Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2018

КОРИСТЬ МАТЕРИНСЬКОГО МОЛОКА

лікарТиждень підтримки грудного вигодовування проходить у Кам'янець-Подільському перинальному центрі. У «Школі відповідального батьківства» медики центру регулярно проводять заняття, під час яких акцентують увагу на перевагах грудного вигодовування. 

– Материнське молоко – ідеальна їжа для немовлят, – переконана сімейний лікар, лікар-дерматовенеролог перинатального центру Клініки дружньої до молоді Ліана Гаспарян. – У світі, повному нерівності, криз та бідності, грудне вигодовування вважається основою міцного здоров’я немовлят та матерів на все життя. Всесвітній Альянс за Грудне Вигодовування (WABA) з радістю проголошує гасло Всесвітнього тижня грудного вигодовування 2018: «Годування грудьми – основа життя».

– Що повинна знати молода мама про грудне вигодовування?

– Грудне молоко є найкращою їжею для її дитини в перші 6 місяців життя, а за окремими спостереженнями, і протягом першого року життя. Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні протягом більшого часу, мають більш низьку інфекційну захворюваність і смертність, менше порушень прикусу і більш високий рівень інтелекту, ніж ті, які знаходяться на грудному вигодовуванні протягом більш коротких періодів або не перебувають на грудному вигодовуванні зовсім. Ця різниця зберігається протягом усього життя. Дані про розвиток також свідчать про те, що грудне вигодовування може захистити від артеріальної гіпертензії, надмірної ваги і ожиріння в подальшому житті.

– Чим же корисне грудне молоко?

– До складу грудного молока входять надзвичайно корисні речовини, такі як залізо, солі кальцію, вітаміни, білки і жири в адекватній кількості, які необхідні для розвитку немовляти, достатня кількість води, різноманіття мікроелементів, спеціальних ферментів, речовин, що сприяють росту і розвитку нормальної мікрофлори, що в свою чергу пригнічує ріст патогенних бактерій тощо.

Не можна забувати про переваги грудного вигодовування і для матері. Воно може запобігти раку молочної залози, збільшити інтервали між пологами, а також знизити ризик розвитку у жінки діабету і раку яєчників.

Про користь грудного вигодовування для немовляти знають всі, про користь для мами знає більшість.

лікар-1А Ви, замислювались, наскільки грудивигодовування корисно для планети в цілому? Вигодовування грудьми екологічне, так як у порівнянні зі штучним вигодовуванням не потребує додаткового використання енергії для виробництва, стерилізації, підігріву, транспорту.

При грудному вигодовуванні не виробляється сміття, внаслідок чого не забруднюються довкілля. І найголовніше – ніщо не зможе замінити щирість емоційного контакту матері і малюка під час годування!

Запрошуємо до нашої Клініки дружньої до молоді перинатального центру у «Школу відповідального батьківства», де ви можете дізнатись не лише про користь грудного вигодовування, а й про аспекти перебігу вагітності та зростання малюка з вуст доброзичливих фахівців.

З дос'є «КЛЮЧа»: Ліана Артюшівна Гаспарян народилася 30 жовтня 1990 року у Вірменії. З 1993 року проживає в Кам'янці-Подільському. Закінчила ліцей №18 після чого вступила в Буковинський державний медичний університет, де опанувала спеціальність «Лікувальна справа».

Працює сімейним лікарем Довжоцької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини і лікарем дерматовенерологом у Клініці дружній до молоді Кам'янець-Подільського перинатального центру.


Теги: Ліана Гаспарян, перинальний центр, «Школа відповідального батьківства»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.