Перейти на мобільну версію сайту


15.12.2017

КНИГУ ДОБРА ПРЕЗЕНТУВАЛИ У СТОЛИЦІ

книга добра-39 грудня в мистецькому Арсеналі в Києві за участі Президента України Петра Порошенка відбулася презентація унікального видання – Книги Добра, яку створювали діти і дорослі зі всіх куточків України. «Книга Добра» – міжнародний соціальний проект, який передбачає, перш за все, творити добро дітям України, виховати їх людяними чуйними, навчити їх бути послами добра в світі. «Книгу Добра» благословив за життя блаженніший Любомир Гузар, світла та вічна йому пам’ять.

Нагадаємо, Проект стартував на початку цього року, було оголошено конкурс реальних історій добра, на який надійшло понад 3000 оповідань. Коли поважне журі на чолі з письменницею, народним депутатом України Марією Матіос відібрало сотню кращих історій, які вражають, оголосили другий етап конкурсу – ілюстрування. Зі всієї України надійшло 300 000 малюнків. 

У рамках цього проекту 100 авторів кращих історій та 100 кращих ілюстраторів відпочили – оздоровлювилися в Угорщині на запрошення угорського уряду, а також у Карпатах (усього три заїзди). Якщо автори дорослі, то вони рекомендували для поїздки своїх представників – дітей, внуків, дітей друзів чи знайомих. Вік дітей від 8 до 16 років. З нашої області в Угорщині відпочивали Катя Власова та Валерія Перерва (обидві з Кам’янець-Подільської ЗОШ №17).

книга добра-450 примірників Книги Добра вже вийшло на унікальному саморобному (черпаному) папері, створеному в майстерні Центру української культури Талліна (Естонія) зі шматочків одягу авторів історій, трави. Ці примірники мають передати в 50 провідних бібліотек світу, до прикладу, в Ватикан, Національну бібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великобританії. Також 25 примірників прибуде до кожної області України. Буде також і звичайний сучасний друк, наклад розійдеться в нашій країні. 

«Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо», – це слова святійшого Любомира Гузара.

Патріарха вже немає з нами, але його наука допоможе українцям подолати зло, яке так заважає поступу до кращого життя й прогресу. Перший екземпляр Книги Добра офіційно переданий до Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського. 

Поїздка делегації Хмельниччини на презентацію у столицю відбулася завдяки підтримці з боку Хмельницької ОДА. Ось враження учасників, причетних до створення Книги Добра.

книга добра-1Віра Шпильова, журналістка, письменниця: «Хочу поділитися з вами, друзі, дивом, добром, яке отримала з рук пані Ірини Рабарської, директора фонду «Чисті серцем». А створили це диво в Українському центрі культури в Талліні (Естонія) (Його керівник Анатолій Лютюк був присутній та виступив на презентації). Це сторінка під номером шість у Книзі Добра, про яку ви вже чули. Учора в мистецькому Арсеналі відбулася її презентація за участю Президента України. Усім авторам та ілюстраторам (серед них багато дітей) було подаровано їхні авторські сторінки. Уявіть собі, через тисячу років, а то й більше (бо стільки може зберігатися саморобний черпаний папір, на якому видрукувано Книгу Добра) наші пра-пра-пра, коротше, нащадки, візьмуть у свої руки наші історії добра і згадають нас. 

Сподіваюся, ми гідно представили Хмельницьку область у всеукраїнській Книзі Добра. Двоє юних дівчаток, учениць, а вже художниць – Валерія Перерва з нашого міста та Аліна Горіховська з села Подільське (Аліна зробила малюнок до іншої історії з цієї унікальної книги) та я, автор «Хліба від бандерівців». На знімках саме вона, шоста сторінка, наша з Валерією. На її малюнку родина, врятована від голоду 1947 року завдяки Добру, яке зробили для української родини з голодуючого краю українці-західняки, бандерівці. Вони поділилися хлібом. І я не знаю в житті міцнішої людської єдності, ніж та, яку дає спільний для них шмат хліба, що зберігає людські життя і повертає нас до людяності, добра, милосердя.

книга добра-2Вірю, що наші діти житимуть у достатку та мирі в Країні Добра, якою невдовзі стане наша Україна. Бо вони ж самі її й творитимуть. Раз добром зігріте серце вік не прохолоне, писав наш геніальний поет. Наступним етапом має стати презентація Книги Добра в кожній області, а до презентації діти підготують нові малюнки про добро та в пісні й танці змагатимуться дитячі колективи, щоб коло добротворців стало ще ширше. Книга народної дитячої дипломатії України вже в дорозі до вас. Знакові слова Олександра Довженка з його щоденника «Україна в огні» згадав на презентації генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, доктор історичних наук Володимир Попик: «В Україні тепер немає добра. Спішіть робити добро!». Так, наша земля і тепер у вогні, багні брехні, лицемірства, корупції. Але такі паростки ДОБРА, які творять наші волонтери, і те, що зробили для нашої країни наші діти, спільно створюючи Книгу Добра, неодмінно змінять нас на краще».

