасних засобів розмінування, індивідуального захисту сапера, пошуку, знищення та знешкодження вибухонебезпечних предметів, саморобних вибухових пристроїв.

Показ військового спорядження проводився поряд з виставкою техніки Перших визвольних змагань України в роки Першої світової війни. Таким чином всі охочі змогли на власні очі побачити, як змінилася техніка та спорядження за останні 100 років. Досвідчені військовослужбовці Центру розмінування, а це бойові офіцери та сержанти служби за контрактом, розповідали про світові тенденції розвитку спорядження сапера, особливості його використання під час бойових дій, навчали гостей та мешканців міста основним правилам поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.

незалеж-2Містом курсувала реконструкція автомобіля «Русо-Балт» моделі С24, з якої роздавали листівки-запрошення на фестиваль.

Того ж дня відкрилися одразу дві виставки – у Галереї мистецтв виставка екслібрисів Бо­риса Романова з м.Сєвє­ро­донецьк та у Вис­тавковій залі – персональна художня виставка живопису заслуженого художника України Бориса Негоди.

О 15:00 зі Старої фортеці розпочався парад учасників фестивалю «Остання столиця». Бльше сотні учасників клубів військово-історичної реконструкції з Києва, Львова, Одеси, Вінниці та Кам’янця-Подільського пройшли у військовому стрію через Старе місто і до дендропарку, що на вул.Шевченка. Саме там, навпроти РЦКМ «Розмай», розгорнулося основне історичне дійство. Цього разу реконструктори відтворювали трагічні події серпня 1919 року, відомі як Київська катастрофа. Вперше спробу зайняти Київ катастрофою назвав Симон Петлюра. Тоді бій зав’язався між солдатами дієвої армії Української Народної Республіки та білогвардійськими військовими формуваннями Збройних сил Півдня Росії.

Довідково: 30 серпня 1919 р. українські війська під командуванням генерала Антіна Кравса увійшли в Київ, котрий більшовики залишили практично без бою, боячись повного оточення столиці.

При вступі в Київ українцями був захоплений в полон загін місцевої самооборони – «громадянської міліції» – організований Київською міською думою в останні дні перебування більшовиків при владі.

незалежКомандуванням українських військ було віддано наказ про охорону мостів через р.Дніпро – частини Запорізького корпусу мали охороняти залізничний міст у Дарниці, а вояки отамана Зеленого повинні були вийти на лівий берег Дніпра і закріпитися в районі Бортничі—Бровари. Проте виконати його не вдалося – 31 серпня з лівого боку Дніпра в місто увійшов авангард 7-ї білогвардійської дивізії генерала Миколи Брєдова. Для українських військ це стало несподіванкою, адже за даними розвідки, денікінці на 29 серпня вели бої у 80-ти кілометрах від Києва і могли бути у Києві не раніше 3 вересня. Тому українські війська, маючи наказ командування уникати бойових зіткнень з білогвардійцями, не змогли перешкодити останнім захопити мости через річку та увійти до середмістя Києва.

За півгодини реконструктори вистріляли 3 тисячі патронів, показавши видовищне дійство. Не обійшлося і без військової техніки – на підмогу солдатам прибули три броньовики «Остін». Вояки стріляли з револьверів, рушниць і навіть кулеметів. Фестиваль «Остання столиця» завдяки його організатором – Кам’янець-Подільському державному історичному музею-заповіднику на чолі з Олександром Зарембою, як завжди показав високий клас у проведенні дійства, повернувши кам’янчан та гостей міста на 100 років у минуле та давши змогу згадати, що і тоді ми воювали за свою країну, за свою незалежність.


Теги: фестиваль військово-історичної реконструкції «Остання столиця».

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.