Перейти на мобільну версію сайту


24.11.2017

ХАРИЗМА ІННИ БЛАЖКОВОЇ

блажкова30 листопада 1957 року в селі Панівці, в родині педагогів Людмили і Опанасія Блажкових, народилася єдина донечка Інна. Дівчинка зростала дуже трудолюбивою, допитливою і доброю дитиною. Вона любила і любить своїх рідних, особливо близькою була зі своєю, нині вже покійною, бабусею Оксаною. На її честь і свою єдину донечку назвала Оксанкою. Саме в неї вона вклала душу і серце та виростила донечку дуже чуйною і люблячою дівчиною. Вона в неї, як рубіновий орден на грудях. Інна Опанасівна пишається своєю Оксанкою, яка має престижну роботу і обожнює свою матусю.

На жаль, батько Оксани дуже рано помер, але з її рідненькою матусею поруч справжній і люблячий чоловік Віктор Шиманський (відомий боксер, викладач). Він підготував цілу плеяду українських боксерів.

А ще в цієї інтелігентної, грамотної, спритної жінки з величезним серцем є місце для учнів, яким за 20 років існування приватної школи «Антей» дала путівку в життя. Вона в них вкладає душу, серце, знання, хоча до всіх Інна Опанасівна досить вимоглива, навіть до себе. Вважає, що кожна людина має бути трудолюбивою, лінощі – це вада цивілізації, а тому від них потрібно позбуватися. 

Життя в Інни Опанасівни було нелегким, але щасливим. Були підйоми, були складнощі, доводилося з нуля спинатися на ноги. Вона все змогла, не гнулася і не підлаштовувалася. А ще вона ненавидить брехню і боягузів. У неї, тендітної, міцні гераклівські плечі, на яких тягне своє друге дітище – «Антей» – перша приватна школа в області і одна з перших в Україні. Важко йти вперед, важко втриматися на шляху, де буревії, але любов і вдячність ближніх, учнів, батьків, вчительського колективу, справжніх друзів давала сили і стійкість олов’яного солдатика. Якщо до неї приєднати динаму, то вона освітила би півміста. Напередодні ювілею про Інну Блажкову розповідають найближчі люди.

image1Оксана, донька: «Моя мама – найдорожча мені людина в житті, завжди готова підтримати у всіх починаннях, порадити, допомогти. Не важливо, скільки тобі років – для мами завжди залишаєшся дитиною, яка знає, що завжди матиме підтримку і опору в житті. Моя мама переймається всіма людьми навколо і намагається допомагати в життєвих ситуаціях близьким та рідним, просто знайомим, хто потребує допомоги. Її енергії та життєвої сили вистачає на безліч справ, на вирішення різних питань, на безкінечні турботи по господарству і на підтримку дружніх зв‘язків з людьми. Щиро захоплююся маминим нескінченим оптимізмом, позитивним сприйняттям, вмінням відчувати і співпереживати людям, енергійністю і завзяттям. Безмірно вдячна за все: за життєву дорогу, за підтримку і піклування щодня».

Зіна Петрик, давня подруга з Панівців: «Дружимо з Інною більше 50-ти років. Вона щира, щедра, безкорислива. Коли потрібно, допоможе, розрадить, заспокоїть. Наша дружба справжня, давня. Ми й досі майже щотижня зустрічаємося з Інною Опанасівною, коли вона приїздить до мами в село. Вона спочатку обійде стареньких бабусь, потішить їх гостинцями, потім обов’язково сходимо на кладовище, де покоїться її любима бабуся Оксана, а потім за чашкою чаю довго розмовляємо, згадуємо своє майже босоноге дитинство. Воно в нас було дуже веселе, безтурботне, в яке би хотілося повернутися хоч на день. Нас, подружок, була чимала компанія, і в кожного було прізвисько, але я вам не скажу і ви не здогадаєтеся. У всіх походеньках і пустощах Інна була в нас «закапьорщиком» (лідером).

743Інна Березіна, викладач предметів художнього циклу К-ПНУ: «Усе, що пов’язане для мене з ліцеєм «Антей», а значить, і з Інною Опанасівною, – дуже особисте... Особисте, рідне, хвилююче, а тому хронологія подій, статистика досягнень, психологія стосунків поступаються місцем емоціям, відчуттям, спалахам пам’яті.

... «Антей» – моя альма-матер. З першого дня роботи в ліцеї Інна Блажкова надала мені такий необхідний кредит довіри, дозволивши реалізувати власну творчу програму та викладати історію мистецтва. Тепер розумію, як це важливо і як на той момент це було потрібно мені! Думаю, що саме такий старт дав мені внутрішню свободу та сміливість, необхідні й тепер.
... Мій син. Колись я привела його в п’ятий клас ліцею. Я щиро вдячна Інні Опанасівні, Сергію Савчуку та всьому антеївському колективу за те, що інтелектуально та емоційно вклали частинку себе в особистість мого сина. Його успіхи – результат саме цього!
... Атмосфера. Це найтяжче передати словами, це важко вибудувати в асоціативний ряд, це, можливо, й не потрібно розшифровувати на широкий загал... Це просто є! Ця унікальна, незабутня, хвилююча атмосфера! Вона є і частки її залишаються в кожному із нас.
... Друзі. Колеги, які стають друзями, однодумцями, незалежно від віку та спеціальності. Маленький, але потужний колектив, в якому хочеться працювати.
... Учні, які залишаються друзями. Ці друзі інколи так по-дорослому підставляють плече! Це справжнє!