Валерія Перерва, учениця Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи (викладач Катерина Дегтяр) та ЗОШ №17: «Для мене з Книгою Добра розпочалося щось неймовірне. Мій малюнок переміг у конкурсі 300 000 робіт. Тільки уявити, що твою роботу оцінював великий художник Іван Марчук! Потім мені подарували відпочинок в Угорщині. Я вперше побувала в Західній Європі, і по безвізу. У мене тепер багато друзів зі всіх куточків України. А 9 грудня я була так вражена всім, що відбувалося в мистецькому Арсеналі! Це й зустріч з Президентом України, і особисте знайомство з... Іваном Марчуком! Далі був прийом та обід у посольстві Угорщини, де всі автори Книги Добра розіграли 50 майбутніх подорожей за кордон на презентацію Книги Добра в провідних бібліотеках світу. Нам ще не оголосили, куди ми поїдемо, але я вже перебуваю в полоні дива. Я дуже щаслива.

Катерина Дегтяр, мистецтвознавець: «Навесні до дитячої художньої школи завітала відома журналістка Віра Шпильова, яка цікавилася міжнародним проектом «Книга Добра». Зустріч учнів школи з нею була і зворушливою, і пізнавальною. Віра Филимонівна прочитала їм свою маленьку історію «Хліб від бандерівців», розповіла про оголошений конкурс ілюстрацій до унікальної рукотворної книги, яку мають написати разом багато українців, розповідаючи кожен власну історію добра. Спочатку ідеєю проілюструвати таке видання загорілися практично всі учні класу.

І тільки Валерія Перерва виконала та надіслала на розгляд журі дві ілюстрації. І от одна з них виграла в конкурсі, на який надійшло 300 000 малюнків зі всієї України. А після того для Лєри, за її словами, почалась не просто добра, а неймовірна історія! Спочатку феєричний тиждень літнього відпочинку в Угорщині на озері Веленце під Будапештом. Нові знайомства з ровесниками, перша подорож до Європи. Моральне задоволення від оцінки її робіт таким визнаним митцем як Іван Марчук, котрий був Почесним головою журі Книги Добра. А минулої суботи, 9 грудня, Лєра взяла участь у презентації Книги Добра в Києві. Захід відбувався за участі Президента України Петра Порошенка в мистецькому «Арсеналі». Тут Лєра познайомилась і з Іваном Марчуком, мала можливість сфотографуватися з ним біля своєї ілюстрації, виставленої на загальний огляд в Арсеналі. І почути добре слово Майстра, що прозвучало благословенням для її творчого шляху. А ще цього ж дня під час прийому авторів Книги Добра в Посольстві Угорщини було розіграно майбутні подорожі на презентацію Книги Добра в 50 зарубіжних країн світу. Так що скоро ми дізнаємося, куди ж поїде наша Лєра.

книга добра-5Дива на цьому світі є! А ще кожному неодмінно дається шанс, аби наповнити власне життя дивом. Але далеко не кожен вміє тим шансом розпорядитися, так би мовити, як господар власної долі. Комусь заважає лінь, іншому недовіра, третьому – якесь мимолітне заняття, яке проти його величності шансу ніщо...».

Аліна Горіховська, учениця Подільської ЗОШ: «Улітку мені не вдалося поїхати в Угорщину на відпочинок – вийшла затримка з виготовленням закордонного паспорта. Та добро все ж не втекло від мене. Тепер я поїду презентувати Книгу Добра, в якій є мій малюнок, в якусь зарубіжну країну. Це як у казці!».

Ірина Гарук, директор Подільської ЗОШ: «У презентації унікальної Книги Добра взяла участь учениця 11 класу Подільської ЗОШ І-ІІІ ст. Аліна Горіховська. Її ілюстрація до однієї з історій про добро відображає дитяче уявлення про добрі справи, які, як відзначив Президент України, краще дипломатів розповідають про нашу Батьківщину. Бажаю тобі, Аліночко, аби ця подія стала першою сходинкою у твоєму творчому зростанні. Ми віримо у твій талант, твою доброту, яка, я впевнена, сторицею повертатиметься до тебе від інших людей. Хай добро відкриє Світ для тебе».


Теги: презентація в мистецькому Арсеналі, Книга добра

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.