Перейти на мобільну версію сайту


23.06.2017

КОРОНА ВІД «КОРОНАЦІЇ СЛОВА»

лора15 червня відбулася церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» – 2017.

Як ми вже повідомляли в минулому номері часопису, серед номінантів конкурсу була і кам’янчанка Лора Підгірна – журналістка, громадська діячка, автор проекту «Літературний туризм», письменниця-дебютантка.

Цьогоріч вийшла перша книга авторки – історичний детектив «Червона Офелія» (детальніше читайте у газеті «КлюЧ» від 16 червня 2017 р.).

Перемога в престижному літературному конкурсі «Коронація слова» – це друге за такий короткий період визнання авторки. До слова, 17 років тому Лора Підгірна відправляла рукопис свого першого роману на цей конкурс, який би, як сама зізнається, зараз не відправила. Але перша проба пера – це лише початок тієї стежини, яка за умови наполегливості й неймовірної працездатності веде до успіху.

«Рівно 17 років тому, на першу «Коронацію» я послала рукопис свого першого роману, як і годиться, набраного на старезній друкарській машинці під копірувальний папір, – пише на своїй сторінці у соцмережі Лариса Підгірна. – Роман нагадував сценарій одного з тих популярних бойовиків-екшенів з Дольфом Лундгреном, які ще були модними на початку 2000-х. Сьогодні я б таке не надіслала, але тоді той рукопис мені видавався вершиною геніяльності.

Звісно, результат був відповідним. Тоді переможцем стала наша чудова українська письменниця і журналіст Ірен Роздобудько, з романом «Пастка для Жар-Птиці»... а я й подумати не могла, що мине якийсь час, я вирвуся із похмурої кам’янецької безнадії, незатребуваності і безробіття і буду у тому ж Кам’янці, Хмельницькому та у інших містах проводити з такими чудовими людьми як Василий Семенов і Andrii Korchak, Тамара Козицька, Natalya Rokhova, респектний Рейкарц Кам’янець-Подільський та концерт-холл FRANKO проект «Літературний туризм», який прийматиме кращих українських письменників і письменниць, мистецьких і творчих людей... Ні, думала, думала і хотіла цього. Прагнула і намагалася йти у тому напрямку».

Для довідки: «Коронація слова» – міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Цей конкурс є проектом подружньої пари Тетяни та Юрія Логушів. Мета конкурсу – підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру, і як наслідок – наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру – якісними українськими фільмами й п’єсами. Подаватися на «Коронацію слова» можуть усі: як досвідчені письменники, так і новачки. Єдине офіційне обмеження в конкурсі – твори повинні бути написані українською мовою. В кожній номінації визначаються три найкращих твори, також є заохочувальні премії.

Винагорода знайшла свого власника – Лора Підгірна перемогла в номінації «Романи». Її роман «Омбре. Над темрявою та світлом» отримав спецвідзнаку літературного конкурсу. Вручала нагороду авторці доктор філологічних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету Софія Філоненко.

21 червня в готелі «Рейкарц» Лора Підгірна презентувала кам’янчанам свій дебютний роман «Червона Офелія», з яким вирушає в літературний тур по містах і містечках України.


Теги: Коронація слова, Лора Підгірна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.