блажковаПерелічувати грані особистості Інни Блажкової – невдячне заняття, цих граней безліч, вони інколи гармонійно співіснують, а інколи з тріском стикаються одна з одною! У цій жінці точно є загадка! У цьому вчителі точно є любов до дітей! У цьому професіоналі точно є глибина! А ще є непередбачуваність, недосказаність, інтрига, а це – запорука майбутніх звершень!».

Цезарій Криськов, вчитель фізики, завідувач кафедри фізики К-ПНУ, кандидат фізико-математичних наук, доцент: «З Інною Блажковою познайомився, коли почав працювати в ліцеї, керуючи науковими роботами учнів, членів МАН. Тоді ліцей розміщувався в приміщеннях колишнього дитячого садочка по вул.Огієнка. Вразило те, що директор Інна Блажкова велику увагу приділяла рівню навчання учнів. На той час у ліцеї профілюючими напрямами були іноземні мови, математика, інформатика та фізика. Для вивчення іноземної мови залучалися волонтери, які сприяли вивченню мов на високому рівні. Математику і фізику викладали провідні викладачі К-ПНУ. Учні з інтересом ставилися до вивчення матеріалу. Для прикладу, в класі, де навчався Ігор Ройтман, учні намагалися запитаннями «докопатися» до того рівня вивчення матеріалу, коли їм було зрозуміло все. 

Наявність комп’ютерів та програмного забезпечення завдяки таланту вчителів інформатики дали змогу підготувати дітей на такому рівні, що вони стали призерами Всеукраїнського конкурсу предметних олімпіад з інформатики і захищали честь України на Міжнародних олімпіадах в Іспанії й Туреччині.

Інна Опанасівна ретельно контролювала роботу вчителів, відвідуючи уроки та заліки. Вразила її ерудованість зі всіх предметів. Зокрема, контролюючи залік з фізики, вона сама демонструвала знання з основних законів і означення фізичних величин, які вивчала ще в школі.».

IMG_8418Майя Горшкова, мама випускника «Антею», подруга: «Коли мій син Андрій навчався в звичайній школі, я багато гарного чула про «Антей». Ми з чоловіком вирішили, що наша дитина має вчитися в кращій школі і в кращих педагогів. Коли ми зайшли в приміщення школи, нас у коридорі вже зустрічала тендітна, вишукана, з щирою посмішкою директорка. Ми познайомилися з Інною Опанасівною, пройшли тести і вже наступного дня пішли до школи. Ми дуже хвилювалися за сина, щоб його прийняли в класі, щоб він прижився в новому колективу. І от ми дочекалися, коли Андрійко прийшов зі школи. Він вже з порогу радісно промовив: «Я хочу тут навчатися». З часом мої стосунки з директором переросли в дружні.

Ніна Березніцька, директор санаторію «Лісова пісня», подруга: «Мила моя подруго, ми з тобою зустрілися в дорозі, з того часу наші дороги переплелися, і я дякую за цю зустріч долі. Ти як і тоді найяскравіший вогник нашого оточення. Ти заворожуєш своєю добротою і позитивом. Одна твоя присутність зігріває і піднімає настрій. Тож нехай твій день народження буде нагодою для всіх стати трішечки ближчими тобі. Нехай твоя життєва дорога буде без перешкод, а душа ніколи не втрачає оптимізму, енергії, бадьорості».
Лев Іващенко, учень «Антею», староста класу: «Дехто каже, що боїться Інну Опанасівну, бо вона дуже строга, але більшість людей її за це поважає. Тому що ми, діти, не все розуміємо, що ця її суворість потім йде нам на користь. Ми часто лінуємося, а вона намагається із нас ті лінощі вигнати. Вона з будь-якого предмету може дати нам майстер-клас. І тоді стає соромно, і ти змушений вчити, щоб не зганьбитися перед красивою, елегантною жінкою. Раніше я навчався в іншій школі, там вчителі принижували нас і однокласники один одного. Інколи навіть не хотілося йти до школи. Тепер, коли до школи приходять новачки і намагаються принести в колектив зухвалість чи підлість, директор їх відразу ставить на місце. Після кількох попереджень вони просто вилітають з «Антею». Наша Інна Опанасівна молода жінка, в неї вишуканий смак, вона вимоглива до себе і навколишніх».

Теги: ювілеї, Інна Блажкова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.