Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2016

КРОК ЗА КРОКОМ - ДО МЕТИ

Наприкінці минулого й на початку цього ДП «Нігинський кар’єр» не сходило зі шпальт газет та екранів телевізорів. Це був час, коли працівники підприємства не лише відстоювали право на гідну роботу, а й керівника, який забезпечив їм це право.

нігин ткач1Микола Ткач, поновлений на посаді директор ДП «Нігинський кар’єр» - людина не нова в гірничій галузі, та, безумовно, нова для долі місцевого кар’єру. Чому ж так ретельно й наполегливо працівники підприємства відстоювали свого керманича, вдаючись до акцій протесту аж під стінами Міністерства, спробуємо з’ясувати.


- Миколо Миколайовичу, вітаю, Ви знову на посаді директора, Вас відстояв колектив, що, погодьтеся, рідкість у наш час. Що ж стало причиною такого протистояння?

- Після того, як я очолив підприємство, спільно з колективом звільнили його від групи осіб, які «осідлали» кар’єр з метою наживи й майже довели його до банкрутства. Мені дісталося в спадок майже 18 мільйонів боргу. На сьогодні погашено більше 10 млн грн, заборгованість із зарплати, більше 3 млн грн платежів до Пенсійного фонду. Відновлено роботу підприємства, працюємо в дві зміни, проводимо відвантаження продукції споживачам цукрової та будівельної галузей і частково - металургійної. На підприємстві створено нову профспілку. Люди забезпечені засобами захисту, спецодягом, безоплатним гарячим харчуванням у їдальні, роботою та вчасною оплатою праці. Діти працівників за сприяння підприємства мають можливість відпочивати у дитячих таборах та на морі. Сьогодні чисельність працівників кар’єру становить 217 осіб, працюють не лише місцеві, а й з навколишніх сіл і, навіть, міста.

- Сьогодні доля селища Сахкамінь та власне його жителів залежить від того, працюватиме кар’єр чи ні. Підприємство є основним донором і благодійником місцевої громади.

нігин ткач2- Ви правильно підмітили, тож, зважаючи на цей факт, ми систематично допомагаємо місцевій громаді, комунальному підприємству. У пріоритеті - працевлаштування молодих сімей, надання їм допомоги для придбання житла, хочеться, щоб молодь залишалася в селі. Маємо намір збудувати оздоровчий заклад для членів колективу. Також ми посприяли у відновленні футбольного поля, і сьогодні маємо місцеву команду «Гірник». Планів у ДП «Нігинський кар’єр» як ніколи багато, тож крок за кроком йдемо до мети.

- Напевне, не відкрию великого секрету, якщо розповім читачам про ще один Ваш пріоритетний напрямок - благодійність.

- Коли хочеш допомогти людям, шукаєш засоби й можливості це зробити. Важливо, щоб до добрих починань долучалися всі. Наприклад, постійно всім колективом ми збираємо кошти на дороговартісне лікування дітей, для поранених атовців; для пам’ятних місць у нашій об’єднаній громаді. Так, на нашій території встановили обеліск Героям, які загинули на Майдані і до нині гинуть в АТО. Узагалі, кредо нашого колективу - через створення робочих місць для молодих сімей і спеціалістів проводити політику закріплення українців на українській землі й не шукати кращої долі по заробітках.

- Миколо Миколайовичу, ходять чутки, що ДП «Нігинський кар’єр» планують роздержавити?

- Так. Колектив має намір стати власником цього підприємства, наразі підготовлено необхідний пакет рішень та звернень до органів влади.

- Свого часу колектив кар’єру мав сміливість відстоювати Вас на посаді директора. І коли всі думали, що люди покричать і стануть, вони вперто йшли до мети. Як думаєте, чому?

- Можливо, тому, що вони вірили в мене, як і я в них. Відверто, найбільше ціную в людях вірність, навіть незрадливість, нездатність зраджувати.

нігин ткачПробачити можу все, в тому числі і зраду. Якщо людина вчиняє щось погане, винна не завжди вона, є обставини, які її спонукають до цього, а їх створюють інші люди.

