Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

ХТОСЬ - КРОСОМ, А ХТОСЬ - МЕДАЛЯМИ

волонтери-15 грудня – Міжнародний день волонтера, його відзначають щороку з 1985-го, коли Генеральна Ассамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

Узагалі датою виникнення волонтерського руху вважається 1853 рік, а в Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х, а офіційно його визнано Постановою Кабміну від 10 грудня 2003 року.

Волонтери - це багатство народів. Свій вільний час ці люди присвячують громадським справам, беруть участь у різних акціях, програмах соціальної взаємодопомоги. Вони переймаються проблемами нужденних, тих, хто потребує допомоги та підтримки. Це саможертовні люди, які часом навіть ризикують своїм життя та простягають руку допомоги.

У нашому місті теж є такі люди - в Червоному хресті, соціальних службах, а вже з анексією Криму та війною на сході їх з’явилося набагато більше. І їх почало помічати суспільство та оцінювати їхню жертовність.

Волонтерів 5 грудня вшановували в міській раді, де відбулися урочистості, а також вшановували кам’янчан, які творять благо і їхнє свято, День благодійництва, відзначають 11 грудня.

Від імені міського голови вітав усіх секретар міської ради Дмитро Васильянов.

- Саме завдяки вам, волонтерам, піднято українську армію, здійснюється реабілітація військових та надається допомога переселенцям, соціально незахищеним верствам та іншим категоріям населення. Дякую всім, хто бере участь у волонтерському русі, хто проявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи за це подяк та винагород, - зазначив Дмитро Сергійович.

За поданням державних установ і громадських організацій він вручив достойним нагороди. Відзначили волонтерів також рада ветеранів міста і міська організація товариства Червоного хреста в Україні.волонтери-2

А от Центр розмінування у цей день вирішив присвятити волонтерам забіг на 5 км зі зброєю та у бронежилетах. Увесь військовий підрозділ самовіддано долав відстань. Майже всю дистанцію першим був командир Центру Володимир Родіков. І не дивно, адже Володимир Геннадійович разом зі своїм заступником Олегом Гаврилюком кожен день починають з пробіжки. Тому, напевне, вирішив цю звичку прищепити своїм підлеглим. На жаль, в українській армії у розпорядок дня не введена фізична підготовка, як це в американській чи іншій арміях. Та попри все, майже крок у крок із командиром прибігли кращі бігуни частини. Фінішували всі, хоча дистанція і погода були складними - перші морозні дні та ожеледиця під ногами. Вояки падали, піднімалися і бігли. Молодці!

Наступного дня, у День Збройних сил України, під час шикування на плацу понтонної бригади теж відзначали достойних. Від начальника Генерального штабу ЗСУ за особистий внесок в організації надання допомоги нагороджено почесним нагрудним знаком «За заслуги перед Збройними силами України»: Інну Абдулкадирову, Оксану Гук, Віталія Завадського, Миколу Кононова, Світлану Старченко. Також було багато відзнак від міського голови.


Теги: Міжнародний день волонтера

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.