Перейти на мобільну версію сайту


10.08.2018

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ У КНИЖКАХ

Віоліна СитнікДе надихається і як працює Віоліна Ситнік 

Оповідання письменниці з Кам'янця-Подільського Віоліни Ситнік ввійшло в підліткову збірку оповідань «Перше побачення», яка вийде друком наприкінці літа у «Видавничому центрі «Академія» (www.academia-pc.com.ua). Жанр книжки незвичний – прозобукет. Видавництво пояснює, що це букет історій про перше побачення – одну з найбільш хвилюючих подій у житті. Ми дізналися в авторки про місця міста над Смотричем, які опинилися в тексті, та про її перше побачення.

Віоліна Ситнік: «Ще не вигадавши сюжетних вузликів, точно знала, що моя героїня буде мисткинею і відомою стріт-артеркою. А все – через захоплення музично-мистецьким фестивалем «Республіка», завдяки якому вулиці міста так змінюються. Модерні мурали всесвітньовідомих художників, які приїздять і так прикрашають Кам’янець-Подільський, добре поєднуються з його старовиною. Буває, йдеш однією з таких вулиць, завернеш за ріг будинку – а там на всю стіну величезний корабель із вітрилами, наче з казки про Ассоль. І всі наші місцеві художники з мольбертами надихають не менше. Тому в оповіданні «Чурчхела» кам’янчани, думаю, легко впізнають знайомі їм місця».

Письменниця Віоліна Ситнік творчо підходить до роботи держслужбовця і літератури. Авторка каже, що виклики долі дають можливість краще пізнати себе, тож погодилася перевірити своє перо на міцність у підлітковій прозі.

– Писати для підлітків – новий для мене досвід, але дуже бажаний. Шкодую, що в мій час не було таких крутих книжок у цьому жанрі, і багато до чого доводилося «докопуватися» самій чи дізнаватися від старших подруг, – зізнається Віоліна Ситнік. – Не скажу, що було легко писати, бо вже трохи вийшла з того віку. Навіть консультувалася з доньками колег, подруг чи сусідів. Вважаю, що young adult літературу треба розвивати. Це цікаві історії про таких, як ти сам, а ще – відповідь на багато питань, які хвилюють сучасну молодь. Читання – і таких книжок, зокрема, – це саморозвиток, що є основою здорового і щасливого суспільства. Ми маємо заохочувати наших дітей читати, а з класними книжками це легко!

Її оповідання «Чурчхела» – про дівчину Лалі, зовнішність якої не менш колоритна, ніж ім’я. В своєму провінційному містечку її знаходять перші почуття, за які доводиться боротися. А ще відстоювати право бути не такою, як інші. Лалі – сучасна і творча тінейджерка, тож її історія стане близькою багатьом дівчатам. Вона так само любить светри оверсайз, улюблену музику в навушниках і свій скетчбук із замальовками. Журналістський досвід письменниці вплинув на сюжет оповідання: дівчинка Лалі, вже будучи дорослою і успішною стріт-артеркою, розповідає про своє перше побачення для телепрограми «TeenStyle». Зйомки сюжету мають іще одну інтригу, але спойлерити – ознака поганого тону.

перше побачВипитали ми у письменниці і про те, де відбувалися її перші побачення в Кам’янці-Подільському. 

«На своє перше побачення зі своїм теперішнім чоловіком я йшла саме до танку, – усміхається авторка, – це ж у нас класичне місце для побачень! Зараз смішно згадувати, як він намагався вирахувати, хто з дівчат, які стояли позаду танку, – я».

Збірка «Перше побачення» буде цікавою не тільки підліткам, які переживають цей хвилюючий і повний інтриг період, а й батькам, які хочуть вловити їхню хвилю. Нова книжка «Видавничого центру «Академія» – в першу чергу про розуміння себе і вміння дослухатися до своїх почуттів. Герої оповідань від семи авторів мають схожі мрії, але дуже різні досвіди. Бо не всі історії відбуваються за сценаріями кращих романтичних фільмів.

Про авторку: Віоліна Ситнік працювала журналісткою в газеті «КЛЮЧ», нині – держслужбовець. Співзасновниця і головний редактор літературно-мистецького часопису «Phoenix». Має збірку оповідань «Особистий простір», співавторка веселих дівочих оповідань «Балачки про все на світі» та «Теревені аж до ранку». Неодноразово друкувалася в «Теплій серії» видавництва «Брайт Стар Паблішинг», у літературних журналах «Дзвін» і «Дніпро».

Уривок із оповідання «Чурчхела»

«Лалі Табатадзе — чи не найперша кандидатура для насмішок у їхній школі. Висока і пряма, як жердина, без жодних натяків на будь-які жіночі форми у свої чотирнадцять із хвостиком, із темним смоляним волоссям, заплетеним у дві товсті коси, з широкими чорними бровами, схожими на крила птаха в польоті, носом із горбинкою, глибокими карими очима та смаглявою шкірою, вона була просто приречена на кпини з боку однокласників, бо ж одразу вирізнялася своєю інакшістю, а люди, як відомо, упереджено ставляться до тих, хто не такий, як вони. Ситуація з Лалі ускладнювалася ще й тим, що від неї, як на зло, завжди смачно пахло ароматними спеціями, якими приправляли страви її батьки — власники кафе в їхньому містечку. І той клятий запах не вивітрювався ніяк, як би Лалі не терла свою шкіру милом чи якими б парфумами не користувалася».


Теги: книги, прозобукет "перше побачення"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.