- Даєте шанс на виправлення?

- Даю стільки шансів, скільки бажають їх отримати. 

- Якщо так, то Ви дуже терпляча людина.

- А як без цього? Нетерпимість призвела до того, що ми зараз спостерігаємо в Донецькій та Луганські областях. Потрібно вміти пробачати і йти на компроміс.

- У Вас двоє синів. Як виховували своїх дітей?

- У вихованні синів мене повністю підтримувала дружина Ольга Степанівна. Я відношуся до категорії тих батьків, які спонукають своїх дітей служити в армії і знати, що таке захищати Батьківщину. Не став стримувати чи переховувати сина Віктора, коли його мобілізували в АТО. Артем вісім років прослужив у військах спецпризначення, зараз він держслужбовець. Мені приємно, що мої діти виросли і стали справжніми мужчинами. На сьогодні достатньо вчинків моїх синів, щоб я міг ними пишатися.

нігин ткач3- Миколо Миколайовичу, попри постійну зайнятість, все ж знаходиться час для відпочинку. Як його проводите?

- Полюбляю полювання та риболовлю, відпочиваю, коли переглядаю соціальні мережі, отримую задовлення, коли спостерігаю, як люди долають перешкоди, перемагають себе і життєві обставини, позбуваються від проблем та залежності, коли пробачають один одному. Надзвичайно приємно, коли мені вдається примирити ворогів. Люблю віруючих людей, адже і сам такий. 

- Бувають ситуації, коли не знаєш, що робити далі. Як із ними справляєтесь?

- Насамперед звертаюся до Бога і намагаюся віддати проблеми йому, він допомагає вирішити. Бог ще ніколи мені не відмовив. Він це робить навіть тоді, коли я не встигаю попросити.

- Що для Вас щастя?

- Це коли серед близьких та рідних немає нікого в лікарні, в тюрмі, або доведених до відчаю.

- Про що мріє Микола Ткач?

- Мрію про те, щоб українці встали з колін і у всьому світі, де би вони не знаходилися, їх поважали за те, що вони українці; щоб вони були рівними серед рівних у Європі і світі.


нігин ткачЗ дос’є «КлюЧа»
Микола Ткач народився 19 липня 1961 р. у с.Чапаївка Одеської області. 1980-1983 рр. - працював у геологічній експедиції. 1984-1988 рр. - пройшов шлях від старшого інженера-технолога до начальник вапнякового кар’єру «Дуруітори» (Молдова). 1992-2003 рр. – генеральний директор Летичівського підприємства будіндустрії Украгропромбуду.
2003-2005 рр. – провідний державний гірничо-технічний інспектор Держгірпромнагляду України у Хмельницькій області. 2005-2010 рр. - директор Шепетівского гранітного кар’єру. 2010 р. - технічний директор компанії «Данко Констракшин Матіріалз». 2011 р. - голова правління Новоукраїнського гранітного кар’єру. 2013 р. – в.о. директора НВП «Техногранд» (м.Шепетівка). З 2014 р. - директор ДП «Нігинський кар’єр».
Одружений.
Відзнаки і нагороди: переможець конкурсу «Геологічна служба та надрокористування в Україні» (2008 р.) диплом «Керівник року України 2010»; орден «Зірка Економіки України»; диплом «Керівник року України 2011»; орден «Хрест Пошани України»; багаторазово нагороджений дипломами «Кращі люди Шепетівського району», занесений на Дошку пошани Шепетівського району, відзначений подяками Голови Хмельницької ОДА.
2015 р. - присвоєно звання «Лицар Вітчизни», орден «Золотий хрест честі і звитяги», Лицар іменної зброї – оригінальної лицарської шаблі та нагрудного знаку «Лицарський регіон України»; диплом «Золотий символ якості національних товарів та послуг України», іменна медаль «За вірність народу України», звання «Кращий керівник року».
2016 р. - орден «За громадську доблесть».

Теги: ДП «Нігинський кар’єр», Микола Ткач

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.